S. Skvernelis skelbia paramą Stambulo konvencijai (18)

Saulius Skvernelis | A. Gumbytės nuotr.

Saulius Skvernelis | A. Gumbytės nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminio sąrašo vedlys ir oficialiai paskelbtas kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis kartu su buvusia Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktore Dovile Šakaliene lankėsi Labdaros ir paramos fonde „Frida“. Abu dalyviai viešnagės metu nusifotografavo su plakatais, reiškiančiais paramą tiek fondo veiklai, tiek ir skandalingai pagarsėjusiai Stambulo konvencijai.

Labdaros ir paramos fondas „Frida“ – kovą už lyčių lygybę ir prieš moterų diskriminaciją deklaruojanti organizacija, siekianti „mažinti moterų diskriminaciją ir kovoti su smurtu prieš moteris, vaikus bei jaunus žmones, skatinti visuomenės pagarbą ir toleranciją pažeidžiamoms visuomenės grupėms, plėsti žmogaus teisių apsaugą, skatinti socialiai marginalizuojamų žmonių integraciją į visuomenę“. Savo veikloje organizacija nevengia paramos radikalioms iniciatyvoms. Fondo direktorė Daiva Baranauskė dalyvavo „Europride“ ir „BalticPride“ seksualinių mažumų eitynėse, o pats fondas taip pat neslepia paramos Stambulo konvencijai. Fondas užsiima „edukacine/prevencine veikla (paskaitos, diskusijos, seminarai) lyčių (ne)lybės, ją skatinančių stereotipų bei binarinio lyčių suvokimo šalinimo klausimais“.

Pastaroji konvencija, kurios iki šiol nepaisant tarptautinio spaudimo nėra ratifikavęs Lietuvos Seimas, įpareigoja šalis užtikrinti piliečių „nediskriminavimą“ dėl socialinės lyties ir lyties tapatumo. Tai reiškia, kad konvencija pasirašiusiose šalyse piliečiai turėtų teisę skelbti esantys kitos nei savo tikrosios biologinės lyties – vyrai moterimis, o moterys vyrais. Atitinkamai valstybė turėtų garantuoti tokio piliečio traktavimą pagal jo įsivaizduojamą socialinę, o ne tikrąją biologinę lytį. Šios nuostatos konvencijoje numatomos ignuruojant faktą, kad lyties tapatumo sutrikimas yra psichinis sutrikimas, įtrauktas į tarptautinę ligų ir kitų sveikatos sutrikimų klasifikaciją (F64). Konvencijos šalys neturi teisės ją pasirašyti su išimtimi šiai radikaliai nuostatai.

Parama tokio turinio konvencijai puikiai atitinka fondo tikslą „šalinti binarinį lyčių suvokimą“.

A. Gumbytės nuotr.

A. Gumbytės nuotr.

LVŽS sąraše kandidatuojančios Dovilės Šakalienės parama homoseksualų lobizmui ir genderizmo ideologijai taip pat yra nuosekli ir seniai žinoma visuomenei. Tuo tarpu buvusio Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio parama šiai genderizmą propaguojančiai konvencijai ir binarinį lyčių suvokimą šalinti siekiančiam fondui anksčiau nebuvo viešai demonstruojama, Artėjant rinkimams kyla pagrįstas klausimas, kiek tokia LVŽS sąrašo lyderio laikysena yra suderinama su pačios partijos programos nuostata „puoselėti iš santuokos ir giminystės ryšių kylančią šeimą ir skatinti gimstamumą“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

18 komentarų

 1. Ūla:

  Pasaulio pabaiga….. Tik to betrūko. Genderizmo ideologijos propaguotojams NE

 2. jo:

  Svirnelis vis labiau atsiskleidžia. Taip pat ir ta LVŽS save demaskuoja, kad kalba viena, o daro kita. Neapsirikite per rinkimus, nebalsuokite už juos.

 3. AS:

  Svarbiausia kad visi pamatė kas yra kas- po žaliųjų partija slepiasi iškrypeliai ir sodomitai.
  visi kas rinks šituos išgamas tai amžinas prakeikimas.

 4. Bartas:

  Gera nuotrauka. Dabar aišku. simonko Skvernelio draugas , o simonko man nedraugas.
  Ramūnai , Ramūnai su kuo , Tamsta, susidėjai. Vaje, vaje !

 5. Ūla:

  Visa laimė, kad “kortas atskleidė” dabar.

 6. Jeigu tai nepadirbta, o taip yra iš tikrųjų, tai balsavimui už Karbauskį ir apskritai jo politinei karjerai “kryžius”… O gal tai politinis manevras, kitaip to nepavadinti žinant visuomenės nuomonę tais klausimais, kitų partijų naudai ir buvo jo partijos planas šių Seimo rinkiminių žaidimų fronte ar apskritai.
  Taigi lauktina faktų paneigimo arba viskas…

 7. Vilnietis:

  Nauji “gelbėtojai” su Karbauskiu ir Skverlneliu priešakyje?…
  Apgailėtina saugiklininkų partija…

 8. Pasirašykim už reikallavimus naikinti VD santvarką...:

  Kviesime balsuoti tik už tą ,,nebiudžetinę” partiją, kuri įsipareigos kardinalioms reformoms, pradėsiančioms oligarchinės ,,valdomos demokratijos” santvarkos panaikinimą
  Latvijos prezidentas V. Zatleras viešai ir drąsiai konstatavo, jog Latvijoje įtvirtinta oligarchinė santvarka, nulemianti šalies problemas. Lietuvos biudžetą, ministerijas, pseudosavivaldą ir ES paramą ,,loviu“ saviems bei oligarchinėms verslo grupėms pavertusiose Lietuvos ,,biudžetinėse“ partijose zatlerų nerasta…
  Todėl klausiame tik ,,nebiudžetinių“ šalies partijų, kuri jų rinkimuose išdrįs pasakyti tiesą apie tai, kokia santvarka realiai sukurta Lietuvoje? Kurios aktyvas išdris pasakyti rinkėjams, jog tiek skurdas, tiek korupcija, tiek Seimo pavertimas partijų atstovybe, tiek piliečių bėgimas iš šalies yra nulemtas nomenklatūrinės- oligarchinės ,,valdomos demokratijos“ (VD) santvarkos? Šią tiesą išdrįso pasakyti tik pilietinis judėjimas ,,Kitas pasirinkimas“ 2006 metais ir NVO ,,JDJ“. Tiesai ir diskusijoms apie šį piktybinį šalies ,,vėžį“ iki šiol neatsirado vietos politinės nomenklatūros kontroliuojamoje, tariamai visuomeninėje, LRT. Diskusijos apie tikrąją šalies padėtį ir politines reformas, galinčias atkurti realios demokratijos santvarką, neimanomos ir privačioje žiniasklaidoje, nes 90 nuošimčių pastarosios priklauso oligarchinėms grupėms. Todėl dėsninga, kad žmonių pilietinė- tautinė savimonė, tradicinės šeimos vertybės, solidarumas, bendruomeniškumas kasdien slopinami pronomenklatūrinės LRT ir prooligarchinės žiniasklaidos pastangomis. Piliečiai skatinami varžytis, pavydėti, skatinamas jų godumas ir geiduliai, ugdomas inteligentų individualizmas, narciziškumas, apolitiškumas, konformizmas ir palaikoma V. Kudirkos išjuokta ,,nuolatinė inteligentų kinkadrebystė“ prieš valdžią. Ši žiniasklaida manipuliuoja žmonėmis tam, kad būtų patenkinti jos savininkų interesai, o sąrašinių, nesąžiningų rinkimų komedija paverstuose rinkimuose būtų apsaugota nomenklatūrinė- oligarchinė VD santvarka. Esant tokiai padėčiai šalyje, padėsime tik tai ,,nebiudžetinei“ partijai, kuri rinkėjų paprašys suteikti mandatą šalį smaugiančios korumpuotos nomenklatūrinės- oligarchinės VD santvarkos panaikinimui. Padėsime sąrašui, kurio lyderiai savo parašais įsipareigos konkrečioms politinėms reformoms daugumos labui. Esame įsitikinę, kad tik ryžtingos reformos atkurs piliečių politines ir ūkines galias ir pakreips šalį gerovės daugumai kryptimi. Raginame kiekvieną pilietį elektroniu laišku atsiųsti šio teksto iniciatoriams sutikimą, kad jo pavardė būtų įrašyta po šiuo tekstu. Šio teksto neteiksime VD šulams priimtinai valstiečių partijai, kuriai kryptį kieta ranka nurodo vienas stambiausių žemvaldžių, bei ,,abonento“ partijai. Tekstas su pritariančių pavardėmis nukeliaus ,,nebiudžetinėms“ partijoms, rodančioms valią oponuoti VD.
  Prašome, kad ,,nebiudžetinių“ partijų sąrašų pirmųjų dešimtukų nariai įsipareigotų inicijuoti:
  • Įstatymus, uždraudžiančius politikams Seime ar savivaldoje dirbti nepertraukiamai ilgiau nei dvi kadencijas (pagal LR prezidento rinkimų įstatymų principą)
  • Įstatymus, panaikinančius sąrašinius (daugiamandatinius) rinkimus
  • Įstatymus, įkuriančius seniūnijų tarybas, kaip svarbiausią savivaldos ir demokratijos pagrindą, bei įstatymus, įtvirtinančius ūkinį- finansinį seniūnijų, kaip savivaldos pagrindo, savarankiškumą
  • Įstatymus, užkertančius lemiamą pinigų vaidmenį rinkimuose (kaip yra iki šiol), atkertančius verslo ir adminstracijos įtaką rinkimų baigčiai ir atpiginančius visų lygių politikų bei pareigūnų rinkimus bei praktiškai sudarančius visiems rinkimų dalyviams vienodas prisistatymo rinkėjams galimybes. Įstatymą, įvedantį VRK komisijos tiesioginius rinkimus.
  • Įstatymus, įvedančius tiesioginius visų lygių teisėjų rinkimus (nuo apylinkės teismo iki KT) ir įkuriančius prisiekusiųjų teismo instituciją (šios abi reformos-naudojantis JAV pavyzdžiu)
  • Įstatymus, numatančius tiesioginius apygardų vyriausiųjų prokurorų ir generalinio prokuroro rinkimus
  • Įstatymus, įvedančius tiesioginius policijos komisariatų vadovų (t.y. šerifų instituciją JAV pavyzdžiu) ir generalinio komisaro rinkimus
  • Įstatymus, panaikinsiančius biudžeto išmokas partijoms už rinkimų rezultatus. Partijos turi išsilaikyti tik iš nario mokesčio ir tiesiogiai bei laisvanoriškai piliečių joms aukojamų 3- 4 GPM
  • Valstybės politikų elgesio kodekso įstatymo panaikinimą. Pagal jį politikai kontroliuoja patys save.
  • Įstatymą, įvedantį Seimo Etikos komisijos rinkimus. Advokato K. Čilinsko VĮ TILS užsakymu 2005-2006 metais sukurto Savivaldybių politikų ir tarnautojų etikos kodekso įstatymo projekto priėmimą. Pagal projektą komisijos sudaromos iš visuomenės atstovų (ne politikų ir ne tarnautojų), o nuobaudos yra realios ir veiksmingos
  • Įstatymus, numatančius, kad referendumo organizavimui piliečių iniciatyva pakaktų 100 tūkstančių parašų, o paprastai pilietinei įstatyminei iniciatyvai pakaktų 20 tūkstančių parašų
  • Įstatymų pataisas, numatančias, kad visuomeninės LRT tarybą rinktų nuo biudžetinės paramos nepriklausančios NVO ir į ją savo atstovų negalėtų skirti politikai. Įstatymų pataisas, išlaisvinančias visuomeninines organizacijas iš valdžios kontrolės. Pastaroji vykdoma per valdžios kontroliuojamos NVO tarybos rinkimus ir per sumaniai užmaskuotą biudžetinių lėšų skirstymą NVO sektoriui. Įstatymų pataisas, sudarančias NVO galimybes gauti tiesiogiai iš piliečių 3- 4 GPM.
  2016.08.24

  Lilijana Astra (Vilnius), Janina Dovydaitienė (Kaunas), Arūnas Burlingis (Kaunas), Virginija Jurgilevičienė (Klaipėda), Jonas Kaminskas (Raseiniai), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Pranas Kavaliauskas (Kaunas), Vygaudas Keraitis (Jurbarkas), Henrikas Labrencas (Klaipėda), prof. Gediminas Merkys ( Kaunas), Algirdas Niūniava (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Valentinas Šapalas (Vilnius), Šarūnas Valentinavičius (Vilnius), Liudas Vedeckis ( Radviliškio raj. ), Marija Žygavičienė (Kaunas)
  Norinčių, kad jų pavardės būtų po šiuo pilietiniu tekstu, prašome siųsti savo sutikimus (nurodant vardą, pavardę, miestą arba rajoną) elektroniu paštu adresu:
  reformosdaugumai@gmail.com

  • Iš esmės sumanymą vertinčiau taip: “pažadėsi – patiešysi, netesėsi – negriešysi”… Šiandien jau ne pažadais tikėtina, o gebėjimais, galimybe daryti konkrečiai ir kvalifikuotai. Pvz., balsavimas už partijas įvyksta tuo atveju, kai partijų rinkimo biuleteniu balsuoja ne mažiau negu 25% rinkėjų. Akivaizdu, kad norint atsikratyti rinkimų pagal partijų sąrašus, galima biuleteniu už partijas nebalsuoti, o balsuoti tik vienu biuleteniu – už asmenis. Tokiu atveju rinkimai dalyje pagal partijas būtų neįvykę. Ar sunku kiekvienam rinkėjui tai daryti, – ne, ar tai konkretu ir kvalifikuota, – taip.

 9. LosAngeles:

  ‘..piliečiai turėtų teisę skelbti esantys kitos nei savo tikrosios biologinės lyties – vyrai moterimis, o moterys vyrais. Atitinkamai valstybė turėtų garantuoti tokio piliečio traktavimą pagal jo įsivaizduojamą socialinę, o ne tikrąją biologinę lytį. Šios nuostatos konvencijoje numatomos ignuruojant faktą, kad lyties tapatumo sutrikimas yra psichinis sutrikimas, įtrauktas į tarptautinę ligų ir kitų sveikatos sutrikimų klasifikaciją (F64)..’

  Be abejo kad netinkamus faktus reikia ignoruoti 🙂 Tai sena ‘strategija’. Del Sakalienes tai senai viskas aisku, Skvernelis gi- netiketa… Kas ten dar toks? Irgi is valstieciu partijos? Bet kokiu atveju rinkti psichinio sutrikimo reklaminius veidus nera geriausias pasiulymas tautai, tad kyla klausimas: ka galvoja partijos ‘vadas’ Karbauskis. Nesinori tiketi kad jis palaikytu tokia iniciatyva?

 10. Iš esmės sumanymą vertinčiau taip: “pažadėsi – patiešysi, netesėsi – negriešysi”… Šiandien jau ne pažadais tikėtina, o gebėjimais, galimybe daryti konkrečiai ir kvalifikuotai. Pvz., balsavimas už partijas įvyksta, kai partijų rinkimo biuleteniu balsuoja ne mažiau negu 25% rink4j7.

 11. Klausimas:

  Ir vėl tie “svieto lygintojai” išlindo. Vėl diskriminacijos vaidenasi. Šie veikėjai diskriminuoja normaliai mąstančius žmones, brukdami savo šlamštą. Siūst juos kuo toliau ir visiems laikams. Kas tokias kontoras finansuoja? Kas nors ieškojote galų iš kur jie dygsta su savo belytiškumo (sulyginus lytis ir lytiškumo sąvokos nereikės) idėjomis?
  Nesuprantu, kaip Karbauskis su Skverneliu susidėjo su tokiais? Tikrai Apokalipsė įsibėgėja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: