Iš Ignalinos atominės elektrinės reaktorių pradėtas iškrauti branduolinis kuras (2)

ENMIN nuotr.

ENMIN nuotr.

Spalio 14 dieną Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) pradėta naudoti nauja Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla B1, kurioje buvo pastatytas pirmasis konteineris su panaudotu branduoliniu kuru.

„Pradedama eksploatuoti Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla žymi vieno svarbaus etapo pabaigą ir kito – pradžią: iš reaktorių pradedamas iškrauti panaudotas branduolinis kuras. Šiandien pradedama eksploatuoti saugykla dar kartą įrodo, kad Lietuva gali susitvarkyti su pačiais sudėtingiausiais uždaviniais“, – ceremonijos metu kalbėjo R. Baliukovas.

Iš pradžių bus vykdomi taip vadinamieji karštieji B1 saugyklos bandymai – pakraunant kurą į pirmuosius konteinerius bei pervežant juos bus ištestuoti visi proceso žingsniai su branduoliniu kuru. Tikimasi, kad kitų metų rudenį Valstybinė atominės saugos inspekcija (VATESI) suteiks licenciją pramoniniam B1 saugyklos naudojimui.

Visą panaudotą branduolinį kurą iš abiejų Ignalinos AE blokų planuojama į saugyklą išvežti iki 2022 m. pabaigos. Iš viso saugykloje planuojama saugoti 190 konteinerių, joje jie bus laikomi 50 metų – po to jie turės būti išvežti į specialius branduolinio kuro „laidojimo“ atliekynus.

„Nors šiandien esame teisingame kelyje, tačiau negalime užmigti ant laurų. Turime visiems parodyti, kad pasiekti geri rezultatai yra tendencija, o ne atsitiktinumas. Gebėjimas laikytis uždarymo plane numatytų terminų ir sąlygų turi tapti mūsų argumentu, kalbantis su Europos Komisija dėl uždarymo finansavimo po 2020-ųjų“ – akcentavo viceministras R. Baliukovas.

B1 projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Europos Komisija, Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Arūnas:

    o per TV pasimatė, kad elektrinėje informaciniai užrašai yra tik rusų kalba. Tai ne smulkmena, o eilinis valstybinės kalbos paniekinimas

    • Pikc:

      Per rinkiminę kampaniją “liankai” savo reklamas TIK lenkų kalba platino, o apie tai informuota VRK pareiškė, kad “priims kaip skundą” – tad ko stebėtis? Kuo viena slavų kalba blogesnė už kitą? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *