„Skaidrumo talkas“: Viešieji pirkimai. Kokios valdžios pastangos suvaldyti politinę korupciją? (video) (4)

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Naujas laidų ciklas „Skaidrumo talkas“ aiškinsis šalyje vykstančius korupcinius ir antikorupcinius procesus. Politinis ir teisinis mūsų valdžios gyvenimas praturtinamas auksiniais tualetais ir stalo įrankiais, ministrai nuolat puotauja su verslininkais ir neturi vargo, skirtingai nuo eilinių žmonių ir tarnautojų.

Pastarieji, matydami „gerą“ pavyzdį departamentuose ir savivaldybėse, nenuilstamai dirba savo naudai. Kaip padaryti, kad valstybės tarnystė būtų skirta žmogui, o ne antžmogiui. Kaip sugriauti korupcinę, nepotistinę, klaninę ir oligarchinę valdžios sistemą? Kaip pasiekti pasitikėjimą valdžia? Kaip įnešti į mūsų kasdienybę kuo daugiau skaidrumo, pradedant nuo mažų dalelių – talko, kuris būtinas iškelti į paviršių didelius, įsisenėjusius mūsų valstybės „didžiuosius sunkumus“, aiškinsis laidos vedėjas, teisininkas-advokatas, kriminalinės teisės specialistas dr. Ryšardas Burda.

Auksiniai stalo įrankiai, tai tik tam tikras markeris, paryškinantis sistemines žaizdas. Kaip galima sutramdyti politikų nepasotinamą apetitą įsisavinti viešuosius finansus, valstybės iždą.

Kaip juos priversti atsakyti už savo niekadėjiškus veiksmus. Apie tai ir ne tik teisininkas-advokatas  dr. Ryšardas Burda, kalbasi su parlamentines grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininke Agne Bilotaite.

Kategorijos: Alko radijas, Skaidrumo talkas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Pikasas:

  Po rinkimų atviriau prabilta apie LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio valdomus ir turimus turtus. Skelbiama, kad jis turi 98,1mln Eur turto, o 2015 žurnalas IQ top R.Karbauskio turtą įvertino 151 mln Eur. Turto turėjimas nėra nusikaltimas. Tokiu jis tampa tada, kai įrodoma nesąžininga ar net nusikalstama veikla jo įsigijimui. Net, jei tas turtas buvo įgytas ir naudojantis prekybiniais ryšiais su mums, švelniai sakant, nelabai draugiška šalimi Rusija. Ši valstybė perėmė SSRS teises ir įsipareigojimus, tad nugvelbtos Lietuvos gyventojų valiutinės ir kitokios lėšos privalo būti gražintos. Jau net nekalbant apie didžiulius nuostolius, kuriuos mes patyrėme okupacijos periodu. Mūsų Lietuvos piliečių patirtos asmeninės fizinės skriaudos ir netgi mirtys neįmanomos įvertinti pinigine išraiška. Tačiau, kai Rusija taps demokratine valstybe, kompensacijos mechanizmas turės būti sukurtas. Daugelis gal pasišaipys perskaitę apie “demokratinę Rusiją”. Jei ji nespės suregzti pasaulinio branduolinio karo, tai tokia tikimybė išliks. Na, o dėl R.Karbauskio turtų ir galimų jo įsigijimo būdų informaciją derėjo viešinti, o specialios tarnybos ją patikrinti dar gerokai prieš rinkimus. Kai pakilo, mano nuomone, “rausvai žalio” cunamio sukelta banga, buvo jau per vėlu aiškintis. Pastebėjau, kad padorūs žurnalistai bandė aiškintis aplinkybes jau nuo 2007 metų iki pat šių rinkimų. Bet tai lašas jūroje didžiulėje informacinėje erdvėje.Be to ir informacija buvo tik dalinė. LR televizijų programose tai buvo visiškai nutylėta. Matėm tik LVŽS gražiai pateiktas reklamas. Net ir po šios pateiktos informacijos nėra aišku ar mes susiduriame su “Rusijos otkatine sistema”? Ji garsi tuo, kad kartais pastebima atsiskaitant ne valiuta, o politiniais “otkatais”. Rusijai tai kur kas pigiau, negu, sakykim turėti 600 tankų Rytų Ukrainoje. Kadangi viskas jau krypsta priesaikos Lietuvos valsybei link, tai verta peržvelgti laimėjusių Seimo narių sąrašus ir išsiaiškinti ar viskas buvo teisine prasme tvarkoj ir ar nekils abejonių dėl legitymumo Lietuvai. Tai nėra labai sudėtinga procedūra, nes išsiliustravimo 15 metų neviešinimo terminas baigėsi 2015 metais. Na, o finansinius ir kitus turtus bei jų kilmę turėtų patikrinti finansinės priežiūros institucijos. Tikiuosi, kad bent jau su visais laimėjusių partijų lyderiais ir jų artima aplinka jokių problemų nekils. O jei kils, tai valstybės institucijos, manau, žinos kaip elgtis. Sėkmės.

 2. JUOZAS:

  galvojau, kad Bilotaitė yra protingesnė. Atsisakiusi Sinicos paslaugų dėl jai (o gal jos vadams) nepatikusio rinkimų vertinimo, ji tuo pačiu labai susilpnino savo intelektualinį potencialą, galimybę kritiškai mąstyti ir keistis. Apmaudu pripažinti, bet konservatoriška politika tiek suliberastėjo ,morališkai pašlijo, prarūgo, kad dalis galvojnčių nuo jos realiai pasitraukė. Jei nebus padaryta išvadų , procesas vyks toliau.

 3. siniciškai-radžviliškai-langaitiška “lietuva”
  tai ne Lietuva (baltoji-juodoji-raudonoji-bespalvė
  ar trispalvė…

  (iš žiniasklaidos, –
  “Įdomu, ar apie T. Langaičio darbą su rusų mafija nežinojo tuometinis policijos generalinis komisaras S. Skvernelis, 2014-aisiais „Baltųjų pirštinių“ vadovui įteikęs ženklą „Už paramą policijai“.
  tad Skvernelio tyla dėl 2014-01-24 Konstitucijos s u l au ž y m o
  po bylos nuosprendžio KT,
  daugiau nei įvairiamprasmiška:
  nutylėjus apie padarinius dėl priesaikos sulaužymo /seime/
  ar gali perprisiekinėt toks aiškus nevykėlis
  (čia ir būsimi klausimai karbauskiui)

 4. Žemyna:

  Ponia Bilotaite – padėjėjo atleidimas kažkoks neskaidrus gavosi 🙁
  Negi tikrai pati taip nusprendėte? Ar nepakako stuburo atlaikyti spaudimą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: