Širvintose paminėta Europos kalbų diena (0)

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje  svečiavosi Širvintų krašto poetė Veronika Masiukienė (trečia iš kairės), nustebinusi mokinius ne tik savo poezijos nuoširdumu, bet ir energija, pozityvumu bei optimizmu.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje svečiavosi Širvintų krašto poetė Veronika Masiukienė (trečia iš kairės), nustebinusi mokinius ne tik savo poezijos nuoširdumu, bet ir energija, pozityvumu bei optimizmu.

Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos  kalboms. Šią dieną Europos valstybėse vyksta įvairūs renginiai, siekiantys  paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje šią dieną šventėme netradiciškai – organizavome dieną be pamokų. Dienos „Skaitome Europos kalbomis“ veiklos buvo įdomios ir interaktyvios. Mokykloje svečiavosi Širvintų krašto poetė Veronika Masiukienė,
nustebinusi mokinius ne tik savo poezijos nuoširdumu, bet ir energija, pozityvumu bei optimizmu. Mokinių ir poetės pokalbį išradingai, kūrybiškai  moderavo progimnazijos lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Romas Zibalas. Veronikos Masiukienės eiles meniškai skaitė Amina Judėnaitė, Modesta Bakšanskytė, Justinas Blažys ir Miglė Petkevičiūtė.

Mokyklos bibliotekos darbuotojos Regina Grinienė ir Ligita Pažusytė mokiniams surengė viktoriną apie knygos istoriją, bibliotekų darbą. Juk 2016-ieji metai paskelbti  Bibliotekų metais! Knygų mainų mugėje  mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai  tarpusavyje keitėsi knygomis, dalijosi skaitymo patirtimi ir įspūdžiais.

Nuo 9.50 iki 10.35 val. progimnazijoje vyravo tyla, nes vyko skaitymo valanda. Kiekviena klasė mokykloje susirado jaukų kampelį, atsinešė sėdmaišių, pagalvėlių, minkštų žaislų. Mokiniai skaitė atsineštas ar iš draugų gautas knygas, pildė skaitytų knygų pasus,  kuriuos vėliau pristatė klasės draugams. Juk įprotis skaityti yra didžiulė kūrybos ir vaizduotės paskata! Skaitymas skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti vaikų dėmesio koncentraciją.

Informacinių technologijų kabinete mokiniai kūrė knygų skirtukus, kuriuos  ekrane pristatė visiems draugams. Užsienio kalbų mokytojų metodinė grupė 5–6-tų klasių mokiniams suorganizavo popietę „Pas mus svečiuojasi užsienio kalbos“, kurią puikiai vedė 8-okai Paulė Vinčaitė ir Justinas Blažys. Jos metu mokiniai klausėsi mokinių ir mokytojų skaitomų tekstų rusų, anglų, vokiečių, net armėnų kalbomis. O 7–8 klasių mokiniai  lankėsi  Širvintų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur vyko pamoka apie Europos kalbų dieną, viktorina apie kalbų šeimas ir grupes, buvo skaitomos populiarių autorių kūrinių ištraukos, o vaikai pristatė savo erudiciją spėdami kūrinių  autorius. Mokiniai taip pat kūrė koliažus „Ateities biblioteka“ ir  juos pristatė viešai. Viešojoje bibliotekoje suorganizuota progimnazijos 8-ų klasių mokinių piešinių paroda „Autoportretas su knyga“.

Pasak mokinių, ši diena ypatinga ne tuo, kad nebuvo įprastų pamokų, o tuo, jog jie aktyviai mokėsi  įvairiose progimnazijos ir Širvintų rajono viešosios bibliotekos erdvėse. Labiausiai džiugina „atžalyniečių“ organizuotumas, gebėjimas susitarti ir  noras aktyviai veikti!

Rūpinimasis vaiko skaitymo poreikiais, skaitymo svarba rodo atsakingą ir supratingą  suaugusiųjų požiūrį, už kurį vaikai bus dėkingi visą savo gyvenimą.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: