Seimas pritarė siūlymui Nepriklausomybės gynėjus laidoti valstybės lėšomis (0)

Sausio 13-oji: Žmogus su vėliava šalia tarybinio tanko | kam.lt nuotr.

Sausio 13-oji: Žmogus su vėliava šalia tarybinio tanko | kam.lt nuotr.

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymo pataisas.

Įstatyme nustatyta, kad nepriklausomybės gynėjai, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bus laidojami valstybės biudžeto lėšomis skiriant vienkartinę 40 bazinių socialinių išmokų dydžio kompensaciją laidojimui, kurią išmokėtų mirusio nepriklausomybės gynėjo paskutinės buvusios deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės, o tuo atveju, jei gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota, – paskutinės savivaldybės, kurioje jis buvo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, administracija (administravimo išlaidoms padengti siūloma skirti 2 procentus šioms pašalpoms mokėti skirtų lėšų). Kompensacijos laidojimui bus skiriamos ir mokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nėra nustatyta, kad nepriklausomybės gynėjai, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, būtų laidojami valstybės biudžeto lėšomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: