Prezidentė Berlyne susitiks su Vokietijos Kanclere A. Merkel (1)

R. Dačkaus nuotr.

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį, rugsėjo 11 d., darbo vizito išvyksta į Berlyną, kur susitiks su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel.

Susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus Latvijos, Portugalijos ir Maltos premjerai bei Kipro Prezidentas, rengiamas Vokietijos kanclerės iniciatyva. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – aptarti pasirengimą artėjančiam neformaliam ES-27 viršūnių susitikimui Bratislavoje dėl ES ateities.

Toks susitikimo formatas, kai diskusijoje dalyvauja skirtingiems ES regionams atstovaujančių valstybių vadovai, pasirinktas neatsitiktinai, siekiant kuo geriau įsiklausyti į visų Europos piliečių lūkesčius.

Birželį Jungtinės Karalystės žmonėms balsavus už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, 27 valstybių bendrija siekia atsižvelgti į „Brexit“ referendumo pamokas, įvertinti sritis, kurias būtina reformuoti ir keisti, aptarti, kaip įveikti ES ištikusią pasitikėjimo krizę bei atremti sudėtingus migracijos, terorizmo, saugumo ir ekonominius iššūkius.

Europos Sąjungos ateities klausimus šalies vadovė taip pat aptarė su šiandien Vilniuje viešėjusiu Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

1 komentaras

  1. Jonas:

    Kyla klausimas ką prezidentė atstovauja, Briuselį ir pabėgėlius Lietuvoj tikrai, bet lietuvių tai nelabai…:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: