Dotnuviškei G. Korsakienei įteiktas garbingas Prezidentės apdovanojimas (0)

Kedainiai.lt nuotr.

Kedainiai.lt nuotr.

Aušros kaime, Dotnuvos seniūnijoje, gyvenančiai Genovaitei Korsakienei Lietuvos Respublikos Prezidentės kancleris Giedrius Krasauskas spalio 14 d. įteikė ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“. Šis garbingas apdovanojimas jai įteiktas už tai, kad moteris užaugino ir dorai išauklėjo septynis savo vaikus.

Ta proga dotnuviškę aplankė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, LR Prezidentūros Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė, Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas.

Svečiai pasveikino šiemet devyniasdešimtmečio sulaukusią G. Korsakienę, kuri pavasarį buvo apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, tačiau negalėjo nuvykti į apdovanojimų ceremoniją Vilniuje.

„Kai toks išskirtinis žmogus negali atvykti atsiimti apdovanojimo, tada Prezidentūros darbuotojai patys atveža juos. G. Korsakienė apdovanota už tai, kad pagimdė ir dorais žmonėmis užaugino septynis vaikus. Kiek žinome, jos likimas nebuvo lengvas. Mes perdavėme pačius šilčiausius šalies vadovės Dalios Grybauskaitės sveikinimus ir linkėjimus. Labai malonu lankyti garbingus ir nusipelniusius tautiečius“, – sakė Prezidentės kancleris G. Krasauskas.

Daugiavaikę mamą, sulaukusią garbingo apdovanojimo, pasveikino ir rajono meras S. Grinkevičius, palinkėjęs sveikatos ir artimųjų dėmesio.

„Rajone turime apie penkis šimtus daugiavaikių šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų. Tačiau tokio garbingo apdovanojimo sulaukia tik tos mamos, kurios pagimdė ir gerais žmonėmis užaugino ne mažiau kaip septynis vaikus. Mūsų rajone moterų, gavusių tokį apdovanojimą, yra vienetai. Tad galime tik didžiuotis ir žavėtis ponia G. Korsakiene, sulaukusia garbingo įvertinimo“, – sakė S. Grinkevičius.

Šiuo metu Aušros kaime gyvenanti G. Korsakienė džiaugiasi dabar tik šešių vaikų (vienas sūnus miręs), trylikos anūkų ir aštuoniolikos proanūkių dėmesiu. Moters gyvenimas nebuvo lengvas.

„Gimiau ir augau kaime, baigiau tik dvylika klasių. Darbo niekada nebijojau. Ilgus metus dirbau kolūkyje karvių melžėja. Labai sunku buvo, kai žuvo vyras. Likau su gausia šeima viena, o jauniausiam sūnui tebuvo vos devyni mėnesiai. Stengėmės, dirbome ir dabar negalime niekuo skųstis. Labiausiai džiaugiuosi vaikų dėmesiu. Jie visi mane lanko, domisi, kaip gyvenu, padeda“, – pasakojo G. Korsakienė.

Kadangi garbaus amžiaus moteris sunkiai vaikšto, todėl ją kasdien lanko netoliese gyvenančios dukros Jadvyga ir Irena, kurios rūpestingai globoja mamą.

„Savo mamą labai mylime, nes iš jos irgi sulaukėme didelės meilės. Kažkada teko patirti visko. Buvo ir sunkesnių, ir lengvesnių dienų. Dabar džiaugiamės kiekviena nugyventa diena“, – sakė dukros.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: