Bus įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ (video) (1)

Medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ | rengėjų nuotr.

Medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ | rengėjų nuotr.

Rugsėjo 25 d., sekmadienį, 17–19 val. Vilniaus Universiteto šv. Jonų bažnyčioje (šv. Jono g. 12 arba Universiteto g. 3) vyks visuomeninių apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ teikimo iškilmės bei šventinis koncertas. Renginys skirtas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 700-osioms metinėms.

Per iškilmes bus pagerbti:

– Genadijus Burbulis, Rusijos prezidento B.Jelcino bendražygis: už didelį asmeninį indėlį ir paramą Lietuvai, pripažįstant mūsų valstybės nepriklausomybę ir išvedant Rusijos kariuomenę, I-ojo laipsnio medaliu.

– Antanas Vinkus, gydytojas, politikas, diplomatas: už nuolatinę pagalbą ir meilę Žmogui, I-ojo laipsnio medaliu.

– Vygaudas Ušackas, diplomatas, ES ambasadorius Rusijoje: už nuolatinį Lietuvos autoriteto ir įvaizdžio stiprinimą tarptautiniu mąstu, tautos istorinės atminties bei demokratinių idealų stiprinimą, už ilgamečius partnerystės ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, I-ojo laipsnio medaliu.

– Albina Šiupienienė, žurnalistė, kalbininkė, lietuvių kalbos ekspertė: už principingumą ir begalinį atsidavimą gimtajai kalbai, jos puoselėjimą ir saugojimą, už dėmesį dzūkų krašto tradicijoms bei naujų bendruomeninių veiklos formų kūrimą, II-ojo laipsnio medaliu.

– Irena Burokienė, pedagogė, aktyvi visuomenininkė, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų (birutiečių) draugijos Vilniaus skyriaus pirmininkė: už nenuilstamą ir atsidavusį savanorišką darbą Šeimai, Sostinei, Tautai ir Valstybei, II-ojo laipsnio medaliu.

– Gintaras Vitkus, provinciolas, Jėzuitų ordino Lietuvoje ir Latvijoje vadovas: už sielovadą, ganytojišką veiklą, krikščionišką atjautą bei paramą žmogui, II-ojo laipsnio medaliu.

Visuomeninius apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ 2009 m. įsteigė keletas nevyriausybinių organizacijų: M. ir J. Šlapelių muziejus, Vilniaus ainių klubas, Vilniaus rotušė, Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos bičiulių klubas, vėliau prisijungė Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), vienijanti 26 veiklias organizacijas, puoselėjančias Lietuvos gynybines galias, patriotizmą, lietuvybę, tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą. Komisijos pirmininku išrinktas kun. Tomas Šernas, reformatų bažnyčios vadovas Lietuvoje, apdovanojimų kancleriu – Saulius Povilaitis, verslininkas, visuomenininkas ir filantropas. Visuomeninės apdovanojimų komisijos, kurią sudaro 11 narių, buveinė yra Vilniuje, T. Vrublevskio g. 4.

Per šešerius veiklos metus I ir II laipsnio medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ pagerbta beveik 400 iškilių ir Lietuvai ypatingų nuopelnų turinčių asmenybių: tai ir pirmosios mūsų Nepriklausomybę pripažinusios valstybės – Islandijos – tuometis užsienio reikalų ministras J. B. Hanibalsonas  (J.B.Hannibalsson), šviesios atminties poetas J.Marcinkevičius bei ilgametis VU rektorius akademikas J.Kubilius. Medaliai įteikti ir europarlamentarui prof. V.Landsbergiui, signatarams Č.Juršėnui, Č.Stankevičiui, A. Saudargui, R.Ozolui, P.Kūriui, E.Bičkauskui, K.Motiekai, V.Antanaičiui, mons. A.Svarinskui, aktoriui J.Budraičiui, dainininkui S.Povilaičiui, akademikui B.Juodkai, poniai A.Adamkienei, dainininkei V.Povilionienei bei daugeliui kitų, įnešusių savo indėlį į mūsų Valstybės ir Tautos Nepriklausomybės siekį, aktyviai puoselėjančių Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, kalbą, tautinį paveldą, besirūpinančių jos Sostinės suklestėjimu, tarptautiniu šalies ir Vilniaus pripažinimu.

2011 m. I-ojo laipsnio medaliais buvo pagerbtos Sausio 13-osios aukos, o sekančiais metais – Medininkuose žuvę pareigūnai, savo gyvybę paaukoję mylimos Tėvynės labui. Apdovanojimai buvo perduoti jų artimiesiems. 

Po renginio vyks koncertas. Įėjimas nemokamas.

Renginio rengėjai kviečia dalyvauti visus norinčius, o ypač žiniasklaidos atstovus, Sostinės bendruomenes, nevyriausybinių organizacijų atstovus ir miesto svečius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Labai šaunus visuomeninių orgnizacijų sumanymas nuo savęs apdovanoti už nuopelnus Vilniui ir Tautai. Šiais metais sukanka 35 metai nuo sovietinės valdžios persekioto ir slopinto – disidentinio Statybininkų blaivystės klubo “Sąjūdis”, veikusio nelegaliai, viešo atidarymo Vilniuje. Manau, kad jo vadovai, veiklos organizatoriai taip pat verti būti apdovanoti “Už nuopelnus Vilniui ir Tautai” už blaivių tautinių popiečių-vakarėlių rengimą Vilniuje ir apskritai Tautoje. Juolab, kad 1987 m. rugpjūčio 23 d. organizuoto protesto mitingo prie A. Mickevičiaus paminklo prieš Rybentropo- Molotovo paktą dalyviai didžiaja dalimi buvo šio klubo nariai. Būtent “Sąjūdžio” klubo narių glaudžiu, saugos ratu apsupta Sadūnaitė pradėjo minėtą protesto mitingą. Dabar visa tai jau užmarštis, tačiau be abejonės tokia veikla yra prisidėta prie laisvės siekimo, Vilniaus atlietuvinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: