Prie Rusijos ambasados paminėtas A. Politkovskajos atminimas (nuotraukos) (0)

Prie Rusijos ambasados paminėtas A. Politkovskajos atminimas | S. Gorodeckio nuotr.

Prie Rusijos ambasados paminėtas A. Politkovskajos atminimas | S. Gorodeckio nuotr.

Spalio 7 d. prie Rusijos ambasados Vilniuje buvo surengta politinė akcija skirta prisiminti prieš dešimt metų Maskvoje nužudyta aštriai Kremlių kritikavusią žurnalistę, laikraščio „Novaja gazeta“ apžvalgininkę Ana Politkovskaja.

Pasak šios akcijos rengėjų, Kremliaus ieškoma Rusijos opozicionierės Irinos Kalmykovos, šių metų gegužės mėnesį gavusi politinį prieglobstį Lietuvoje ir Lietuvos rusė, atsisakiusios Rusijos pilietybės Tatjanos Narkevičienės-Vasilčenko, A. Politkovskaja žuvo nes buvo nepaperkama žurnalistė.

Renginio dalyviai prie ambasados atsinešė Rusijos federacijos vėliavą perrištą gedulo juostele ir plakatus su rusiškais užrašais: „Tiesos kaina – mirtis“, „Putino organizuota nusikalstama grupuotė – žudikai“, „Ją nužudė jos gimimo dieną tai ne sutapimas“, „Didvyriai nemiršta“.

Akcijoje dalyvavo Lietuvos politikai, visuomenės veikėjai ir  emigrantai iš Rusijos. Kalbėjo: konservatorius prof. Vytautas Landsbergis, diplomatas Žygimantas Pavilionis, Lietuvos sąjūdžio pirmininkas Andrius Tučkus, T. Narkevičienės-Vasilčenko, tautininkai – Dalia Tarailienė, Sakalas Gorodeckis ir rusų emigrantės.

S. Gorodeckis sakė, kad Rusijoje santykiai tarp slavų ir kaukaziečių niekada nebuvo geri. Šį supriešinimą, pasak jo, Rusijos politinė sistema tyliai skatino, nes tai leido jiems kurti šalia esančio priešo vaizdinį, taip pateisinant karines intervencijas esą gelbstint liaudį ir siekiant jai menamo saugumo.

„Annos Politkovskajos vaidmuo savo noru atsistojant į šią properšą tarp čečėnų ir rusų tautų, griovė visas šias pastangas skaldyti Rusijos visuomenę. Anna elgėsi kaip tikra humanistė gelbėdama visus nepriklausomai nuo tautybės ar tikėjimo Čečėnijos karų mėsmalėje, nepateisindama nei vienos pusės prievartos ir teroro“, – sakė S. Gorodeckis.

A. Politkovskaja buvo nužudyta 2006 m. spalio 7 d. savo namo laiptinėje. Tik po 8 metų po šios politinės žmogžudystės kaltais buvo pripažinti trys broliai čečėnai. Tačiau A. Politkovskajos artimieji ir žmogaus teisių aktyvistai reikalauja, kad būtų išaiškinti ir nuteisti ir šio nusikaltimo užsakovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: