Lietuvos medicinos bibliotekoje veikia tekstilės darbų paroda „Negaliu tylėti“ (0)

Ieva Augaitytė | I. Tomaševskienės nuotr.

Ieva Augaitytė | I. Tomaševskienės nuotr.

Lietuvos medicinos bibliotekoje rugsėjo 14 d. atidaryta kurčiosios menininkės Ievos Augaitytės, Vilniaus dailės akademijos magistrantės, tekstilės darbų paroda „Negaliu tylėti“.

I. Augaitytės paroda žavi ne tik kūrinių meniniu išraiškingumu, kruopštumu, bet ir jų perteikiama kurčiųjų pasaulio patirtimi, gyvenimo džiaugsmais ir iššūkiais.  Lietuvos kurčiųjų menininkų parodų ir renginių „Padėkime išgirsti“ sumanymo autorė ir koordinatorė Džilda Valaitienė džiaugėsi Ievos paroda, kadangi tai būdas pristatyti visuomenei kurčiuosius menininkus ir jų darbus, supažindinti su kurčiųjų kūryba, gestų kalba, žiūrovų smalsumu paremti kurčiųjų kūrybinius ieškojimus ir skatinti kitus kurčiuosius pasidalinti savo sugebėjimais.

„Negaliu tylėti. Man tyla – visiško nebendravimo tamsa. Bendravimas man reikalingas kaip oras,“ – sako Ieva. Menininkė su girdinčiaisiais bendrauja žodžiais, o su kurčiais – gestų kalba. „Mano „kalbančios“ rankos – tai ne tik rankos, kuriomis aš galiu bendrauti, bet tai ir tekstilininkės rankos, kuriomis aš galiu įgyvendinti savo sumanymus,“ – dalinasi savo mintimi menininkė.

Ieva Augaitytė su artimaisiais ir mokytojais | I. Tomaševskienės nuotr.

Ieva Augaitytė su artimaisiais ir mokytojais | I. Tomaševskienės nuotr.

Parodoje dalyvavęs Ievos dėstytojas ir vienas iš darbų vadovų doc. Jonas Stankevičius sakė, kad su Ieva dirbti nėra sunku. Svarbiausia smalsią ir kūrybišką studentę nukreipti tinkama linkme.

Susipažinti su jaunosios menininkės I. Augaitytės kūryba galima Lietuvos medicinos \ bibliotekos galerijoje iki spalio 6 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: