Sostinės Taryba Pamėnkalnio teritoriją pripažino svarbia vietos bendruomenei (1)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimu Pamėnkalnio teritorija pripažinta svarbia vietos bendruomenei – tai reikšmingas žingsnis, norint realizuoti Tautos namų idėją buvusių Profesinių sąjungų rūmų vietoje. Numatoma, kad šioje teritorijoje galėtų atsirasti visuomeninis objektas vilniečiams ir miesto svečiams, su parku gyventojų poilsiui, o visa Tauro kalno erdvė taptų nauju Vilniaus traukos centru. Dar 2012 metais sostinės Taryba priėmė rezoliuciją, kuria ant Pamėnkalnio siūlė realizuoti Tautos namų projektą ir viešiems renginiams pritaikytą viešąją erdvę, o šiandien Tarybos priimtas sprendimas leis įgyvendinti  konkrečius veiksmus.

Rengiant detalųjį Pamėnkalnio teritorijos planavimą numatyta, kad šioje vietoje nebus statoma pastatų, kurie su Tautos namų funkcija nesusiję, tai yra: komercinių objektų, gyvenamųjų namų, automobilių stovėjimo aikštelių. Tačiau parko sutvarkymo bei visuomeninio objekto idėjos dar bus išsamiai aptarinėjamos su miesto bendruomene.

Šiuo metu žemės sklypas V. Mykolaičio-Putino g. 5 nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, patikėjimo teise valdomas Nacionalinės žemės tarnybos. Šiemet birželio 22 d. ir rugpjūčio 24 d. savivaldybė raštais kreipėsi į Tarnybą su prašymu, kad  žemės sklypui V. Mykolaičio-Putino g. 5 , kuriame stovi buvęs Profesinių sąjungų rūmų pastatas, savivaldybei nežinomomis aplinkybėmis 2004 m. gruodžio mėnesį atitekęs privačiai bendrovei, neturi būti atnaujinta apie 57 arų žemės sklypo nuomos sutartis. Savivaldybė taip pat nurodė, kad sutarties pratęsimas prieštarautų visuomenės interesams ir miesto Tarybos išreikštai valiai.

Tarybos sprendimu pripažinus teritoriją svarbia vietos bendruomenei, savivaldybė rengs žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, kurių tikslas – suformuoti valstybinės žemės sklypus viešosioms miestiečių erdvėms bei realizuoti buvusių Profesinių sąjungų rūmų vietoje Tautos namų idėją. Ją įgyvendinus ant Pamėnkalnio būtų sukurtas daugiafunkcis kultūros centras vilniečiams ir miesto svečiams, o aplink jį – parkas, kurį įrengiant būtų pagerbtas čia buvusių Reformatų kapinių palikimas ir kitas svarbus istorinis paveldas.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: