R. Karbauskis. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga neišduoda savo vertybių (29)

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Artėjant rinkimams viešojoje erdvėje pasigirsta abejonės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nuostatomis šeimos politikos srityje. Noriu dar kartą pasakyti, jog LVŽS pozicija nekinta – pripažįstame vyro ir moters santuoka grindžiamos šeimos svarbą visuomenei.

Aktyviai prisijungėme prie Europos piliečių iniciatyvos „Mama, tėtis ir vaikai“ – rinkdami parašus, kviesdami Lietuvos gyventojus pasisakyti už krikščioniškomis vertybėmis paremto šeimos ir santuokos apibrėžimo įtvirtinimą Europos Sąjungos teisėje.

Mūsų ruošiamoje Vyriausybės programoje neabejotinai siūlysime priemones, kurios pasitarnaus smurto artimoje aplinkoje mažinimui, užtikrins rūpestį pažeidžiamomis šeimomis, jose gyvenančiais vaikais. Tačiau smurtas ar dėmesys tik socialinės rizikos šeimoms negali tapti pagrindine visos šeimos politikos ašimi. Būtina rūpintis visomis Lietuvos šeimomis.

A. Gumbytės nuotr.

A. Gumbytės nuotr.

Pasisakome prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą. Visiškai pritariame pagrindinei minėtos konvencijos minčiai, kad smurtas prieš moteris turi būti eliminuotas ir pripažįstame, jog smurto mažinimui reikalinga numatyti savalaikes ir efektyvias priemones, tačiau negalime nepastebėti, jog šioje konvencijoje pateikiamas „socialinės lyties“ apibrėžimas, kas kelia realų pavojų mūsų remiamai šeimos politikai, orientuotai į šeimą, pagrįstą vyro ir moters santuoka bei giminystės  (tėvystės ir motinystės) ryšiais. Ratifikavus minėtą konvenciją galimas naujas šeimos politikos traktavimas, kai šeimos bus sudaromos „socialinės lyties“ pagrindu, kada lytis nėra nulemta biologiškai, bet gali būti pasirinktas dalykas. Bet koks LVŽS rinkimų sąrašo narių pareiškimas ar veiksmas Stambulo konvencijos atžvilgiu traktuotinas tik kaip palaikymas siekio stiprinti kovą prieš smurtą artimoje aplinkoje.

Tikimės, jog po artėjančių Seimo rinkimų visos Lietuvos partijos bendradarbiaus, siekdamos stiprinti Lietuvos šeimas, nes tik darni ir stipri šeima gali sukurti darnią visuomenę.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Raito uodegą:

  Raito uodegą. Prieš praėjusius rinkimus fecebooke už jo partiją gėjai agitavo ir per gėjų paradą yra įrašas kaip jo partijos nariai žygiuoja. Kam čia meluoti kai video yra

 2. Būtina, kad Skvernelis ir Frida patys Alke.lt paaiškintų, kaip apskritai atsirado tokia nuotrauka, kam jos prireikė, kokia buvo jos paskirtis, kur ir kada ji daryta ir t.t. Žodžiu, reikalingi platesni jų pačių paaiškinimai viešai arba Karbauskis turi spręsti dėl jų pasišalinimo iš kandidatų į Seimą, kaip jo partijos kandidatų, klausimą.

  • Pikc:

   Ta “Frida” – tai ne asmuo, o iškrypėliška propaganda užsiimanti fondačiulpių kontora. O asmuo – kitos fondačiulpių kontoros (ŽTSI), besispecializuojančios “lytinių mažumų teisių gynimu”, direktorė, kairioji radikalė Dovilė Šakalienė. LVŽS sąraše yra ir dar vienas kairysis radikalas – neomarksistų šutvės NK95 narys Tomas Tomilinas. Priminsiu, kad Vakaruose “žalieji” iš esmės yra kairiųjų radikalų sinonimas.

   • Kemblys:

    ‘Pikc’, tavo protas pranoksta lietuvių kalbos galimybes 😀 😀

    Pikc:
    ,,propaganda, fondačiulpių kontora, fondačiulpių kontoros (ŽTSI), besispecializuojančios, radikalė, radikalas – neomarksistų, radikalų sinonimas…”

 3. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “R. Karbauskis. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga neišduoda savo vertybių”. Kokios tos vertybės? Eiti į valdžia antikonstituciniu būdu ir tuo absoliučiai nesiskiriant nuo kitų partinių gaujų. Tai FAKTAS. Kokia dar toji vertybė? Pasisamdyti “populiarųjį”, kad atvestų į valdžią. Absoliuti GĖDA, moralinį degradą samdytis, kad atvestų įvaldžią.

 4. Pikc:

  Šitas Karbauskio pareiškimas man skamba maždaug taip: “mes, žinokit, bolševikų nepalaikom. Tikrai-tikrai. Mes tikri patriotai. O kai mus matote mojuojančius raudonom vėliavom, nešančius Lenino portretus ir šaukiančius “ura” – tai tik reiškia, kad mes irgi už darbo liaudį. Tik tiek. Bet šiaip tai ne, mes ne su jais – visi, kam bolševikai nepatinka, galit drąsiai už mus balsuoti, nes mes tikrai ne tokie”. 😀

  • Išties, susidaro negeras įspūdis. Valstiečių Seimo rinkimų sąrašo vedlys pataikauja iškrypėliams, o partijos pirmininkas ramina rinkėjus – skaitykite programą, mūsų programa gera. Tokiu būdu bandoma užsitikrinti ir vienų ir kitų palankumą. Vieni balsuos už Skvernelio idėjas, kiti už Partijos programą. Panašu į rinkėjų kvailinimą. Atėjus į valdžią Skvernelis žygiuos su amoraliomis mažumomis ir balsuos už iškrypėliškus įstatymus, o R. Karbauskis dirbs pagal partijos programą?

   Manau, kad šiame straipsnyje turėjo būti ne baksnojama į gerą programą – o atsiribota nuo konkretaus žmogaus – Skvernelio – vaizdingos AKCIJOS.

   • Pikc:

    Tai kad Skvernelis ten ne vienintelis. Ir atsiriboti niekas nuo nieko neketina – nei Skvernelis su Šakaliene nuo savo požiūrio, nei LVŽS nuo jų. Tad, manau, ne tik straipsnį, bet ir apskritai partijos poziciją galima trumpai apibūdinti taip: “baikite kabinėtis prie mūsų PRAKTINIŲ veiksmų – geriau pažiūrėkit, kokia mūsų TEORIJA gera! Tai va – dėl jos už mus ir balsuokit!”

   • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Nuotrauka parodo, kodėl Skvernelis pasiuntė į Klonio gatve 240 bandtių. Iškrypėliai veržiasi į valdžią. Niekinga situacija.

    • Vitingas:

     Buvo net 240 patvorinių? Man pasirodė, kad jų mažiau.
     Visumoje policija tuomet pasielgė labai teisingai. Reikėjo išvaikyti (ir nubausti) tą savavaliautojų šaiką. Dar per lengvai jie išsisuko. Už įstatymų nevykdymą ir pasipriešinimą Teismo sprendimams turėjo būti nubausti griežčiau.

 5. alkas.lt ir tiesos.lt pabijojo paskelbti šią piliečių antioligarchinę valią...:

  • ,,Nebiudžetinių” sąrašų kandidatų prašome inicijuoti:
  Įstatymus, uždraudžiančius politikams Seime ar savivaldoje dirbti nepertraukiamai ilgiau nei dvi kadencijas (pagal LR prezidento rinkimų įstatymų principą)
  • Įstatymus, panaikinančius sąrašinius (daugiamandatinius) rinkimus
  • Įstatymus, įkuriančius seniūnijų tarybas, kaip svarbiausią savivaldos ir demokratijos pagrindą, bei įstatymus, įtvirtinančius ūkinį- finansinį seniūnijų, kaip savivaldos pagrindo, savarankiškumą
  • Įstatymus, užkertančius lemiamą pinigų vaidmenį rinkimuose (kaip yra iki šiol), atkertančius verslo ir adminstracijos įtaką rinkimų baigčiai ir atpiginančius visų lygių politikų bei pareigūnų rinkimus bei praktiškai sudarančius visiems rinkimų dalyviams vienodas prisistatymo rinkėjams galimybes. Įstatymą, įvedantį VRK komisijos tiesioginius rinkimus.
  • Įstatymus, įvedančius tiesioginius visų lygių teisėjų rinkimus (nuo apylinkės teismo iki KT) ir įkuriančius prisiekusiųjų teismo instituciją (šios abi reformos-naudojantis JAV pavyzdžiu)
  • Įstatymus, numatančius tiesioginius apygardų vyriausiųjų prokurorų ir generalinio prokuroro rinkimus
  • Įstatymus, įvedančius tiesioginius policijos komisariatų vadovų (t.y. šerifų instituciją JAV pavyzdžiu) ir generalinio komisaro rinkimus
  • Įstatymus, panaikinsiančius biudžeto išmokas partijoms už rinkimų rezultatus. Partijos turi išsilaikyti tik iš nario mokesčio ir tiesiogiai bei laisvanoriškai piliečių joms aukojamų 3- 4 GPM
  • Valstybės politikų elgesio kodekso įstatymo panaikinimą. Pagal jį politikai kontroliuoja patys save.
  • Įstatymą, įvedantį Seimo Etikos komisijos rinkimus. Advokato K. Čilinsko VĮ TILS užsakymu 2005-2006 metais sukurto Savivaldybių politikų ir tarnautojų etikos kodekso įstatymo projekto priėmimą. Pagal projektą komisijos sudaromos iš visuomenės atstovų (ne politikų ir ne tarnautojų), o nuobaudos yra realios ir veiksmingos
  • Įstatymus, numatančius, kad referendumo organizavimui piliečių iniciatyva pakaktų 100 tūkstančių parašų, o paprastai pilietinei įstatyminei iniciatyvai pakaktų 20 tūkstančių parašų
  • Įstatymų pataisas, numatančias, kad visuomeninės LRT tarybą rinktų nuo biudžetinės paramos nepriklausančios NVO ir į ją savo atstovų negalėtų skirti politikai. Įstatymų pataisas, išlaisvinančias visuomeninines organizacijas iš valdžios kontrolės. Pastaroji vykdoma per valdžios kontroliuojamos NVO tarybos rinkimus ir per sumaniai užmaskuotą biudžetinių lėšų skirstymą NVO sektoriui. Įstatymų pataisas, sudarančias NVO galimybes gauti tiesiogiai iš piliečių 3- 4 GPM.
  24 piliečių parašai

 6. AS:

  TAI TOKIU ATVEJU PRASOM ISHMESTI IS PARTIJOS VISUS TRIS ANT NUOTRAUKOS SU PLAKATU STOVINCIUS PERSONAZUS. KITAIP JUSU ZODZIAI, LIKS TIK ZODZIAIS.

 7. Kęstutis:

  Na ir už ką gi mes tada balsuojam?…

  • Bartas:

   Aš manau , kad už tuos, kurie kalba Tautos balsu. Aišku, kad neatsakiau. Jeigu norintis būti valdžioje man nepasakys , kaip gausinti Tauta , kaip apginti mūsų jaunają kartą nuo nutautėjimo , kaip apginti Kalbą bus niekas.

 8. Karbauskio partijos reitingas pakankamai kilo ir pagal populiarumą ji buvo antroje vietoje dar iki Skvernelio prisijungimo. Labai tikėtina, kad jis būtų pakankamai kilęs ir toliau, o rinkimų metu turėjo galimybių būti aukštesnis už kitų partijų, taigi partija būtų laimėjusi rinkimus. Tad buvo galima matyti, kad tam, jog ji laimėtų rinkimus kitų, ypač Skvernelio, prisijungimas nebuvo būtinas. Jo prisijungimas, tai akivaizdi partijos viešųjų ryšių srityje padaryta klaida.
  Dabar tiems, kurie buvo nusprendę balsuoti už Karbauskio partiją, o jų daug, teks partijų biuleteniu nebalsuoti apskritai, o rinkimuose dalyvauti balsuojant tik vienu – asmenų biuleteniu.

 9. Janis:

  Melagingas Karbauskio aiškinimas, tiktai išsisukinėjimai. Lietuvos žmonėms tradicinės šeimos vertybės yra labai svarbios. Normaliam lietuviui, augusiam tradicinėje šeimoje yra aišku ką turime palaikyti, kad neišnyktų ir neišsigimtų žmonija ir tauta.
  Gėda skaityti, kad Karbauskis užstoja, neva Skvernelis su Šakaliene nematė ką laiko rankose. Lyg būtų pirmokėliai. Jie puikiai suprato kur eina ir ką palaiko ir su kokiu užrašu rankose fotografuojasi.. Valstiečiai susidirbo su tokiais sąrašo lyderiais, Gerai, kad laiku atsiskleidė, o tai žmonės dar turėjo nepamatuotų lūkesčių.

  • Pikc:

   Aiškinimai, kad tie vargšeliai nežinojo, ką palaiko, yra negudrūs dvejopai: pirma, jie akivaizdžiai melagingi (ypač atsižvelgiant į Šakalienės “įdirbį”), o antra, net jeigu būtume visiški naivuoliai ir patikėtume tais išvedžiojimais, tai reikštų tik viena: jeigu jau kandidatai remia visokias kontoras ir konvencijas nesuprasdami, KĄ gi jie, po velniais remia – tai tokiems žiopliams valdžios NIEKAIP negalima patikėti, nes tiek “priskaldys malkų”, kad maža nepasirodys. O partija sakys – nekreipkit dėmesio, čia nesusipratimas buvo, anie vargšeliai nesuprato, ką daro. 😀

 10. Vitingas:

  Eik tu…
  Dar jums nepatekus į valdžią nuo jūsų absurdiškų draudimų ir kt. kv. idėjų bloga darosi.
  Per tokius “darudikus” ir jaunimas iš Lietuvos emigruoja.
  Labai gaila, kad visgi nemaža tikimybė, jog jūsų valstičių parcija šį kartą gaus daugiau mandatų.
  Bet tikiuosi, kad jūsų istorija bus tokia pat, kaip ir visų kitų ligšiolinių “gelbėtojų” Nesuprantu, kaip tauta nepasimoko. Tai Valinskas, tai Venckienė, dabar – jau Karbauskas…

 11. LosAngeles:

  Gerb. Ramunai, jei tai tiesa ka destote, tai su Sakaliene jums tikrai ne pakeliui. Ir jei ji dar vis sarase, tai didelis minusas jusu sarasui. Labai gaila, bet tikrai taip…
  Del to nesupratimo…. Tai kaip cia yra? Zmones verziasi valdyti valstybe, ir nesupranta ka daro? Tai tipo tokios valdzios reikia Lietuvai? Nu velgi kazkaip keistai skamba (svelniai tariant)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: