Mokslo ir žinių dieną kultūros ministras kviečia lavinti kūrybiškumą ir pažinti šalies istoriją (0)

mokytoja.mokiniai_smm.lt

smm.lt nuotr.

„Tiesos sampratą padeda sukurti mokslas, gėrį – moralė, grožį – menas. Todėl sveikindamas Jus naujų mokslo metų ir Laisvės dienos proga, linkiu, kad Jūs – darnios šeimos, mokslo, meninio ugdymo, kultūros įstaigos ir bibliotekos visa tai kurtumėte kartu“, – Mokslo, žinių ir Laisvės dienos proga sveikina kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Ministras ypatingos sėkmės linki vaikams, kurie lankys meno ir muzikos mokyklas, mokytojams ir kultūros darbuotojams, kurie dirbs su vaikais popamokinėje veikloje. Ministras ragina moksleivius ir daugiau skaityti, lavinti raštingumą ir kūrybiškumą. Taip pat mokslo ir žinių dieną ministras kviečia pažinti šalies istoriją apsilankant muziejuose.

„Siekdamas paskatinti mokinius ir jų tėvelius prasmingai pasitikti naujuosius mokslo metus,  kviečiu labiau pažinti savo kraštą apsilankant šalies muziejuose, o visiems Lietuvos muziejams jau nuo praėjusių metų rekomenduoju sudaryti sąlygas moksleiviams nemokamai lankyti muziejų ekspozicijas Rugsėjo 1-ąją“, – sako Šarūnas Birutis.

2015 m. rugpjūčio 28 d. kultūros ministro įsakymu „Dėl muziejų lankymo lengvatų nustatymo“ patvirtintos muziejų lankymo lengvatos, pagal kurias bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, konservatorijų mokiniams, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams įsigyjant bilietą į muziejų taikoma 50 proc. Nuolaida.

Kultūros ministro įsakyme yra nustatyta, kad ne tik Rugsėjo 1-ąją, bet ir visomis kitomis dienomis nemokamai muziejų ekspozicijas gali lankyti ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys, asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: