L. Zasimavičius. Konservatorių bičiulystė su liberalais, gali lemti politinį užribį dar vienai kadencijai (26)

Linas Zasimavičius | asmeninė nuotr.

Linas Zasimavičius | asmeninė nuotr.

Artėjant antrajam rinkimų ratui vienmandatėse apygardose, vis labiau auga įtampa konservatorių ir valstiečių rinkiminėse stovyklose.

Kiekviena padaryta klaida gali lemti Seimo rinkimų nugalėtoją, tačiau viešojoje erdvėje nė viena pusė nevengia skambių viešų pareiškimų apie planuojamas koalicijas po rinkimų. Anksčiau rašytame straipsnyje (Valstiečių koalicijos formavimo galimybės – didesnės) minėtas valstiečių galimas derybinis pranašumas dėl valdančiosios koalicijos po rinkimų vis labiau ryškėja. Ramunas Karbauskis pradeda jaustis vis tvirčiau ir visai neseniai pareiškė, jog koaliciją valstiečiai greičiau sudarytų su Lietuvos lenkų rinkimų akcija – krikščioniškųjų šeimų sąjunga nei Lietuvos Respublikos libralų sąjūdžiu. Kokia žinutė šiuo pareiškimu yra siunčiama konservatoriams?

Kaip jau minėjau ankstesniame savo straipsnyje, valstiečiams optimaliausia valdančiąją koaliciją sudaryti tik su konservatoriais. Tiek programinių nuostatų prasme, tiek požiūriu į profesionalus Vyriausybėje, šių partijų pozicijos gana artimos. Liberalų dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje šalia konservatorių, stipriai susilpnintų galimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) įtaką būsimoje Vyriausybėje.  Akivaizdu, jog tiek liberalai, tiek konservatoriai, tarsi du broliai, besiskiriantys tik tuo, jog konservatorių gretose vis dar aktyvus  krikščionių demokratų flangas su Laurynu Kasčiūnu priešakyje. Dalyvaujant rinkimuose konservatoriai tampa vieninga jėga ir pamiršta savo vidinį susikaldymą, tačiau tai gali būti tam tikra problema po rinkimų. Į tai svarbu atkreipti dėmesį, nes jeigu net ir valstiečiai nusileistų ir surizikuotų įsileisti į koaliciją LRLS, net ir tai nereikštų užtikrintos konservatorių-liberalų lyderystės būsimame Seime ir Vyriausybėje. Tą galima teigti dėl dviejų priežasčių: 1) LVŽS, bet kada, pajutę spaudimą iš koalicijos partnerių galėtų performuoti Vyriausybę su socialdemokratais ir kitomis partijomis,  2) TS-LKD yra ne ką mažiau susikaldžiusi politinė jėga už LVŽS.

Būtent krikdemiškasis flangas konservatorių partijoje yra itin artimas R. Karbauskio reiškiamoms idėjoms, tiek dėl šeimos sampratos, gyvybės apsaugos,  tiek dėl alkoholizmo prolemų ir galimų jų sprendimų būdų, tiek dėl priimto naujojo Darbo kodekso žalingumo darbuotojams. Drįsčiau teigti, jog J. R. Dagio, Žygimanto Pavilionio ar L. Kasčiūno politinės nuostatos daug labiau sutampa su LVŽS nuostatoms, nei kad su konservatorių partijos pirmininko, Gabrieliaus Landsbergio, išsakytomis liberaliomis idėjomis.  Atsidūrus kertiniams ideologiniams klausimams, kaip kad homoseksualų partnerysčių įteisinimas, abortų draudimas, ar finansuojamo dirbtinio apvaisinmo būdo parinkimas,  Seimo darbotvarkėje,  tikėtina, jog nemaža dalis konservatorių balsuotų, kaip LVŽS, o kita dalis –kaip LRLS.  Tokiu atvjeju, tikėtina, valstiečiai išlaikytų valdžios kontrolę savo rankose.

Taigi, LVŽS pirmininko reiškiamas pasitikėjimas viešojoje erdvėje, rodo šio politiko atstovaujamai partijai gana palankiai susiklosčiusią situaciją, kurioje valstiečiai sunkiai gali pralaimėti. Pralaimėjimas galimas tik ėmus šiai partijai byrėti iš vidaus. O tai būtų kvaila, ką tikriausiai supranta ne tik Saulius Skvernelis, bet ir kiti partijos nariai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. Žinoma, kad taip gali būti dėl tos konservatorių bičiulystės su liberalais. Liberalai dar “neišsiskalbė” mundurų, o Landsbergis jau tiesia jiems ranką dėl koalicijų. Kaip sakoma – toks tokį pažino ir į kūmus pavadino… Apskritai, manau, kad jeigu balsai būtų “trumpiau” skaičiuoti, tai Liberalai nebūtų peržengę 5 % ribos, o konservatoriai daugiamandatėje tegavę apie 13 vietų…

 2. Akivaizdu kad lancbergiai,tiek senasis tiek jaunėlis nėra koncervatoriai,jie grynų gryniausi liberastai(njumarksistai).

 3. Pikc:

  “Pralaimėjimas galimas tik ėmus šiai partijai byrėti iš vidaus. O tai būtų kvaila, ką tikriausiai supranta ne tik Saulius Skvernelis, bet ir kiti partijos nariai.” – ar tikrai supranta? http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/saulius-skvernelis-15min-debatuose-neatmete-galimybes-koalicija-burti-su-liberalais-56-700055

 4. Kiek kartų konservatoriai buvo valdžioje, tiek kartų apvogė liaudį (skolas grąžinti palikdavo socdemams), o “valstiečiai” yra Prunckienės (buvusi?) partija.
  2008m. aš irgi vienąkart pabalsavau už konserverius ir tie iškart pavogė 1/5 pensijos (sakom jai atia), kas parodo:
  kiek vilką bešersi, tas vistiek į mišką žiūri.
  NEBEBALSUOKIT UŽ KONSERVATORIUS IR “VALSTIEČIUS” – juose proto nerasta.

 5. Gaila tik dorų ir protingų žmonių (jaunų krikdemų), esančių toje TS-LKD. Būtent jie man ir atrodo besiskiriantys kaip diena nuo nakties nuo likusios partijos. Nepataisomi idealistai, matyt… 🙂

 6. Žemyna:

  Ponai, ponios ir kiti liekanos 🙂 , pagalvokime apie praktinio gyvenimo rūpesčius.
  Visi, katrų dukros jau į užsienius nutekėjo,
  ar dar tik akeles žibina, nužiūrinėja ir planuoja, katrą iš užjūrio princų prie altoriaus nusivedus,
  visi rytoj taip balsuokite, kad seime rastųsi pakankamai tų, kas balsuos už DVIKALBĮ PASĄ NELIETUVIŠKOMS PAVARDĖMS.
  Patys pasirūpinkite, kad nei duktė, nei anūkėliai neturėtų bėdų dėl savo paso nei Lietuvoje, nei žento tėvynėje, kai reikės kokius nors rimtesnius reikalus tvarkyti…
  Nesvarstykite, kokias partijas mylite, kokių ne. Lai jos pačios tuo rūpinasi, kad būtų mylimos. SAVO REIKALAIS RŪPINKITĖS – kad pagaliau seimas paso klausimą išspręstų, nebeatidėliotų.
  Lietuvaičių su nelietuviškomis pavardėmis tik daugės. O ir įvairių laikinų darbuotojų ar laikinų gyventojų daugės. Pasirūpinkime, kad jų pavardės jų dokumentuose būtų visų pirma VALSTYBINE k., o ne tik jų gimtąja k.! (Taip siūlo socdemai su Kirkilu ir Šiauliene).
  DĖMESIUI tų, kas praeitą rudenį pasirašė „TALKOS” parašų lape – darbą reikia iki galo padaryti: rytoj ar sekmadienį eikite ir pabaikite, ką aną rudenį pradėjote – balsuokite už DVIKALBĮ pasą! Pirma pasodinkime jų Seime tiek, kad nebegalėtų išsisukinėti, kad balsų stinga, o tada laikome juos tol prispaudę, kol pagaliau priims tą įstatymą ir reikalas bus baigtas.

 7. Palaikykim valstiečius:

  Pagal rinkimines programas ir pasisakymus Lietuvos valstybei ir lietuvių vertybėms žymiai palankesni Valstiečių kandidatai, jie turi vertybinį stuburą, atstovaus Lietuvos interesus, pirmiausia gerbs Konstituciją, o ne europinius įsakymus.
  Žinomas anūkas, Kubilius ir aplink juos susispietę vadinami konservatoriai yra visiški liberalai, negerbiantys nei šeimos vertybių, nepalaikantys lietuviškos pavardžių rašybos, tradicinės kultūros. TS-LKD virto betaučiais europiečiais, globalistais ir kosmopolitais , visiškai nesiskiriantys nuo išdavikiškų liberalų . Jeigu jie formuos valdančią daugumą bus sunaikinti paskutiniai tautinės valstybės likučiai.

  • lyvis:

   Už tą Čipoliną karbauskį gali pats balsuoti. lyvis

   • Dronas:

    Na, raudonasis bronius, vesaites ir panasus veikejai, buvo pramezti. Vien tai gerai, o ka pridirbs, paziuresim. Neiko labai gerao nesitikiu, bet kazi ar bus blogiau. As asmeniskai nors niekada ir nebuciau balsaves uz zaliavalstiecius, bet rinkimu rezultatais patenkintas kaip katinas, i miltus pridirbes. O ir konservatoriam, labai sveika gauti keleta prablaivinanciu antausiu. Gerai. Nusileist ant zemes visiem sveika, o ir prvalayt sita pelke siek tiek reikejo. Dazniau tokius masinius ismezimus, ziu gal ir pageres kas nors.

   • Dronas:

    Na, raudonasis bronius, vesaites ir panasus veikejai, buvo pramesti. Vien tai gerai, o ka pridirbs, paziuresim. Nieko labai gero nesitikiu, bet kazi ar bus blogiau. As asmeniskai nors niekada ir nebuciau balsaves uz zaliavalstiecius, bet rinkimu rezultatais patenkintas kaip katinas, i miltus pridirbes. O ir konservatoriam, labai sveika gauti keleta prablaivinanciu antausiu. Gerai. Nusileist ant zemes visiem sveika, o ir pravalyt sita pelke siek tiek reikejo. Dazniau tokiu masiniu ismetimu is olimpo, ziu gal ir pageres kas nors.

 8. Žemyna:

  BUSKITE, meškos, ir MARŠ BALSUOTI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: