„LitPol Link“ trasą stebės Ornitologų draugijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai (0)

„LitPol Link“ nuotr.

„LitPol Link“ nuotr.

Elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ trasoje darbą pradeda Lietuvos ornitologų draugijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai. Laimėjusios viešųjų pirkimų konkursą, šios organizacijos trejus metus stebės jungties poveikį aplinkai.

„Džiaugiamės patikėdami teritorijas palei elektros liniją stebėti patyrusiems aplinkos apsaugos specialistams. Galimas elektros jungties poveikis aplinkai buvo kruopščiai tiriamas dar prieš pradedant statybas, vėliau visa teritorija buvo prižiūrima statybų metu. Dabar, elektros jungčiai jau veikiant, svarbu stebėti jungties aplinkoje gyvenančias saugomų augalų ir gyvūnų rūšis,“ – sako jungtį valdančios bendrovės „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.

Jau rugsėjį aplinkosaugininkai dėmesį sutelks į migruojančius paukščius. Prieš išskrisdami žiemoti, paukščiai būriuojasi netoli elektros linijos esančiuose vandens telkiniuose – Žuvinto biosferos rezervate, prie Rimiečio, Simno ežerų. Didieji ir mažiau manevringi paukščiai, pavyzdžiui, žąsys ar gervės, tvyrant rūkui skrisdami pro laidus gali jų nepastebėti ir atsitrenkti. Lietuvos ornitologų draugijos specialistai tirs tokių paukščių sankaupas netoli elektros linijos ir, prireikus, teiks rekomendacijas pagerinti laidų matomumą. Dalyje „LitPol Link“ trasos specialūs laidų matomumą didinantys žymekliai ir atšvaitai įrengti jau statybų metu.

Pirmosios tokių stebėjimų ataskaitos „Litgrid“ sulauks gruodį. „LitPol Link“ poveikio aplinkai monitoringo programa bus tęsiama pavasarį. Gamtos apsaugos specialistai stebės vietas, kuriose buvo nustatytos vertingos gamtinės buveinės ar rasta retų augalų rūšių. Specialaus dėmesio sulauks dažnos ir retos roplių ir varliagyvių rūšys – tokių „LitPol Link“ linijos apsaugos zonose skaičiuojama iki 17. Gamtosaugininkai vertins jų paplitimą ir radaviečių būklę.

„LitPol Link“ poveikio aplinkai monitoringo programos stebėjimus Lietuvos ornitologų draugijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai baigs 2019 metų rudenį. Su programa galima susipažinti „Litgrid“ internetinėje svetainėje, skiltyje apie „LitPol Link“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: