LEU Lituanistikos fakultete vyks konferencija „Kultūrų tiltai ir patiltės“ (1)

leu_leu-lt

LEU | leu.lt nuotr.

Rugsėjo 23–24 d. Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete (LEU LF, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks tarptautinė mokslinė konferencija, kurią organizuoja Lietuvos lyginamosios literatūros asociacija kartu su LEU LF.

Konferencija, pasitelkusi „tilto ir patiltės“ metaforas, tęsia 2009 m. organizuoto Europos lyginamųjų literatūros studijų tinklo kongreso temą „Savo ir svetimo susitikimai“. Tikroji komparatyvistikos paskirtis – tiesti tiltus tarp savo ir svetimo, tarp šalių, kultūrų ir civilizacijų, išryškinant panašumus ir aiškinant skirtumus, kurie liudija kiekvieno palyginimo nario savitumą.

Tačiau skirtumai gali tapti ir nesusipratimų, atstūmimo ar net atskirties priežastimi. Kodėl globalizacijos – kultūrų suartėjimo epochoje – įtampų nemažėja? Ką Europos nacionalinėms kultūroms reiškia padidėję ekonominių emigrantų ir karo pabėgėlių srautai? Kaip griaunami ir vėl statomi tiltai tarp tradicijos ir naujausių kūrybos formų, tarp „aukštosios“ ir „žemosios“ kultūros?

Poezijoje, prozoje, dramaturgijoje, atsiminimuose, kino pasakojimuose ar dailės kūriniuose tilto ir patiltės motyvai ir jų sąveika gali virsti leitmotyvu, stereotipiniu įvaizdžiu ar svarbiausiu prasmę kuriančiu elementu. Tiltai – tai pati dažniausia ir šiandien pati aktualiausia kultūrinės integracijos metafora.

Konferencijoje mokslininkai iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų, mokslo institutų leistis į kelionę tikrais ir vaizduotės tiltais ir patiltėmis, diskutuos apie kultūrų integracijos problemą. Kas kultūrų integracijai trukdo ir kas ją skatina, kaip ji vyksta ar kaip ji nyksta, kokios asmenybės sugeba kurti dialogus tarp tautų ir kultūrų ir kokius to dialogo variantus galime atrasti literatūroje ir kituose menuose?

Konferencija skiriama Profesoriaus, filosofo, kultūrologo Leonido Donskio atminimui.

kulturu-tiltai-ir-patiltes-konferencijos-programa-2016

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: