Lietuvių ir lenkų skautai kartu plauks jachta į Gdanską (1)

Š. Katinaitės nuotr.

Š. Katinaitės nuotr.

Lietuvos skautijos jūrų skautų ir Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjungos atstovai, siekdami sustiprinti organizacijų bendradarbiavimą ir pasisemti užsienio organizacijų patirties, rugsėjo 19–27 dienomis lankysis Gdanske. Šį uostą skautai pasieks plaukdami Klaipėdos universiteto jachta „Odisėja“, tokiu būdu puoselėdami Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, idėją.

Žygio dalyviai drauge susitiks su vietos skautų bei kitų jaunimo organizacijų atstovais, dalyvaus Lenkijos jūrų skautų vasaros sezono uždarymo renginyje, semsis gerosios patirties programos vaikams organizavime. Du žygio atstovai dalyvaus Europos jūrų skautų susitikime  – seminare „Eurosea“, kuris kas dvejus metus organizuojamas vis kitoje Europos valstybėje.

„Šiuo žygiu siekiame stiprinti jaunimo suvokimą apie jūros svarbą Lietuvai, bei parodyti, kad buriavimas yra puiki susisiekimo, savęs bei komandos pažinimo ir bendradarbiavimo priemonė. Jūra valstybes ne skiria, o jungia, o keliavimas vandeniu yra saugesnis, labiau ugdantis ir labiau stiprinantis asmenybę nei kelionė sausumos transportu. Be to, tai puiki priemonė geriau pažinti komandos narius ir auginti gilesnę pagarbą bei brandesnę bendrystę tarp skirtingų organizacijų, tautų ar kultūrų atstovų“ – sako viena iš žygio iniciatorių, Lietuvos skautijos jūrų skautė Dovilė Vinkevičiūtė.

Lietuvos skautija ir Lietuvos Lenkų Harcerių Sąjunga (LLHS) pastaruoju metu glaudžiai bendradarbiauja. Šiemet abi organizacijos kartu šventė Vasario 16-ąją, vėliau LS jūrų skautai ir LLHS atstovai Birštone drauge mokėsi  plaukti senovinių vikingų laivų „drakonų“ kopijomis, o balandžio mėnesį lietuvių ir lenkų skautai Vilniuje dalyvavo bendrame žaidimų vakare „Draugaukime“, kur daugiau sužinojo apie abiejų organizacijų skautavimo tradicijas.

Nuo šių metų Lietuvos skautija skiria didelį dėmesį darbui su Lietuvoje esančių tautinių bendrijų atstovais. Be glaudaus bendradarbiavimo su lenkų skautais, daug dirbama ir su Lietuvos rusakalbiais. Liepą LS skautai Jūros šventės metu dalyvavo „drakonų“ laivų lenktynėse vienoje „Vienybės“ komandoje su Visagino rusakalbiais skautais. Nuo pavasario surengta keletas bendrų renginių ir su Lietuvos žydų bendruomenės atstovais.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija šalyje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Su šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui“ skautija ugdo pilietiškus, kūrybingus, atsakingus ir savimi pasitikinčius žmones, kuriems svarbi jų šalis ir šalia esantys žmonės.

Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjunga yra viena didžiausių ir dinamiškiausių lenkiškų organizacijų Lietuvoje vienijanti apie 600 harcerių iš Vilniaus bei Vilniaus rajono. Organizacija vienija vaikus ir jaunimą, o jos pagrindinis tikslas yra jaunų narių dvasinio ir fizinio vystymosi ugdymas remiantis šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui“.

Pasaulyje yra daugiau nei 40 milijonų skautų, jie veikia 216-oje pasaulio šalių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Iš skautų šūkio ir veiklos išeitų, kad jiems Tauta ir Valstybė dzin…, einama į pirmykštį būvį…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: