Sostinėje – draugiški dviratininkams velobusai (video) (0)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniuje pradeda kursuoti velobusai – specialūs dviratininkus ir jų dviračius vežti pritaikyti autobusai. Du 3G ir 43 maršruto autobusai, kuriuose įrengtos specialios vietos dviračiams, kasdien padės dviratininkams užvažiuoti į Šeškinės kalną ir įveikti sudėtingas kelio atkarpas.

Manoma, kad velobusai prisidės prie dviračių transporto infrastruktūros mieste gerinimo ir skatins centre dirbančius žmonės iš automobilių persėsti ant dviračių.

„Vilnius yra atviras ir draugiškas miestas visoms transporto rūšims. Norime, kad kuo daugiau vilniečių naudotųsi miesto viešuoju transportu, kuris būtų patrauklus ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams“, – sakė per atostogas pats 200 kilometrų per 13 valandų nuo Vilniaus iki Tauragės dviračiu numynęs Vilniaus miesto meras.

Pasak UAB „Vilniaus viešasis transportas“ direktoriaus Gintaro Maželio, velobusu vilniečiai ir miesto svečiai galės saugiai pakilti į Šeškinės kalną ir lengviau pasiekti atokiausius šiaurinio Vilniaus rajonus. Jei paslauga pasiteisins, UAB VVT plės tokių universalių keleiviams bei dviratininkams pritaikytų autobusų maršrutų tinklą.

Piko valandomis, nuo 16.00 iki 19.30 val., velobusas į Šeškinės kalną važiuos 5 kartus, o per visą dieną – net 16 kartų padės dviratininkams įveikti Šeškinės kalną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: