Prezidentė ragina KAM nutraukti sutartį su „Nota bene“ (1)

Lietuvos karo akademijos absolventams suteiktas rininko laipsnis ir įteikti diplomai | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Lietuvos karo akademijos absolventams suteiktas rininko laipsnis ir įteikti diplomai | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Diana Vilyte ir Valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarė priemones, kurios padėtų užkardyti sisteminius ir besikartojančius viešųjų pirkimų  pažeidimus krašto apsaugos sistemoje.

Pasak Prezidentės, geopolitinė situacija, didinamas krašto apsaugos sistemos finansavimas ir atsakomybė šalies žmonėms bei mūsų partneriams NATO reikalauja, kad kiekvienas gynybai ir krašto apsaugai skiriamas euras būtų panaudotas skaidriai, racionaliai ir tikslingai.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikti krašto apsaugos sistemos (KAS) viešųjų pirkimų 2006 – 2016 metais vertinimai atskleidė, kad Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) neveikia vidaus kontrolės mechanizmai, turintys užkirsti kelią viešųjų pirkimų pažeidimams, jų prevencija yra labiau teorinė nei reali.

Valstybės kontrolė (VK) dar šių metų kovo mėnesį informavo krašto apsaugos ministrą apie stebimas rizikas – nepakankamą pasirengimą panaudoti didėjantį finansavimą.

„Labai tikiuosi, kad ministras šiandien sureaguos į ponios Dianos Vilytės pasisakymą, kuriuo jinai konstatavo, kad jau penkias dienas ministerija turi galimybę atšaukti niekine vadinamą sutartį, ir tam yra juridinis pagrindas – Viešųjų pirkimų tarnybos išvados“, – penktadienį žurnalistams sakė prezidentė.

„Sutartis su bendrove „Nota Bene“ dėl 1,6 mln. eurų virtuvės įrangos agregatų ir įrankių įsigijimo jau penkta diena galėjo būti nutraukta. Pirmadienį gavusi išvadą, Krašto apsaugos ministerija jau galėjo nutraukti šiandien sutartį ir jokių įsipareigojimų jau nebeturėti“, – penktadienį po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė D. Vilytė.

Viešųjų pirkimų tarnyba antradienį paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau, nei rinkoje. Pasak pranešimo, 2014-aisiais kariuomenė pjaustymo lentelę įsigijo už 180 eurų, kai identiška lentelė parduotuvėje tuo metu kainavo 28 eurus, duonriekį peilį – už 142 eurus, jo kaina parduotuvėje – 13 eurų. Kepsniams naudojama šakutė pirkta už 184 eurus, kiaurasamtis – už 70 eurų, galąstuvas – už 103 eurus, peilis mėsai kapoti – už 250 eurų. Sietelis įsigytas už 161 eurą, skirtingų dydžių samteliai – už 243 eurus ir 258 eurus.

Praėjusiais metais viešiesiems pirkimams Lietuvoje iš viso buvo išleista 4,26 mlrd. eurų. Iš jų gynybos ir saugumo srityje – 156, 7 mln. eurų (2014 m. – 135,9 mln. eurų).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

1 komentaras

  1. neziniukas:

    Kada vienas teigia,kad tam tikra karine technika ,yra perkama 30-ciai metu ,apie racionaliai ir tikslingai panaudotus musu Eurus ,kyla tam tikru itarimu…. Tiksliau – dar neteko matyti,kad karine technika ,kur nors taip ilgai tarnautu ,aktualiai atitikdama to laiko reikalavimus. Kam knisti prota,labai gerai zinant ,kad kaina yra nerealiai didele ? Pripazintu geriau ,kad kaina yra kosmine,kuriai neatsispiria tik “arabu scheichai” ir butu viskas OK ! Kam pasakoti juokingas pasakas ir prisidengti kazkokiais peiliais ? Gera ta technika ir visada buva tik zu tokia ir tai su Mantis sistema,ka visada ir patariau,bet tik ne 30-ciai metu 🙂 … Manau butu pats laikas suprasti,kad ne vaznyciotojas sedi vezime…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: