Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija kainuos beveik 25 mln. eurų (6)

Vilniaus oro uostas_sumin.lt

Vilniaus oro uostas | sumin.lt nuotr.

2017 m. vasarą vyksianti Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bendrovei atsieis beveik 25 mln. eurų. Tokia kaina įvardyta įvertinus, kiek kainuoja įgyvendinti būtinus techninius projekto darbus ir kiek tokie darbai atsiėjo kitiems Europos oro uostams. Numatyta kaina jau negalės būti didinama, nes pirmojo etapo darbų, kurių vertė – beveik 1 mln. eurų, viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, antrojo – paskelbtas.

Pirmojo rekonstrukcijos etapo darbai – orlaivių kilimo ir tūpimo tako signalinių žiburių sistemos ir pirminių grandinių rekonstravimas – bus pradėti jau po kelių savaičių. Juos planuojama baigti per devynis mėnesius.

Pagrindiniai rekonstrukcijos darbai bus atliekami nuo kitų metų liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d. 23 val. 59 min, t. y. 18 dieną orlaivių kilimo ir tūpimo takas jau veiks. Tuo metu Vilniaus oro uostas skrydžių nepriims. Šių darbų vertė – 24 mln. eurų. Konkursas pagrindinių darbų rangovui pasirinkti jau paskelbtas.

Orlaivių kilimo ir tūpimo takas yra viena svarbiausių oro uosto infrastruktūros dalių ir nuo jo geros būklės priklauso skrydžių ir keleivių saugumo užtikrinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

  1. Manau, kad uosto tako remonto metui būtų tikslinga atitinkamomis sąlygomis kooperuojantis su Kyviškėmis. Jose tikslinga įsirengti visam laikui atsarginį taką ir skrydžius į Vilnių tako remonto metu priimti Kyviškėse, o vėl jį uostas naudotų kaip atsarginį. Taip Lietuva, ypač Vilnius išvengtų žalos dėl milijonų turistų ir kitų keleivių praradimo ateinančią vasarą. Tai valstybės ekonomikos klausimas ir jis spęstinas ne uosto įmonės vadovų, o Vyriausybės lygiu. Taigi lauktume tuo klausimu konkrečiais argumentais viešai prabylančios Vyriausybės.

  2. neziniukas:

    Taip – kainos tikrai per daug europietiskos ,o kokie bus dirbanciu zmoniu atlyginimai ,manau jau dabar galima numanyti… Palyginimui pateiksiu,kad 25 miljonai Euru,tai yra 1,3 km ilgio gatve Vokietijoje,su 125 naujos statybos, apie 150 m² bendro ploto ,uzbaigtais statyti gyvenamaisiais namais. Na paziuresime koki stebukla si karta pateiks lietuviai uz 25 milijonus Euru. Tikiuosi fontanu nepristatys…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: