Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Miroslavui Daniui (1)

v-bagdonavicius-ir-miroslavas-danys-prie-vyduno-atminimo-lentos_t-staniko-nuotr

V. Bagdonavičius ir kun. Miroslavas Danys prie Vydūno atminimo lentos | T.Staniko nuotr.

Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už ilgametį indėlį ir ypatingus nuopelnus įamžinant Vydūno atminimą Vokietijoje, nuolatinę veiklą populiarinant Vydūno kūrybą, plėtojant Lietuvos ir Vokietijos kultūros ryšius apdovanotas kunigas Miroslavas Danys. Šeštadienį, spalio 15 d., Vilkyškiuose (Pagėgių sav.), minint Vydūno perlaidojimo 25-metį, aukščiausią ministerijos apdovanojimą Miroslavui Daniui įteikė kultūros viceministras Romas Jarockis.

Šiemet sukanka 25 metai, kai iš Detmoldo (Vokietija) buvo perkelti į Lietuvą žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno palaikai, 1991 m. spalio 19 d. iškilmingai perlaidoti Bitėnų kapinėse prie Rambyno. Nuo tų metų kunigas Miroslavas Danys pradėjo savo veiklą Vydūno labui.

2011 m. pradžioje Miroslavas Danys ėmė aktyviai domėtis Vydūno gyvenimo Detmolde laikotarpiu ir ieškoti jo pėdsakų Lipės bažnyčios archyvuose, tapo vienu iš svarbiausių idėjos įamžinti Vydūno atminimą Detmolde, įgyvendintoju. Su miesto savivaldybe suderino optimalų Vydūno atminimo įamžinimo sprendimą pastate, kuriame 1946 m. rudenį, kartu su kitais pabėgėliais iš Lietuvos, buvo prisiglaudęs ir Vydūnas. Lenta jo rūpesčiu buvo pagaminta Detmoldo miesto lėšomis. Kunigas Miroslavas Danys pasiūlė ir tinkamiausią vietą Vydūno skulptūriniam portretui minėto pastato lango nišoje. Atminimo lenta ir paminklas Vydūnui buvo iškilmingai atidengti 2013 m. gegužės 10 d. „Europos dienų“ Detmolde metu.

Miroslavas Danys yra išrinktas Vydūno draugijos garbės nariu, nuolat rūpinasi Vydūno reikalais Vokietijoje, rašo apie jį, sako kalbas, dalyvauja Vydūno 150-ųjų gimimo metinių minėjimo komisijos veikloje. Pasitinkant Vydūno jubiliejų, siekia pavadinti Vydūno vardu gatvę Detmolde, įsteigti Vydūno draugiją, kuri rūpintųsi Vydūno kūrybiniu palikimu, jo vokiškai rašytų darbų leidyba. Miroslavas Danys rūpinasi knygos „Sieben Hundert Jahre deutsch-litauischer Beziehungen“ trečiuoju leidimu, ją tikimasi išleisti iki 2017 metų. Rūpinasi ir kitų Vydūno vokiečių kalba parašytos kūrybos leidimu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: