Niujorke Prezidentei įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas (4)

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė darbinės viešnagės Niujorke metu atsiėmė Lietuvių kultūros muziejaus įsteigtą „Metų žmogaus“ apdovanojimą.

Šis apdovanojimas šalies vadovei įteiktas už ženklų jos indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

„Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas dar 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms.

„Kad ir kur begyventume, mus visus jungia stiprūs jausmai Tėvynei, skatinantys galvoti, ką dar bendromis jėgomis turėtume nuveikti dėl šiandieninės ir būsimos Lietuvos. Ją ateityje turėsime perduoti augančiomis kartoms taip, kaip mums perdavė mūsų tėvai“, – atsiimdama apdovanojimą sakė prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, Lietuva labai vertina tai, kad gali pasikliauti JAV lietuvių bendruomenės parama. Prezidentė teigimu, būtent čia susibūrusi mūsų tautiečių bendruomenė daug prisidėjo Lietuvai kovojant dėl nepriklausomybės praėjusio amžiaus pabaigoje. Ji taip pat prisideda įtvirtinant mūsų valstybės saugumui ypatingai svarbią Lietuvos ir JAV partnerystę.

Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje dar 1966 m. savomis lėšomis įkūrė mūsų šalies garbės konsulas Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino peržiūros bei seminarai. Pirmaisiais jo veikimo dešimtmečiais muziejaus tikslas buvo nuolat lankytojams teikti neginčijamus dokumentinius įrodymus, kad Lietuva turi teisę egzistuoti kaip nepriklausoma šalis ir skatinti šioje Atlanto pusėje gyvenančius lietuvius visais įmanomais būdais kovoti dėl valstybės nepriklausomybės atkūrimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Edas:

  Puiku, kad įteikė mūsų Prezidentei. Ji tinkamai atstovauja Lietuvą pasaulyje.

 2. Antanina:

  Kokiios veidmainystes ar absoliutus nesuvokimas Lietuvos ir Lietuviu tautos nutautinimo ir mūsų ekonomikos visiško išniekinimo, valdant tai moteriškei: netekome savos valiutos, netekname savos žemės, netekome milijono tautiečių, priverstų išvykti – bėgti nuo netramdomų savųjų išnaudotojų…Juk Grybauskaites “veiklos” metais sunyko lietuvių tautai ir mūsų ekonomika, Mes pirmaujame pasaulyje su MENKIAUSIAIS ATLYGIAIS UŽ DARBĄ, DIDŽIAUSIAIS SAVIŽUDŽIŲ , ALKOHOLIKŲ, NARKOMANŲ, NAŠLAITĖLIŲ SKAIČIAIS, Prezidentė nepadarė nieko, kad visi lietuviai būtų lygiateisiais , išsaugojantys savo prigimtinę teisę būti savo šalies piliečiais. Visa Europa perka iš Rusijos naftą ir dujas, o mes- kvailiukai- BLOKUOJAME RUSIJOS TURTŲ PLAUKIMĄ Į LIETUVĄ- ar tai ekonomiška, ar ji pergyvena dėl lietuvių tautos nuskurdėjimo. Jai ne padėkas skirti, o VISUOTINĮ LIETUVIŲ TAUTOS TEISMO NUOSPRENDĮ – KAIP IŠDAVIKEI IR TAUTOS BEI VALSTYBĖS NAIKINIMĄ. Ir to ji susilauks.

 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  bandymas

 4. Jonas:

  Čia geriau skambėtų dešmtmečio tautos naikintojos apdovanojimas, va tada tai tikrai būtų už nuopelnus;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: