Lietuvos oro uostuose keleivių daugėja (1)

oro-uostas_sumin-lt

Oro uostas | sumin.lt nuotr.

Rugsėjo mėnesį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, visuose Lietuvos oro uostuose aptarnauta daugiau keleivių. Labiausiai padaugėjo keliaujančiųjų iš Vilniaus į Stokholmą, Taliną, Kijevą ir Oslą, iš Kauno – į Londoną ir Kopenhagą. Palangos oro uostas pagal augimo tempą – antras Europoje.

Vilniaus oro uostas jau aptarnavo daugiau kaip 3 mln. keleivių ir 15 proc. pagerino praėjusių metų rezultatus. Reguliarūs skrydžiai iš sostinės vykdomi 55 kryptimis. Naujomis kryptimis (Birmingemas, Berlyno Šenefeldo oro uostas, Ciurichas, Nica ir Lvovas) keliavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

„Keleivių skaičiaus augimas pastebimas net 34 kryptyse iš Vilniaus oro uosto, planus ir lūkesčius pateisino ir nauji skrydžiai. Labiausiai padaugėjo skrendančiųjų į Stokholmą, Taliną, Kijevą. Tai galima paaiškinti geru ir patogiu skrydžių grafiku, aktyviais oro linijų rinkodaros veiksmais“, – sakė Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Iš Kauno oro uosto reguliarūs skrydžiai rugsėjį buvo vykdomi 15 krypčių. Praėjusį mėnesį į Londoną iš Kauno skrido 9 tūkst. daugiau žmonių nei pernai per tą patį laikotarpį. Padaugėjo ir skrendančių į Kopenhagą, Maltą, Alikantę, Šanoną ir Pafosą.

Palangos oro uostas, priskiriamas mažiausių oro uostų (mažiau nei 5 mln. keleivių per metus) kategorijai, šių metų rugsėjį aptarnavo 61 proc. daugiau keleivių nei pernai per tą patį laikotarpį ir pagal augimo tempą tapo antras Europoje. Greičiau keleivių skaičius didėjo tik Oradėjos oro uoste Rumunijoje. Palangoje tai labiausiai lėmė pradėti nauji skrydžiai į Varšuvą, Kijevą, Minską ir du Londono oro uostus (Stanstedo ir Lutono). Londono Lutono oro uostas yra populiariausia keliaujančiųjų iš Palangos kryptis.

„Skaičiai rodo, kad visos naujos kryptys iš Palangos pateisino lūkesčius. Palangos oro uostas išlieka konkurencingas ir auga fantastiškais tempais. Rugsėjį aptarnavome beveik 10 tūkst. daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu“, – sakė Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis.

Tarptautinė oro uostų taryba („ACI Europe“) taip pat pranešė, kad Europoje keleivių skaičius auga, nes mažų sąnaudų avialinijos pasiūlo vis daugiau krypčių „Mažų sąnaudų oro linijos stabiliai auga, siūlo naujas kryptis, todėl labiausiai laimi maži ir vidutinio dydžio oro uostai“, – sakė „ACI Europe“ generalinis direktorius Olivier Jankovec.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: