Rašytoja R. Šepetys Bukarešte pristatė knygą, pasakojančią apie tremtį (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys lankėsi Rumunijoje, Bukarešte, kur knygyne „Humanitas“ skaitytojams pristatė rumunų kalba išleistą savo knygą „Tarp pilkų debesų“ („Printre tonuri cenușii“).

Pristatyme, be pačios autorės, kaip kviestiniai kalbėtojai dalyvavo Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Arvydas Pocius, buvęs Rumunijos komunizmo nusikaltimų tyrimo instituto direktorius Stežarelis Olaru  (Stejărel Olaru),

anksčiau ėjęs Rumunijos ministro pirmininko patarėjo saugumo klausimais bei Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pareigas, JAV ambasados spaudos atašė Richardas Silveris, taip pat knygos vertimą į rumunų kalbą parengusi vertėja Gabriela Stoica. Renginį muzikiniu pasirodymu paįvairino jaunoji smuikininkė S. Kristina Mandrut (Sanziana Cristiana Mandrut), akomponuojama Olgos Podobinschi.

Kreipdamasi į gausiai susirinkusius knygų mylėtojus, lietuvių bendruomenės narius, literatūros pasaulio atstovus, R. Šepetys teigė esanti dėkinga tiems tremtį patyrusiems žmonėms, kurie nepabūgo pasidalinti su ja savo istorijomis, tokiu būdu suteikdami autorei šansą papasakoti lietuvių tautos istoriją pasauliui.

Ambasadorius A. Pocius savo kalboje pažymėjo, kad R. Šepetys taip pat yra puiki Lietuvos ambasadorė, paskatinusi milijonus skaitytojų visame pasaulyje pasidomėti Lietuva ar bent susirasti šalį žemėlapyje.

Prieš knygos pristatymą R. Šepetys lankėsi Lietuvos ambasadoje Rumunijoje, kur susitiko su ambasados kolektyvu.

Rūta Šepetys – lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja, kurios 2011 m. išleistas debiutinis romanas „Tarp pilkų debesų“, pasakojantis apie lietuvių šeimos tremtį į Sibirą, iškart tapo bestseleriu ir šiuo metu yra išleistas 36-iomis kalbomis 53-ose pasaulio valstybėse, kitąmet kino teatrus pasieks pagal jį pastatytas vaidybinis filmas. Tai – pirmoji šios autorės knyga, išversta į rumunų kalbą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *