V. Balkus. „Separatistiniai“ regionai: ES sugrius – nepriklausomybė liks   (245)

Vitalijus Balkus | asmeninė nuotr.

Vitalijus Balkus | asmeninė nuotr.

Britų referendumas dėl šios šalies ateities Europos Sąjungoje išryškino jau kurį laiką pastebima tendenciją – autonomijas ar nepriklausomas valstybes norintys paskelbti regionai mato Europos Sąjungoje paramą šiam tikslui. Iš tikro kaip gi tai galėjo atsitikti, kad ilgus dešimtmečius dėl nepriklausomybės kovojusios teritorijos tampa didžiausiomis centralizuotos Europos šalininkėmis?

Europos autonomijų sąjunga 

Nepaisant to, kad ES yra įvardinama valstybių sąjunga akivaizdu, kad Briuselio įstatymams turint viršenybę prieš nacionalinius, valstybės narės yra greičiau išplėstines teises turinčios autonomijos nei valstybės. ES reguliavimas palaipsniui iš strateginių geopolitinių bendrų tikslų derinimo virto smulkmenišku ir nurodymai apėmė net kasdienio gyvenimo dalykus. Tiesiog priminsiu, kad visai nesenai galiojo europinė direktyva nusakanti kokio kreivumo agurkus galima auginti ir pardavinėti, o kurių nebe. Ir tai toli gražu ne pats absurdiškiausias Briuselio siekio reguliuoti viską centralizuotas pavyzdys.

Tiesa stambiosios ES valstybės vis dar turi būdų bent iš dalies apsisaugoti nuo perteklinės sąjungos globos , o ir jos pačios būdamos didžiausios politikos formuotojos gali pasukti Europos sprendimus sau naudinga linkme. Nepamirškime, kad Europos Parlamente Vokietija turi net 96 narius , Prancūzija 74 , Italija ir Jungtinė Karalystė po 73, tuo tarpu Lietuva teturi 12 narių ir tai tesudaro varganus 1.5 nuošimčius nuo europarlementarų skaičiaus. Akivaizdu, kad mažosioms šalims jų teisių ginimas ES rėmuose tampa sunkia užduotimi.

Bet kodėl vis tik Škotija, Š. Airija ar Katalonija nori papildyti mažųjų valstybių sąrašą? 

Siekis pasinaudoti proga 

Separatistiniais vadinamose Europos regionuose iš tikro labai stiprios patriotinės ar net radikaliai nacionalistinės nuotaikos. Kai kur, kaip pvz. Š.Airijoje, prieinama iki išpuoliu prieš svetimšalius ir nuo to yra nukentėję ir mūsų ten gyvenantys tautiečiai. Dažniausiai taip pat yra reikalaujamas vietinės kalbos žinojimas jei norima dirbti viešajame sektoriuje ir tai nepaisant valstybinės kalbos žinių. 

Atsakymą suradau airių  partijos Sinn Fein diskusijų puslapyje kur visiškai atvirai rašoma, kad nusilpusi dėl narystės ES Britanija ankščiau ar vėliau leis airiams susijungti ir po ES subyrėjimo jau nieko negalės pakeisti ir taip Airija taps vieninga airių valstybe. Radikaliosios katalonų ar italų regionų organizacijos pasisako dar atviriau jie leidžia suprasti, kad yra pasiruošusios sukurti nepriklausomas valstybes ir dar paskatinti pačios ES griūti, kad užsitikrintų pilną suverenitetą. 

Lietuva beje irgi turėjo panašios istorinės patirties. Pirmiausiai tai 1918-ais metais, kuomet Rusijos imperijos griūtis leido susigrąžinti prarastą nepriklausomybę ir 1990-ais metais , kuomet istorija iš esmės pasikartojo tik šį katrą jau byrant TSRS.  Taigi laisvės siekiančių ES regionų logika yra paprasta ir labai racionali. 

Tiesa šioji neturi nieko bendro su nepriklausomybės siekiančių regionų palankumu pačiai Europos Sąjungai kuri tėra jiems tik įrankis tikslui pasiekti.

Briuselis naudojasi nepriklausomybės siekiais 

Tai, kad Škotijos atstovai yra priimami Briuselyje aukščiausiu lygiu yra aiškus signalas, kad bet kurį ES valstybė turinti neišspręstų „separatistinių“ regionų problemų negalės jaustis rami jei bandys palikti sąjungą. Ir čia galima rasti tam tikrus atitikmenis su TSRS žlugimo laikmečiu, kuomet centrinė valdžia tikslingai provokavo konfliktus nepriklausomybės siekiančiuose respublikose. Kalnų Karabachas, Abchazija, Š.Osetija, Padnestrė, Gagauzų autonomija ir mūsų Šalčininkų rajonas tai toli gražu ne visi regionai kur buvo dirbtinai keliama įtampa. Kai kur tai virto kruvinais karais kai kur pavyko nuslopinti maištus.

Dabartinė ES be abejo neturi pakankamai galių išprovokuoti sukilimus, o ir karai Europos viduje Briuseliui nereikalingi, tačiau išsiūbuoti nacionalines valstybes per regionų autonomijos siekius yra tipinis jėgos centro elgesys siekiant išlaikyti kontrolę. Siekiama, kad silpnos nacionalinės vyriausybės pripažintų didesnę už jas jėgą, leidžiančią išlaikyti valstybes nors ir faktinės autonomijos statusu, tačiau teritoriškai vientisas.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

245 komentarai

 1. ZEMAITIS:

  ES išliks! 🙂 Ir toliau plėtosis tabdama federacija. Jokių abejonių.

  Po naivių ir nemąstančių BREXIT šalininkų sukeltų pasekmių jau nyksta euroskepticizmas kitose ES narėse (skaičiau publikacijų ta tema). Nieko stebėtino – tai buvo galima nesunku nuspėti.
  Greitu laiku ES labai sustiprės. O tokių kaip Vengriją į dugną nuvariusių veikėjų, kaip Orbanas valdymo laikas greitai bigsis. nesuprantu, kaip vengtrai iki šiol nepašalina to primityvo.

  O dėl Škotijos, Baskų Šalies, Katalonijos, kitų laisvės siekainčių kraštų Nepriklausomybės – tai TAIP, šios šalys taps nepriklausomomis ir pinateisėmis ES federacijos narėmis. BREXIT škotams net padės tai realizuoti. Ir tai – šaunu 🙂

  O anglai ir velsiečiai greitai supras padarę didelę klaidą ir pasiprašys į ES. Tik jau ne tokia dezintegralią, kokią paliko, o integralią ES federaciją.

  • Pikc:

   Toks įspūdis, tarsi būčiau “Pravdos” vedamąjį perskaitęs kokiais 1989 metais. Sajūūūz nerušyyymyyy respuuuubliik svaboodnych! Da zdravstvujet i ura! Maladec, tavarišč Zemaitis! 😀

   • Bartas:

    …” na vieki splatila velikaja russ”… giedojimo tęsinys. Tačiau pasirodė , kad klynas per siauras.

    • Pikc:

     Na, šitą sajūzą ne rasieja “splatila” – bet skirtumas nuo ano mažėja tiesiog akyse. 🙂

     • Skirtumas “mažėja” ne tikrovėje, o visokių iškrypėlių išmįsluose.
      Štai mūsų nuolat kritikuojama Lenkija ar Vengrija – tai jos nuolat ES klerkams parodo pirštu kas yra ne taip ir nevykdo nesąmoningų nurodymų.
      Galim ir mes kartais, bent, irgi taip pasielgti.
      Kaip rodo Lenkijos, Vengrijos ar net Graikijos, tiesiog išpusčiusios ES pinigus, pavyzdys, nieko dėl to mums blogo nenutiktų.

     • S:

      Bijau, kad skirtumo nėra, jie tik viską daro atvirkščia tvarka. Kaip veidrodžio atspindys. Mes jau pragyvenom kažką panašaus į Brežnevo laikus. Dabar atėjo Chruščiovo laikai (čia simboliška netgi tai, kad Krymą atidavė Rusijai, atvirkščiai negu Chruščiovas). Po to ateina eilė “stalinizmui”. EU gerbėjai sako, kad prievarta žmonių netremia, nežudo, pokario įvykiai nesulyginami. Palaukit, tas viskas bus gana greitai. TSRS prievarta ištremdavo į Sibirą (“deportacija”), o ES įtrems kitų rasių žmonių (“importacija”?). Atrodytų maždaug taip: per vieną įtrėmimą atvežama iškart >10 tūkst. juodasnukių, kurie priverstinai įkeliami į gyventojų būstus. Kas nesutinka, uždaromas į areštinę arba nušaunamas už kokį nors pasipriešinimą pareigūnams. Gyventojai privalės tinkamai pasirūpinti perkeltais piliečiais. Jei netinkamai rūpinsis arba bus nusiskundimų, jų būstas bus nusavinamas “valstybės reikmėms” ir perduodamas tiems patiems pabėgėliams (taigi, komunizme reikia viskuo dalintis, gerovė yra bendra; “iš kiekvieno pagal sugebėjimus, pabėgėliams pagal poreikius”). Pagrindinis skirtumas tarp EU ir CCCP bus pats pavadinimas: sovietai tai vadino “operacija”, o europiečiai pavadins “projektu”. Pavyzdžiui,

      “Pabėgėlių perkėlimo projektas pagal Žmogiškųjų išteklių programos prioritetą ir EU reglamento sprendimą Nr. QLBNIGGA LT-1105”

      Pasirašo:
      EK CK vyr. komisaras Junkeris
      EP gensek. pirmininkas Šulcas

      Jaučiat veidrodinę tikrovę? Rusai išvežė, o vokiečiai ATVEŠ!

      Bus ir partizaninis karas, tik šį kartą atvirkščiai. Gyventojus žudys musulmonų partizanai-teroristai, kuriuos pati valdžia atveš, bet kartu atseit ir kovos. Stribai vietoje liaudies gynėjų (bolševikinė sąvoka) vadinsis Mažumų žmogaus teisių aktyvistais (menševikų pasirinkimas) ir padės “partizanams” pateisindami, remdami, užjausdami ar netgi su jais kartu kovodami (“antifa” ir kt. aršesnės grupės).

      Veidrodiniam atspindy penkiakampės žvaigždės nesikeičia. Chameleonas pakeičia spalvą, bet iš esmės lieka toks pats. EU yra tik CCCP įsikūnijęs “persitvarkymas”.

   • Mindaugas:

    Europos federacija yra siekiamybė. Tik susivienijusi Europa galės išlikti.

    • S:

     Ką reiškia ta “Europa”? Europa praeityje niekad nebuvo vieninga. Vieningos buvo Kinija, Osmanų imperija ir kt. Europoje vidutiniškai visais laikais buvo apie 25 nepriklausomas valstybes. Ir tik tokia Europa sugebėjo užkariaut beveik visą pasaulį, sukūrė aukštesnį gyvenimo lygį, baltųjų “civilizaciją” ir t.t. Dabar kuo labiau Europa “vienijasi”, tuo greičiau padėtis visapusiškai prastėja. Įtariu, kad mes Europą skirtingai suprantame. Kas tai yra, kaip manote?

     • Europos federacija nebūtų gerai, nes būtų antra Tarybų Sąjunga.
      Yra konfederacija – tokia gali ir išlikti.
      Ir išliks, nes ekonominiu lygiu šalys labai skiriasi.

      • S:

       Aš ne to klausiu. Ką reiškia sąvoka “Europa”?

        • S:

         Štai kodėl nei lietuviams, nei baltiesiems europiečiams su ruskiais ir Rusija nepakeliui. Tu, RUSKI, niekada netapsi lietuviu, kad ir kaip norėtum, nes tavo prigimtis kreiva. Ne veltui latviai jus vadina “krievi” – kreivais. Jūs, ruskiai, esate kaip blusos, kurios kur papuola, ten ir veisiasi. Visada čia tik žiūri pagal tai, kaip Tau geriau, svieto perėjūnui. Pagal tave gaunasi, kad ir Lietuva tada tik šiaip pavadinimas, nesvarbu kas čia gyvens. Ir Rusija taip elgiasi: čiurkos, juodašikniai, siauraakiai jiems ruskiai, svarbu tik kad Maskvoj gyvena ir valstybei dirba. Jums ir motina šiaip boba, nieko daugiau. Matj, perematj. Aš šiaip žinau, kad yra normalių rusų, aš juos užjaučiu. Bet tu ne rusas, o sušiktas ruskis, valkata be namų.

         • Tu čia apie save, nes aš – tikras lietuvis.
          Gyvens čia lietuviai.
          Ar jie bus iš tų, kurie čia su protėviais nuo amžių amžinųjų (jų, be jokios abejonės, visada bus absoliuti dauguma), ar iš tų, kurie vėliau apsigyveno ir įsilietuvino – nėra taip svarbu, nes Lietuva bus tik tada, jei viskas išliks lietuviška.
          Kas kita, kad nereikia leisti jokių kitakilmių getų, privalomai integruoti, o kurie to vengs, tuos išlydėti į kitas šalis.
          Kadangi esame neskaitlingi, todėl ir turime ieškoti sąjungininkų: ne tik karinių, bet ir ekonominių, nes niekas geriau nesusieja kaip bendra gamyba, ekonomika. Kada bus tokie ryšiai, tuomet ir mus gins, jei ką, o per tai ir savo turtą, pvz., kurį čia investavo.

  • LosAngeles:

   Vargas del proto… taip kaime sakydavo paprasti zmogeliai (laikas parode, kad paprasti, bet ne prasti: zinojo kas yra seima, zinojo kad yda ir asmenybe du skirtingi dalykai, ir jei zmogui galima atleisti, tai ydai ‘tolerancijos’ buti negali)

 2. Diedas:

  Kiekvienas normalus mogus galvoja apie savo naudą. kiekviena valstybė taip pat.
  Jeigu Lietuva paliktų EU, pusmečio bėgyje įvyktų atominės atominės lygio referendumas ir mes atsidurtume Putino glėbyje.
  Kas iš to turėtų naudos?
  Tik ne lietuviai.
  Dabar esame turtingų valstybių sąjungoje į kurią veržiasi trys ketvirtadaliai pasaulio.
  Iškritus iš EU atsidurtume skurdžoje korumpuotoje valstybėje iš kurios masiškai bėga jos piliečiai.
  Gana aš mes ten buvome.
  lietuviams reikia konkrečios materialios naudos, o ne pasakų,kad gerovę sugriovė vakarai ir Amerika.
  Mūsų tautai nereikia gero caro o reikia daugiau pinigų.

  • S:

   Tik kvailys “mogus” galvoja apie savo trumpalaikę naudą kitų sąskaita. Valstybė kuri dėl kažko parsiduoda ir paaukoja savo tautą, nebėra valstybė. Lietuva nebėra valstybė.
   Dėl EU ir Putino, tai yra kliedesiai. Lietuvos saugumą užtikrina NATO. EU kelia mums grėsmę, ir vis labiau.
   3/4 pasaulio veržimasis irgi yra nelaimė, nes ta pati EU juos kviečiasi ir mūsų neliks. Mus svetimi užgoš.
   Būdami EU mes esame ir korumpuotas, ir skurdus kraštas, iš kurio tiesiog bėga gyventojai. Praeitą liepos mėnesį buvo didžiausias išvykimas per visą istoriją (>5400 Lietuvos piliečių). Čia ne rusai, čia EU tikrovė.
   Tau gana buvimo be EU, o man ne. Aš tik už Nepriklausomybę, nes tai buvo didus metas. Lietuvos pradžia, Smetonos Lietuva, 1990-1992 prošvaistė, tai geriausia, ką mūsų Tauta turėjo. Niekas tada taip nebėgo ir neparsidavinėjo, todėl patylėk.
   Lietuvių “nauda” pasibaigė, EU jau pagrindinę paramą suteikė, ko tu dar nori tada? Baigs “įsisavinti” likučius iki 20 metų, tada jau reiks tik duoklę mokėt. Pinigų reikia? Sunaikinti. Ką parduosi užsieniui dėl jų spausdinamų eurų? Paskutinę sveikatą? Ar eisi stribu dirbt? Gal numes išdavikui kaulą, kol mus sunaikins. Tada būsi nereikalingas NIEKAM. Arba tavo vaikai pasibaigs po tavęs. O prasidėjo viskas dėl savo trumpalaikės naudos, pinigų. “Trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto…”, berods Maironis taip rašė?

   • Diedas:

    Rusų caras turi problemų su propagandinio fronto kadrais ir jų išprusimu.
    Komentare išdėstyti “svarūs”argumentai:
    Tik kvailys galvoja apie naudą
    Lietuva nebėra valstybė
    EU mums kelia grėsmę (tas tiesa EU Jums kelia grėsmę)
    Mūsų neliks
    Mus užgoš svetimi
    Patylėk
    Nauda pasibaigė
    Parduosi paskutinę sveikatą
    Eisi stribu dirbt
    Numes kaulą
    Mus sunaikins
    Reiks tik duoklę mokėt
    Parduosi paskutinę sveikatą
    Būsi nereikalingas niekam
    Tavo vaikai pasibaigs po tavęs ???

    Girto maskolio paistalai.

    • S:

     Aš parašiau teisybę, o pas tave kas antras žodis – svetimžodis. “propagandinio fronto kadrais” – trys svetimžodžiai iš eilės! Tie žodžiai atėję iš tarybinių, rusų laikų. Pas tave mąstymas jau nelietuviškas. Paklausk Kamblio, jis tau paaiškins. 🙂

     Beje, rusų caras ir maskoliai negali taip kalbėt, nes jie yra daugiatautė valstybė. Todėl jie negali sau leisti išskirti rusų ar ko nors kitų iš “internacionalo”. Pačius rusus turbūt užgoš siauraakiai.

   • Pikc:

    Labai neblogas “S” komentaras – ir visiškai suprantamas eurosajūzo fanatikų pyktis: kaip čia taip – Šventajį Sajūzą drįsta kritikuoti! Rūsų agentaj – ne kitajp! Akurat kaip senojo (sovietų) sajūzo fanatikai – “jedinstva” (kaip taikliai LABAI pastebėjo komentatorius “Jedinstvo ir vėl”). Toks VISIŠKAS déjà vu. 🙂
    P.S. Įdomu pastebėti, kad “Diedas”, visiškai teisingai piktindamasis dėl buvusių komuniagų (LKP-LDDP-LSDP ir Co.) padarytos žalos Lietuvai, “patogiai” užmiršta, kad tie komunistai savo “nuopelnus” pasiekė “dirbdami Lietuvai” tandeme su libkonais, kurie nuo tų komuniagų nė velnio nesiskiria (kaip ir jų veiklos rezultatai). 🙂

  • LosAngeles:

   Kur atsidurtume tai neaisku (neuzsiimdinekite propaganda), o vat kad zmones DABAR bega- tai akivaizdu. Turbut kad super gerai viskas…?

 3. Diedas:

  Jeigu ,kaip rašo straipsnio autorius Briuselio valdžia turėtų viršenybę prieš Lietuvos valdžią, o ne gaalėtų teikt tik rekomendacijas, tai seniai Lietuvoje būtų mokesčių įstatymai kaip Europoje o ne Afrikos lygio karalystėje, kur privatizuotojų gauja įtakojanti parlamentą gali lobt, o eiliniai piliečiai skurst.
  Lietuva vienintelė EU valstybė, kur mokesčių sistema tarnauja išskirtinai turtuoliams.
  Dėl to neateina investicijos, dėl to eiliniai žmonės uždirba mažai, dėl to lietuviai priversti ieškotis darbo svetur.
  Nė vienas kremlinas to neakcentuoja.
  Rusų propagandos varytojai smerkia EU, kaišo pagalius į ratus Lietuvai, bet nė vienas nepasako kas laukia mūsų išstojus iš EU, nė vienas nesiūlo konkretaus sprendimo.
  Ir aišku kodėl.
  Todėl, kad tada viską nuspręs Putinas.

  • S:

   Nėra jokių “rekomendacijų”, viskas yra privaloma. >20000 EU teisės aktų Lietuvai privalomi ir visi jie “diegiami”. Mokesčių įstatymai jau seniai kaip Europoj, Lietuva pirmauja pagal “reglamentų” vykdymą.
   “Investicijos” iš užsienio jau atėjo ir labai daug. “Investavo” į bankus, Mažeikių naftą, biotechnologijos irgi užsieniečių rankose. Miškus plynai iškirsti jau turbūt įpusėjo, ištekliai mažėja. Daugiau pritraukt svetimšalių pasipelnytojų sunkiai įmanoma. Dėl plačių užsienio “investicijų” lietuviai ir bėga.
   Ir manau priešingai, kas smerkia EU, tas kaišo pagalius į ratus ne Lietuvai, o jos naikintojams. Mes nesame įstoję į jokią EU, nes referendumas buvo neteisėtas, todėl niekinis. Išstoti nebūtina, užtenka panaikint šitą nevykusį užsienio valdymą, ir tiek žinių. Kas laukia? Lietuvos Nepriklausoma Valstybė, grąžintas Litas, uždarytos sienos, atsikratymas tom užsienio “investicijom” ir pagaliau rūpestis savais. Na, ir bent 2% nuo valstybės BVP skirti krašto apsaugai, kad neišmestų iš NATO. Putinas labiau primins Vincą Mykolaitį, o ne Vladim-Vladimič’ių. Jeigu be EU nedrąsu, galėsi ten toliau gyvent. Arba išvis, pabėk į Afriką, ten tikrai joks Putinas Tavęs nepasieks… 🙂

   • Kemblys:

    Gražiai tu, ‘S’, čia su ‘Pikc’ tapšnojate keturiomis rankomis!
    Kodėl nesiūlai išstoti iš NATO? Ar dar ne laikas?
    Beje, per kiek laiko grąžintume valstybės skolą išstoję iš ES? O gal rusai priglaustų po savo sparneliu ir skolos grąžinti nereikėtų…

    • Jedinstvo ir vėl:

     Kažkada “Jedinstvo” su Ivanovu priešaky lygiai taip pat kalbėjo kaip šitas ES gerbėjas 🙂 Irgi kalbėjo esą Lietuva tupinti po SSRS įstatymais visai laisva . Ir dabar grynas melas pilasi. ES įstatymai nėra jokios rekomendacijos, o aiškiai įstojus buvo sutikta, kad Briuselio išleisti įstatymai turi viršenybę prieš lietuviškus. Kas netikite paskaitykite stojimo sąlygas.

     Jedinstvenininkai irgi mėgo pasakoti kaip mes mirsime badu likę be SSRS ir kad esame skolingi už tai ką mus per 50 metų SSRS pastatė. Nei mirėme nei ką ir būtume gyvenę geriau jei kaip estai pirmų darbu išvalytume valdžią nuo senos nomenklatūros. Neišvalėme ir partorgai mus sukišo į naują sąjungą ES. Elitui gerai jie gavo teise skirstyti fondus ir taip pralobo jie su savo draugeliais ir giminėmis.

     O nuo 2020-m už tuos pusiau išvogtus pinigus mums teks pradėti mokėti. Ir susimokėsime mes ES iki cento už visą “paramą” nepriklausomai liksime ten ar ne. Ir dar turėsime daug paslaugų suteikti. Štai jau mums kiša pabėgėlius kurie net nenori pas mus važiuoti ir bus dar jų daugiau.

     Ir apskritai milijonas žmonių dirbantis ES jau senai sukūrė gerokai daugiau naudos Anglijai ir kitoms šalims nei Lietuva iš ES gavo. Briuselis ne labdaros organizacija jie puikiai viską suskaičiavę seniausiai. Todėl gerai jei ES subyrės savaime tuomet mums iš viso neteks rūpintis jei ne tuomet reikės galvoti kaip iš jos bėgti.

    • S:

     Ką reiškia “tapšnojame”? Basanavičius, Kudirka, Vydūnas irgi pasisakė už Nepriklausomybę. Tai gal ir jie kartu “tapšnojo” visomis rankomis?

     Ne visos sąjungos pasiteisina, bet ne visos blogos. NATO nieko daugiau iš mūsų nereikalauja, tik sustiprinti savo pačių kariuomenę. Aš manau tai yra naudinga visapusiškai.

     Lietuvos skola atsirado dėl ES. Kuo ilgiau tai tęsis, tuo bus prasčiau.

   • Diedas:

    Raudonieji agitatoriai užraitė čia apie iškirstus miškus,savo diktatūrą ir rūpestį savais.
    Per visą istoriją, kur tik valdė komunistai, tesugebėdavo pasirūpint tik nedidele “savų” gauja. Tą mes matėm ir tebematom. Kuo daugiau rūpesčio savais, tuo skurdesnė liaudis. Ačiū nereikia.
    Lietuvoje miško pasodinama daugiau negu iškertama, nes tai apsimoka. EU šį dalyką remia pinigais.
    Apie uždarytas sienas svajoja visi komunistai.
    Subyrėjus EU vėl atsidurtume už rusiškos spygliuotos vielos. Niekas neemigruotų, visi būtų laimingi, dėl bėdų būtų kalta Amerika ir vakarai.
    Bolševikai, aišku, tuos kurie nepučia į jų dūdą tremtų.
    Konkrečiu atveju tovarišč S siūlo mane pavežėti į Afriką.
    “Nuostabi”perspektyva

    • Jedinstvo ir vėl:

     Va būtent 1990-ais “Jedinstvo” taip pat sakė, kad be TSRS tapsime JAV valstija 🙂 Pasakojo apie pastatytas gamyklas , kelius ir net miestus 🙂 Panašu XXI a Briuselio mylėtojai nei per žingsnį nepasistūmėjo nuo Valeros Ivanovo laikų tik , kad ne į Maskvoso į Briuselio pusę meldžiasi

    • S:

     Dabar EU valdo komunistai. TSRS valdė bolševikai, dabar menševikai, nedidelis skirtumas. Dėl sienų suklydai. Komunistų tikslas visada buvo “internacionalas”, pasaulis be sienų.

     Į Afriką tikiuosi varysi su visa mūsų valdžia, visais komunistais, lansbergiais, liberalais ir kitais Lietuvos išdavikais. Nebus skirtumo, ar Vakarų Europa, ar Afrika, nebus sienų, galėsit kryžmintis su visų spalvų žmonių demokratine įvairove. O mes pabūsim už lietuviškų spygliuotų vielų (aš būčiau už dar stipresnes užtvaras), kaip pvz. Vengrija, Estija, Latvija, Izraelis ir kitos šalys (bus daugiau, tuoj gal ir JAV). Čia kaip šarvuotas duris įsistatyti namuose, kad nelandžiotų visokie svetimi diedai.

     Dar dėl rūpesčio savais. Supratau, EU pirma privalo rūpintis svetimais, t.y. arabais ir negrais, o rūpestis savais yra negerai. Sava tauta turi išlaikyti svetimų vaikus, nes kitaip bus skurdas. Smetona lietuviais pirmiausia rūpinosi, buvo irgi komunistas?

     Dėl miško, tai jo pasodint neužtenka. Miškas užauga per 100 metų. Be to, dauguma iškirstų plotų neatsodinama, o savaime atauga drebulėmis ir kitais menkaverčiais medžiais, vietoj gerų. Per paskutinius kelis metus sunaikinta panašiai tiek gamtos, kiek Lietuva neteko žmonių. Tikiuosi už tai EU ir visi kalti susimokės ne pinigais, o savo kailiu ir savo vaikais, iki kažkelintos kartos (kol miškai ataugs).

 4. Diedas:

  Gyvenimas nestovi vietoje.Nė viena imperija ne amžina. EU irgi keisis. Apie savo naudą galvojančios šalys melžia EU,kad kuo daugiau turėti naudos. Buvusi atsilikusi agrarinė Slovakija, tapo pramoniniu kraštu. Bekele vadinta Lenkija išvagota autostradomis, atokiausiose kaimuose stovi fabrikai.
  Tegul ten žmonės ir neuždirba kaip vakaruose,(bet vis tiek daugiau negu Lietuvoje) jiems nereikia palikt namų ir ieškotis darbo svetur.
  Kodėl pas mus to nėra?
  NepažĮstu nė vieno “emigranto”, kuris nesvajotų gryžti į Lietuvą.
  Tam tereikia darbo vietų ir į padorią panašios algos.
  Subyrėjus EU vakarų koncernai savo fabrikų neišsineš, Briuselis kelių nesugriaus, sukurtos materialinės gerovės neatims.Kaip besivystytų Europos ateitis tos šalys kurios išnaudojo EU bus laimėtojos.
  Mes jau pralaimėjom. Valdžia rūpinosi ir tebesirūpina tik beprotišku greičiu lobstančia nomenklatūra.Kiaulės komunistai per privatizavimą susikūrę sau palankius regresinius mokesčių įstatymus 20 metų jų nesiteikia pakeist.
  Tai yra svarbiausia priežastis, dėl ko pas mus nėra progreso.

  • Bartas:

   Na dėl pabėgėlių iš Lankijos patylėčiau. Bėga iš namų neatsisukdami.

  • S:

   EU naikina visas savo tautas, ten išimčių nėra. Gal kiti truputį geriau laikosi, nes neįsivedė euro ir nevykdo kitų svarbiausių EU nurodymų. Bet čia tik laiko klausimas, kada ir jie smuks.

   EU vakarų “koncernai” savo dauguma gamyklų seniai perkėlė į Kiniją, todėl Ispanijoj, Italijoj, Prancūzijoj pusė jaunimo be darbo. “Materialinė gerovė” yra laikinas dalykas, skolas visiems atiduot reikės, ten laimėtojų nebus, tuoj pamatysi.

   Šiaip tai Lietuvoj “progresas” tikrai didžiausias EU. Jie ne veltui Lietuvą taip visada giria. Mes puikus EU įstatymų vykdymo pavyzdys, užtikrintai veikia ir pasiekia tikslą.

  • LosAngeles:

   Tai tai taip. Maskva perskels i Vasiukus, o Vasiukai- i Maskva… jau beveik patikejau. O geriausias sitas: Lenkijoje zmonems nereikia palikti namu… Tai tipo nera emigracijos???? Tamstele jau baigiate perspjauti geriausius ‘sviesaus rytojaus’ statytojus. Va cia tai uzmojis 🙂

  • Kiaulės čia – ne komunistai (pirmasis komunistas – Kristus, dėl ko komunistas pagal sąvoką – nesavanaudis), o probanditiniai elementai ir nedamuštos kontros, kurie dėl šiaudo visais laikais galėjo užmušti (žydšaudystės, pokario banditų, kurių nedera maišyti su tikrais partizanais, siautėjimo, pvz., laike) žmogų, o dabar tęsia tą patį, tik kitomis priemonėmis.
   Lietuvą, o tikriau jos ekonomiką, gali išgelbėti
   T I K
   investicijos: jei čia gaminsime tiek intensyviai kiek kinai pagal gyventojų kiekį mums suskaičiavus, tai daug kas norės čia būti.
   Bet ne visi.
   Nes yra tokia žmonių rūšis, kurie iš prigimties yra valkatos, tai tokie vis tiek duosis po pasaulį, ieškodami ko nepametę.
   Ir jiems vienodai ar ta Lietuva išliks, ar ne (ir visai jiems nesvarbu, kad jų tėvai juos augino lietuviais – jie išlietuvės).
   Jiems svarbūs yra tik jie, tik jų norai (tuo jie panašūs į pederastus).
   Bet jei kas išvyksta
   T I K
   užsidirbti, tai tie sugrįš.

   • Arūnas:

    Rašote: “(pirmasis komunistas – Kristus, dėl ko komunistas pagal sąvoką – nesavanaudis)”.
    Tai kokiais bruožais turi pasižymėti tikras komunistas:
    pirma- jis turi būti ateistas (Jėzus, gi, skelbė Dievo valią), todėl nesvarbu kokį Dievą žmogus tiki- Kristaus, Mozės, Mahometo ar protėvių skelbtą- Dievą ar dievus tikintis žmogus yra ne komunistas
    antra- komunistas atmeta privatinę (o įsismaginęs ir asmeninę) nuosavybės teisę laiudžiai, tačiau nei vienas iš Dievo valios skelbėjų to nedarė. Jėzus tik perspėjo, kad pinigai ir turtas neužgožtų žmogaus dvasios.
    trečia- komunistas atmeta tautiškumą ir linkęs, kad būtų viena liaudis, “viena partija viena tiesa”, Kristus, gi, skelbė visų- žydų, medų, partų, graikų ir kitų tautų įvairovę
    ketvirta- komunistai pirmieji atmetė šeimą, kaip visuomenės pagrindą, tuo prieštaraudami Kristaus, Mozės, Mahometo ar protėvių doros supratimui.
    Todėl neteisinga vadinti Kristų “pirrmuoju komunistu”, kaip ir Putiną neteisinga vadinti fašistu, nes jie abu labai skiriasi nuo tų jiems priskiriamų bruožų, Bet apie fašizmą kada nors vėliau…

 5. Diedas:

  Mūsų geografinėje padėtyje norint turėt nepriklausomybę reikia stiprios, su dideliu vidiniu vartojimu, ekonomikos.
  Galingos tautinės propagandos.
  Valdžios su kietais kiaušais.
  Narystės NATO su realiomis bazėmis mūsų žemėje.
  Turime silpną, kelių oligarchų įtakojamą ekonomiką.
  Rusų propaganda nupirkusi viską,su lietuvių nuomone išdarinėja ką tik nori,rengia referendumus kokių jiems tik reikia.
  Valdžia bestuburė, kelklupsčiaujanti Briuseliu, kremliui, rubliui, doleriui ir tų pačių oligarchų stumdoma.
  Priklausomybė NATO simboliška. Rusai aplink turi keliolika kartų daugiau armijos ir ginkluotės.
  Antieuropiniai agitatoriai tai supranta ir puikiai žino,kad išstojus iš EU būtų referendumas ir dėl NATO ir iškarto atsidurtume euroaziatų sąjungoje.
  Esminis skirtumas tarp dviejų sąjungų tas, kad iš skurdžios (tik stiprios propagandos dėka gyvuojančios) aziatų sąjungos, šimtais tūkstančių į metus, jos piliečiai bėga į Europos sąjungą, kur sotus, ramus gyvenimas ir stiprios socialinės garantijos.
  Kremliaus agitatoriai mums bando įrodyt, kad aziatų sąjungoje geriau.
  Jeigu galimybės neleidžia pakeliaut ir gyvai pamatyt kaip atrodo gyvenimas lyginamose imperijose, užtenka internete atsiverst Human Development Indeks ir akys atsivers.

  • Pikc:

   Nagi, pasižiūrim, ką čia Diedas prirašė. Taigi, pradžia nuteikia neblogai – dėl to, ko reikia, sunku būtų ginčytis. Bet žiūrim toliau – o čia jau prasideda… 🙂
   “Rusų propaganda nupirkusi viską,su lietuvių nuomone išdarinėja ką tik nori,rengia referendumus kokių jiems tik reikia.” Užskaitau šitą! 😀 Velniop referendumus – juk, kaip išmintingoji ir visiškai nenusišnekanti raselė sakė, pats Adolis per referendumus į valdžią atėjo. 😀 O be to – visus juos rusa organizuoja. Na, praktiškai visus – išskyrus tuos, kurie “nuleidžiami iš viršaus” (nes “valdže žino gereu!”). Ė, pala – bet juk valdžia irgi “bestuburė, kelklupsčiaujanti Briuseliu, kremliui, rubliui, doleriui ir tų pačių oligarchų stumdoma.” Vienžo, padėtis be išeities.
   “Priklausomybė NATO simboliška.” – užtat vienintelė viltis – kad sajūzas apgins? 😀 Šiaip jau, ta “simboliška” narystė – ko gero, vienintelis veiksnys, dėl kurio ivanai neskuba į svečius pas “pribaltus-fošystus”. O gal dėl to, kad sajūzo neomarksistų bijo? 🙂
   “Antieuropiniai agitatoriai tai supranta ir puikiai žino,kad išstojus iš EU būtų referendumas ir dėl NATO ir iškarto atsidurtume euroaziatų sąjungoje.” – čia be komentarų – per daug kvailas nusišnekėjimas.
   “Esminis skirtumas tarp dviejų sąjungų tas […]” – t.y. paties tamstos žodžiais, TIK EKONOMINIS. Suprantama, jeigu rūpi tik pilnesnis lovys – to visiškai pakanka. 😉
   Apskritai, ne pirmą kartą pastebiu stebėtiną koloradų ir sajūzo entuziastų panašumą – tiek vieni, tiek kiti fanatiškai tiki į savo garbinimo objektą (rasieją/eurosajūzą), bet kokią kritiką jų adresu priima kaip įrodymą, kad kritikuojantysis – fanatiškas priešininkų stovyklos atstovas (eurosajūzo/rasiejos garbintojas) – nes kitokių juk ir nebūna, ir įsitikinęs, kad vienintelis kelias – kuo giliau sulįsti į garbinamo objekto (rasiejos/eurosajūzo) išangę, nes tik ten – išsigelbėjimas. 😀

   • Pikc:

    P.S. Ir, beje, eurosajūzo kritikai yra ne “antieuropiniai”, o “antineomarksistiniai” – t.y. kritikuojama NE pati Europos Sąjungos idėja, bet ta karikatūra (eurosajūzas), kuria ją pavertė gauja neobolševikų (neomarksistų). Iš tiesų, juokinga matyti, kai taip aršiai senųjų bolševikų nemėgstantys veikėjai lygiai taip pat aršiai gina naujuosius. 🙂

   • Diedas:

    Na va. Vargais negalais, šiaip ne taip, labai pamažu, per vargus, per ilgus įrodinėjimus, Pikc pradeda suprast esmę.
    Skirtumas EKONOMINIS . Man rūpi pilnas lovys ir pilnos kišenės. Rūpi kad vaikai gyventų be rūpesčių, turėtų savo trobas, naujas mašinas ir galėtų ilsėtis ten kur pirštu bakstelės į gaublį. Aš noriu važinėt lygiais keliais, valgyt kokybišką maistą, turėt orią senatvę. Noriu, kad visi lietuviai galėtų taip gyvent.
    Šalis turtinga ta, kur turtingai gyvena visi žmonės, o ne gauja senų partiečių arba caro padlaižių.
    Pasiturintys kelia savo gerovę.Puošdami savo aplinką, gerindami buitį tuo pačiu puošia ir savo šalį.
    Ir kas svarbiausia, pasiturintis žmogus išdidus. Ne lengvai po referendumus stumdoma liaudies masė.
    Yra ir ne ekonominė pusė. Gal netgi svarbesnė. Nepradėsiu nieko įrodinėt, be tamstai labai lėtai daeina.
    Šiandien kito kelio nėra. arba EU arba rusų imperija.
    Bet neprarandu vilties, kad ateis diena, kai stipresni nebeturės tikslo įtakot mažesnius ir Lietuva taps nepriklausoma.

  • Dronas:

   Skaldyk ir valdyk, kremlius ta puikiai supranta. Todel nori suskaldyt NATO ir EU. Nes tai gerokai trukdo ju planam.

   • S:

    Palyginti su tuo, kuo Lietuvai pasibaigs EU, jokie kremliai nebaisūs. Nebeišgasdinsi rusais, lėtai skraidantis šūdvabali.

    • Dronas:

     Kada truksta argumentu, kremlinai pereina prie izeidinejimu. Manai nustebinai? Ne trupucio, gal siek tiek tikejausi, jog taves ilgesniam tarsymui uzteks, o tu taip greit paluzai. Vargselis. 🙂

     • S:

      Sutaršei, sveikinu šūdvabali. 🙂 Geriau išsiaiškinti greičiau, negu vėliau. Lietuvių tauta turi atpažinti savo išdavikus, nes vidinis priešas visada pavojingesnis. O nuo tų visų rusų ir kitų užsienio grėsmių apsiginti yra lengviau. Dabar jau žinosiu, ką “kremlinas” reiškia EU garbintojų kalboje, labai pravers.

      • Dronas:

       Juokuosi tau i akis, kremliaus kirmele. 🙂

       • S:

        Juokiesi prieš veidrodį? Pirma reikia susitikt, galėsim kartu pasijuokti… 🙂 Šiaip tai, kirmėlynas, knibždėlynas, kažkur jau girdėta…

        • Pikc:

         Kaip ir sakiau, ginčytis su sajūzo fanatikais – tas pats, kas su koloradais. ir tie, ir tie ne mąsto, bet “žino” ir vietoj argumentų tuoj pat “demaskuoja priešus”. 😀
         Jei jie būtų mąstantys, pasiūlyčiau jiems atsakyti į keletą paprastų klausimų, tokių, kaip pvz.
         1. Kokiu būdu eurosajūzas, nebūdama gynybinė organizacija ir nekeldama sau jokių apsaugos tikslų, saugo mus nuo rasiejos? Ir jeigu jau saugo – kaip mus gintų agresijos atveju?
         2. Kaip prie mūsų saugumo prisideda privalomos nelegalų kvotos (ypač atsižvelgiant į jų pastaruosius “pašėliojimus” Kiolne, Paryžiuje, Briuselyje, Nicoje ir t.t.)?
         3. Kaip eurosajūzas kelia Lietuvos ekonominę gerovę ilgalaikėje perspektyvoje (atsižvelgiant į, pvz. AE uždarymą, Lietuvos valiutos sunaikinimą, politiką ūkininkų atžvilgiu, masinę emigraciją, nelegalų kvotas ir t.t. ir pan.)?
         4. Kaip vadintini asmenys, kurie orientuojasi VIEN tik į ekonominę gerovę, spjaudami į visus kitus savo valstybei svarbius veiksnius (pvz. nepriklausomybę)?
         Pasiūlyčiau – bet nesiūlysiu, nes žinau atsakymą: “če rusū agentū klasta! Provokacija, kuria siekiama diskredituoti Šv. eurosajūz nerušymy ir užkirsti kelę y šviesū homunistiny rytojū!” 🙂

         • 1. kuo daugiau draugų, tuo sunkiau Rasiejai pasiryžti mūsų užpuolimui – nekariaus, gi, su visu pasauliu?
          2. galima nevykdyti – kaip nevykdo Lenkija (o dabar mūsiškiai vykdo taip, kad atbėgėliai jau bėga iš čia – nesugeba iš mūsų pinigiukų sumos pragyventi).
          3. AE vis tiek būtų reikėję kada tai uždaryti, bet iš savo pinigų.
          Lietuvos valiuta, vykstant į pasaulį, tik sudarydavo sunkumus, bet nieko nepridėdavo: nepalyginsi užsienyje lito ir euro svorio.
          O ko tiems buožėms dar trūksta? Ir taip visas žemes kaimuose užsigrobė, ima iš ES pinigus, o jų produkcija Lietuvos gyventojams ir taip beveik neįkandama.
          Emigracija nuo ES nepriklauso – ji prasidėjo iki to ir tai lemia išvykstančiųjų noras turėti daugiau pinigų (ne kas kita), dėl ko, netgi jei šalies ekonominį padėtis būtų geresnė, dalis vis tiek išvyktų, nes yra tokia galimybė.
          Apie nelegalų kvotas – atsakyta antrame punkte.
          4. Nepriklausomybė yra, o absoliučios nepriklausomybės pasaulyje nebuvo niekada – ypač silpnesnėm šalim, kurios, jei norėjo turėti draugų, turėjo įdėti bendrą indėlį.

 6. Diedas:

  List of Countrys by Human Development Indeks
  Nė viena euroaziatų respublika net nepakliūna į išsivysčiusių šalių sąrašą.

  • S:

   Geriau pažiūrėk šitą: “List of countries by population growth rate”. Tiesa, iš 240 pasaulio šalių, Latviją ir Lietuvą pagal nykimo greitį paskutiniu metu, atrodo, pralenkė Sirija. Pasidžiaukim.

   Dėl išsivystymo ir gerovės, tai tu pats pagalvok, KODĖL “euro” yra aukščiau “euroazijatų”? Komunistai kažkiek prisidėjo, tačiau… Čia pagrindinė priežastis “aziatų”. Beveik vien baltųjų gyvenamos šalys yra “labai aukštai” dalyje. Rusija gerokai lenkia Turkiją, nors ten jokių komunistų nebuvo. Dabar įvertink Vakarų Europą, kuri pavirsta “afro-aziato-euro” ir kiaulių mišiniu. Ar ilgai išsilaikys dabartinis “išsivystymo lygis”? Linkiu sėkmės ten ėdant iš pilno lovio, ryk daugiau, kol neištuštėjo.

 7. Mindaugas:

  Absurdiškai atrodo, kai nekurie radikalai bando lyginti prievarta sukurtą SSRS su savanoriška Europos tautų sąjunga ES. Pabrėžiu – tautų. Regioninė ES politika orientuota į regionus, o ne šalis. Ir čia atsiranda šansas ir škotams, o gal ir žemaičiams. Aš pats taip pat esu žemaitis. Tiesa, gyvenu Vilniuje. Ir visai būtų šaunu, jei Žemaitija būtų apibrėžta kaip administracinio vieneto statusą turintis istorinis Europos regionas.
  Tad visi tie virkavimai dėl ES integracijos yra absurdiški. Pritariu kolegos Žemaičio :), Diedo, Klembio požiūriui. O V. Balkui ir likusiems komentatoriams rekomenduočiau pirmiau pamąstyti, o po to – rašyti. Manau, kad ES tikrai išliks ir taps laisvų tautų federacija.

  • S:

   Cha cha cha, Kemblys papuolė į išdavikų sąrašą. 🙂 Dėl EU, tai aš nematau ten nieko savanoriško. Nuo pat pradžių jie lipdė “sąjungą” išprievartavę kare nugalėtą Vokietiją.

   Tikėtis, kad EU taps “laisvų tautų federacija” gali tik visiškas asilas. Jų tikslas yra sunaikinti Europos tautas, visą baltųjų europiečių rasę. EU tai vykdo jau 50 metų. Prancūzų ir italų tautos dabar yra pasmerktos. Anglai ir švedai, o dėka Merkel pastangų ir vokiečiai, irgi jau sparčiai artėja prie to. Ir staiga – še jums laisvę, tautos! 🙂

   • Kemblys:

    ‘S’, nevalgyk vakare MILDRONATO – visą naktį sąrašus čia sudarinėji 😀 😀

   • Dronas:

    O kaip. Taip prievartavo ta Vokietija, kad tai viena labiausiai issivysciusiu saliu pasaulyje. Vakaru Vokietija zinoma. O jau Rytu, ta kuri matomai “savo noru”, tikras “klestejimo” pavyzdys. ZInoma, lyginant su kitais, tavo numyletu bolseviku “pasiekimais”, tai netgi galima ivertinti teigiamai. Ziurau, ko cia vokieciai po siai dienai skirstomi i ossi ir wessi. Matyt, kad atskirt “dvasingus, tyrus” rytiecius, nuo “geiropietisku istvirkeliu” is vakaru. Vargsai vokieciai, tuojau apsiverksiu ir pulsiu rinkt labdara. 🙂

    • S:

     Kiekvieną savaip. Vakarų Vokietija žinoma dėl milijonų turkų. Na, o Rytų Vokietija užaugino dvasingąją Merkel’ę. Paverkęs eik labdaros pabėgėliams rinkti, šūdvabali.

     • Dronas:

      Jau surinkau, gal tavo sponsoriai kremliuje irgi prisides? Ten daug turtingu dedziu, kurie “uzdirbo”, placiais mostais plesdami savo liaudi. Dar ir tu prisidetai. Matau tu zmogus dirbantis, darbstus ir uolus (sitiek komentaru), turesi is ko. 🙂

      • S:

       NEspręsk apie kitus pagal save. Kad dauguma jūsų išdavikų yra apmokama iš užsienio, niekam ne naujiena. Konservatorių ir liberalų “lesyklėlės”, atviros Lietuvos “fondai” ir šiaip beveik ketvirtis Lietuvos BVP iš ten eina, nenuostabu, kad jūsų ne tiek jau mažai visur “dirba”.

    • rimtai:

     Kai stojome į ES, šis darinys buvo įvardijamas tiek žodžiais, tiek popieriuje kaip NEPRIKLAUSOMŲ VALSTYBIŲ EKONOMINĖ SĄJUNGA. Praėjo virš 10 metų, ir pasirodo, kad mes atsidūrėme federacijoje. Ir tai nėra kas nors slapta, apie tai šnekama visuose valdžios lygiuose – tiek Briuselyje, tiek Vilniuje, skamba žiniasklaidoje ir televizijoje. Turbūt nereikia aiškinti, kas yra federacija ir kuo ji skiriasi nuo sąjungos.
     Kas atsitiko Europai? Stojome vienur, o atsidūrėme kitur. Į valdžią Briuselyje pamažu, jau maždaug nuo 90-ųjų pradėjo skverbtis politinės grupuotės, kurių pažiūros įvardijamos kaip neomarksistinės. Tai vadinamosios Frankfurto mokyklos atstovai ir jų politiniai šalininkai. Frankfurto mokykla buvo ir tebėra didžiausias ir aktyviausias marksizmo židinys Europoje. Karo metais jos atstovai persikėlė per Atlantą ir ten kurį laiką “virė košę”. Kai Europoje viskas aprimo, jie grįžo ir toliau tęsia savo juodus darbus čia ir netgi pasiekė Briuselio vadžios viršūnes. Paskutinis dešimtmetis – jų didžiausias sužydėjimas. Tai jie dabar daro sprendimus, jie tęsia marksistinių idėjų įgyvendinimą Lietuviams labai sunku suvokti, kad marksizmas gali gyventi ne tik Rusijoje, Kuboje, Kinijoje ar kokioje Šiaurės Korėjoje. Jis čia, šalia mūsų, ir ateina ne iš tos pusės, iš kurios turėtų ateiti. Tai klaidina. Todėl dalis tautiečių yra visiški bejėgiai, nes tai kertasi su jų seniai susikurtomis pažiūromis. Yra toks gražus lietuviškas žodis – vištakumas . Daltonizmas, nors nelietuviškas žodis, tačiau čia irgi tiktų. Atrodytų, akis bado tokie akivaizdūs dalykai, bet žmogus, kaip tas indėnas, kuris nepamatė jūroje laivo, nes jo ten neturėjo būti – tas žmogus, atsitrenkęs nosimi, bando kažkaip išsisukti , paneigti tai, kas akivaizdu, nes kitaip , pripažinus tiesą, sugrius jo visa pasaulėžiūra, tas pamatas, kurį taip ilgai statė. Tai jo tiesa, ir jis laikysis į ją įsikibęs, kas bebūtų, visa kita nesvarbu – nors ir tvanas.

     • LosAngeles:

      Labai teisingai pastebejote: stojome i ekonomine sajunga, siandien gi esame kazkokioje politineje diktaturoje, t.y. atsidureme visiskai kitoje. Ir ta kurioje esame, Lietuvai- prazutinga. Labai gerai kalba S, klausimas tik jo nesupranta, ar nenori suprasti?
      Dar vienas jusu idomus ir labai vertingas pastebejimas- valdanti sutve. Tai tie patys bolsevikai, tik pavadinimas kitas. Ir kadangi jie pastoviai ‘meto pedas’, zmones daznai nesugeba teisingai atpazinti. ‘..Lietuviams labai sunku suvokti, kad marksizmas gali gyventi ne tik Rusijoje, Kuboje, Kinijoje ar kokioje Šiaurės Korėjoje. Jis čia, šalia mūsų, ir ateina ne iš tos pusės..’ BUTENT. Ateina ne is ten, is kur pagal suformuota nuomone, turetu ateiti. Bet apie veikeja reiketu spresti pagal jo darbus, ne pavadinima. Tai senas priesakas/perspejimas. Gaila, bet akivaizdu ne visi kurie turi akis- mato, ne visi kurie turi ausis- girdi

      • rimtai:

       Kas per laikai. Neduok Dieve pakritikuosi ES, būsi įrašytas į KGB agentų sąrašus ne tik komentatorių tarpe. Tavimi pradės domėtis tam tikros struktūros, lauks, tykos tavo įtartino žingsnio. Besmalsaujantis žurnalistas netyčia gaus nepatikimų asmenų ir interneto svetainių sąrašą, paskelbs viešai ir pasijus didvyriu. Visi džiūgaus radę kaltuosius. Kai kur gal net kratas atliks. Štai kokias bangas gali kartais sukelti pasipiktinusio euroskeptiko komentarai. Kaip visa tai primena tuos laikus, su kuriais jau atsisveikinome, uždarėme duris, bet, matyt, neužrakinome.
       Perskaičiau S komentarus ir niekur neradau pageidavimo grįžti į Rusijos glėbį. Iš kur tas mūsų komentatorių gebėjimas vieną skaityti, kitą matyti? Kas tai? Mūsų praeitis, vis dar tykanti už kampo, kažkur dulkėtuose smegenų pakraščiuose? O gal ekstrasensorika? (atsiprašau Kemblio už svetimybę)

       • Kemblys:

        Maivaisi?
        Tas tavo ‘S’ prieš kelis metus rašė, kad jo draugeliai varė į užsienį paramos prieš rinkimus. Neaišku liko kas varė ir kur varė – į rytus ar į vakarus? Išdavikams dabar jau prisireikė išstoti iš ES…

       • S:

        Aš mažiausiai Rusiją mėgstu, prieš tą “glėbį” galiu ir kariauti. Per sausio 13-ą klasiokai nuo AT išsiskirstė po Landsbergio raginimo, o aš likau stovėti. 8 metus po to tarnavau SKAT-KASP, buvau skyriaus vadas ir t.t.
        Bet jiems nebūtina to žinoti. Jie moka tik vadinti vatnykais visus, kas prieš EU. Ir joks aš “euroskeptikas”. Lietuvos išdavikai, mūsų valdžia, EU yra “euroskeptikai”. Jie nori “išvalyti teritoriją” nuo lietuvių, europiečius sukryžminti su spalvotaisiais, padaryt naują euro-afro-aziatų rasinį mišinį. Kaip kokiam Puerto-Riko, ar pan. Jie nemėgsta baltųjų Europos, todėl ir yra “skeptikai”. Aš Europą mėgstu su visom Tautomis, baltąją rasę vertinu ir manau, kad ji turi teisę gyvuoti, kaip tūkstančius metų iki šiol. Esu įsitikinęs, kad mes sugebame. Aš “eurooptimistas” tada, ar kaip? 🙂 Man nusišvilpt, tegul tyko, apšaukia kuo nori. Dvasios ubagų visada buvo, manęs tai nejaudina.

        Manęs negalima vadinti EU išdaviku, nes aš jos priešas nuo pat pradžių, balsavau PRIEŠ tame niekiniame referendume ir mano požiūris nepasikeitė. Kovosiu tik už Lietuvą, ne už EU. Toks turi būti “eurooptimisto” požiūris – sugriauti šitą Europai kenkiančią “sąjungą”.

       • LosAngeles:

        Idomus laikai 🙂 Cia sakyciau i tema. Pora nuorodu. Pirma- apie tai, kaip daromas ‘imidzas’. Ir antra … pavadinimas viska pasako:
        h t t p : / / w w w .govtslaves. i n f o/glenn-greenwald-the-u-s-media-is-essentially-100-percent-united-against-donald-trump/

        h t t p : / / sputniknews. c o m /politics/20160810/1044134631/clinton-trump-election-smear-campaign.html

      • S:

       Jie puikiai visi mane supranta, patikėk… 🙂 Čia labai naudingas ginčas. Jie siūlo kovoti su Rusija paliekant Lietuvą be lietuvių, o Lietuvos Nepriklausomybės šalininkus vadina vatnykais. Aš juos vadinu išdavikais, nes tokie jie Lietuvos valstybės atžvilgiu ir yra. Lietuva prieš Rusiją bus stipresnė, jeigu mes Tėvynėje gyvensim, statysim vaikų darželius, dauginsimės kaip Lietuva – Lietuviams, pratęsim protėvių žygdarbius. Kaip manai, kuris požiūris sveiko proto Lietuviui priimtinesnis? Tai tegul žmonės mąsto, pasirenka.

       • Pikc:

        Matau rimtą problemą – televizinės ir kitų masinės dezinformacijos priemonių propaguojamos antikultūros pasekmes. Tuo tarpu, kai “S”, “rimtai” ir “LosAngeles” kalba argumentais, jų “opozicija” (“Diedas, “Kemblys”, “Dronas” ), pripratusi prie visokių algių greitai, kvietkaustų, užkalnių ir pan. faunos stiliaus, to akivaizdžiai nesugeba – jie iškart, net nebandę pateikti kontrargumentų, pradeda seną giesmelę “rusū agentaj!”. Tuo viskas prasideda, tuo viskas ir baigiasi. Ir tai LABAI blogai – nes, a) sunaikinama bet kokia normalios, argumentuotos diskusijos galimybė, nes galbūt ir yra argumentų UŽ eurosajūzą, bet jie paprasčiausiai neįvardijami (jau nekalbant apie bandymus juos įrodyti) ir b) daroma DIDŽIULĖ paslauga TIKRIEMS Rusijos įtakos agentams (čia jau turiu omenyje ne tik šių konkrečių komentatorių, bet ir libkonų poziciją apskritai) – jie visada galės pasakyti: “žiūrėkit, kas tokie apie “rusū agentus” šūkauja – jie gi neadekvatūs paranojikai, kuriems bet kas, mąstantis ne lygiai taip pat kaip jie, yra rusū agentas”. Taigi, iš tiesų jokių “rusū agentū” nėra – jie tik liguistos tam tikros šutvės vaizduotės vaisius.” Argi reikia dar geresnės maskuotės? 😉
        P.S. Nuoširdžiai siūlau “S” nenusileisti iki “oponentų” lygio – pirma, susigadinsite įvaizdį, o antra, jie ten vis tiek daugiau patirties turi, nes tai JŲ, o ne JŪSŲ “natūrali aplinka”. 😉

        • Viskas būtų taip, bet nepagrįstas kalbėjimas, kad Lietuvai iš ES išeiti apsimoka irgi yra nesąmonė.

        • LosAngeles:

         Epe Mahabharata pagrindiniai kandidatai i sosta elgiasi skirtingai. Vienas galvoja, ar verta siekti sosto karu(nors jam sostas pagal viska ir priklausytu), nes karas reiskia suirute, betvarke, zmoniu aukas, naslaicius vaikus… Zodziu daug kanciu. Kitas gi mato tiksla: sostas. Ir jam neidomu kaip tai pasiekti. Viena bando nunuodyti, po to visa seima sudeginti, apsmeizti… Tikslas- sostas, ir visos priemones jam pasiekti yra naudojamos ir tinkamos. Galu gale tai priveda prie brolzudisko karo, kuriam pirmasis po ilgu abejoniu visgi ryztasi. Kam visas sis pasakojimas?
         ‘..jie ten vis tiek daugiau patirties turi, nes tai JŲ, o ne JŪSŲ “natūrali aplinka”..’ BUTENT. Labai teisingai pastebejote, ir visiems siulyciau i tai atkreipti demesi: besarmaciai, parsidaveliai ir dvasiniai luosiai visada nesibodedami priemonemis sieks savo tikslu. Taip buvo, taip ir yra. Bent kiek turintys sarmatos ir meiles Tevynei pagalvos ar verta elgtis bet kaip, neatsakingai (pries ateinajncias kartas) ir akiplesiskai. Todel ‘s…o drabstyme’ pastarieji niekada nepralenks besarmaciu, tai ju veiklos laukas. Ir istorija tai tik patvirtina

        • S:

         Man mažiausiai tas įvaizdis rūpi. Tas brolis epe per ilgai mastė. Nuo drabstymosi tik viskas prasideda, o atviroj kovoj laimėt jie negalės.

        • Tai, kad jau pralaimėjot: Lietuva yra ES sudėtyje ir nesirengia iš ten kur nors eiti – visuomenės daugumai ta narystė yra naudinga.

  • Tas V. Balkus iš viso neaiškus fruktas:
   1. Fronto tinklapyje blokuodavo kritikus, kol patį išmetė kaip musę iš barščių;
   2. o čia
   http://kaunozinios.lt/svarbu/rusija-turi-dingti-is-politinio-zemelapio-ir-jokiu-bet_77036.html
   išstojo prieš patriotišką autorių maskolinių kirmėlių pusėje.

  • Pikc:

   Mindaugai, anam sajūze irgi buvo “družba narodov”. 😉 Ir, beje, anie, senieji bolševikai, lygiai taip pat kaip ir naujieji buvo įsitikinę, kad “tautinių valstybių vieta – istorijos šiukšlyne”. Dėl “savanoriškai sukurtos” – tamstai bet koks ano sajūzo fanatikas pasakys, kad Lietuva visiškai savanoriškai patapo sajūzine respublika. Stojimas į šitą sajūzą irgi buvo didele dalimi to “savanoriškumo” parodija – tiek dėl pratęsto balsavimo su “atlyginimu” skalbimo milteliais ir alumi, tiek dėl visiškai neadekvačios rinkiminės propagandos, tiek ir dėl informacijos nuslėpimo – pvz. pats pagalvokite, kiek būtų atsiradę entuziastų, balsuojančių už peder-paradus ir nelegalų “alach-babachų” kvotas? Na, o dėl radikalų – jeigu neomarksizmo lyginimas su marksizmu yra radikalumas, tai, bijau, tamsta LABAI savotiškai tą “radikalumą” suprantate. 😉
   Būtų įdomu išgirsti, KODĖL “visi tie virkavimai dėl ES integracijos yra absurdiški”? Suprantama, jei manote, kad toks dalykas, kaip Lietuvos valstybė nė velnio nereikalinga, tada kitas reikalas. 🙂 Ir dar medžiaga pamąstymui – nei eurosajūzo pilitbiure sėdintiems neomarksistams, nei liberalams tauta kaipo tokia NĖRA vertybė. Visiškai. Neomarksistams vertybė – “mažumos” (pagrinde – lytinės”), liberalams – individai. NE tautos. Iš to logiškai seka kitas mano klausimas.
   “Manau, kad ES tikrai išliks ir taps laisvų tautų federacija.” – pala, aš teisingai supratau? Tamstos visa argumentacija remiasi tik tamstos MANYMU??? O kaip dėl faktų? Argumentų? Jie, palyginus su manymu, per daug nereikšmingi, ar kaip? Taigi, KAS KONKREČIAI tamstą verčia manyti, kad eurosajūzo tikslas – tapti “laisvų tautų federacija”?
   Grynai smalsumo dėlei – kokiu būdu tamsta nusprendėte, kad sajūzo regioninė politika, kuri yra grynai ekonominė, duos šansą Žemaitijai patapti ASSR – oi, pardon, “administracinio vieneto statusą turinčiu istoriniu Europos regionu”? Beje, ar negalvojote kurti koaliciją su tomaševskininkais? Anie, ko gero, irgi tokiu “administraciniu vienetu” norėtų patapti, tad būtų vertingi sąjungininkai. 😉

 8. Diedas:

  S raidė spjaudosi ant oponentų daug aikčioja ir visiškai nusišneka.
  Kažkoks vado čimčimiro pasekėjas.
  Pagal jį, visus kiaules lietuvius reikia padaryt lygiais ( tai yra paverst nieko neturinčiais ubagais) aptvert spygliuota viela, ir priverst žviegt, kad yra patys laimingiausi pasaulyje.
  Dar klykaut, kad dėl visų bėdų kalti vakarai.
  Priedo pamačius savo didžiausią vadą, saulę, tautų gelbėtoją ir amžiną genijų, S raidę, cibuliu pasitrynus akis garsu bliaut iš laimės.

  • Dronas:

   Ko tik nepadarysi uz pinigus. Matai kaip stengiasi, Kremlius moka uz kieki, kokybes netikrina. 🙂

   • S:

    Aš jūsų šitą maldą mintinai žinau. Tik įdomu pirmą kartą apie save tai skaityti… Bet džiaugiuosi, seniai laikas viską išsiaiškinti. Jūs už EU pinigus viską kas lietuviška vadinsit koloradiška, kremliška, prorusiška, putiniška, t.t. Čia kaip nori gali suktis, anksčiau ar vėliau gausit iš viršaus tokį nurodymą. Tautininkai, visi, kas nepritaria susinaikinimui bus išvadinti vatnykais. Išdavikų toks “verslas”, jus reikia vadint tikrais vardais. Gėda jūs Lietuvos.

  • S:

   Nepainiok, yra lietuviai, ir yra kiaulės. Pats esi kiaulė, nes pirmiausia reikia lovio, pats rašei. Bet nepergyvenk, ne tu vienas toks, daug kiaulių pas mus prie to pačio lovio prisiveisė.

 9. Manau, Europos tautų politinė ir ekonominė sąjunga (konfederacija), kuri buvo pokariu, būtų labai nebloga alternatyva dabartinei Europos Sąjungai. Tačiau neįsivaizduoju, kad Lietuva galėtų būti visiškai nepriklausoma valstybė dėl jos artumo su Rusija. Taigi lieka ES su visais savo trūkumais ir privalumais.

  • Kemblys:

   Pritariu. Taigi lieka ES su visais savo trūkumais ir privalumais.

  • S:

   Atsvara Rusijai yra ne ES, o NATO. Išvardink bent tris priežastis, kodėl Lietuva turėtų būti ES.

   • ES yra ekonominė, o NATO – karinė to paties vakarų šalių bloko dalys.
    Kuo daugiau draugų, tai didesni šansai, kad mūsų rasiejiniai nepuls – tiesiog nenorės ir bijos su visu pasauliu kariauti.

   • Na, taip NATO yra kaip gynybinė atsvara Rusijai. ES labiau būtų kaip ekonominė atsvara jai. Matau bent tokius privalumus: 1. lengvesnis keliavimas į kitas ES šalis dirbti, turistauti, studijuoti, pažinti kitas europiečių tautų kultūras. 2. Šiokia tokia finansinė parama Lietuvai (pvz., gyvenamųjų pastatų atnaujinimai). 3. Glaudesni ekonominiai mainai (eksportas-importas) su kitomis ES šalimis. Nesu tikras, jei Lietuva būtų visiškai 100 nuošimčių nepriklausoma valstybė, ar tie trys išvardinti dalykai būtų jai lengviau pasiekiami. Tiesiog neaišku, kokia padėtis būtų be tos bent kažkiek teigiamos (bent taip man atrodo) paramos iš ES.

    • Pikc:

     Na, dėl pirmo punkto, tai būnant Šengeno erdvėje iš esmės tos pačios sąlygos būtų. Dėl kitų – taip, naudos yra. Nėra taip, kad sajūzas būtų absoliutus blogis. Vis dėlto, yra ir “tamsioji pusė” – sajūzo valdžia vadovaujasi neomarksistine ideologija, kuri yra priešiška tiek tautiškumui, tiek valstybingumui (iš esmės, tas pats bolševikinis “pasaulį seną išardysim!”) -prisiminkite Junkerio Berlyne išsakytą pareiškimą, kad “tautinių valstybių vieta – istorijos šiukšlyne”. Taip pat verta prisiminti, kad pagal Lietuvos net neskaičius ratifikuotą Lisabonos sutartį, eurosajūzo parlamentarai NEATSTOVAUJA savo šalių ir tautų. Taigi, iš vienos pusės, turime siekimą naikinti valstybes ir centralizuoti valdžią (netgi kuriant sajūzinę “vidaus kariuomenę”, kuri galėtų būti panaudota be valstybių-narių sutikimo), keliamą tiesioginę grėsmę valstybėms-narėms (privalomas nelegalų “importas”, grasinant “nepaklusniesiems” ne tik baudomis, bet ir jėgos panaudojimu (prisimenate garsųjį Šulco pasisakymą)). Iš kitos, turime prievartinį iškrypėliškos ideologijos brukimą.
     O dėl kai kurių veikėjų, kurie vis svaigsta apie sajūzo teikiamą apsaugą nuo Rusijos (atseit, ji bijos pulti daug valstybių) – DAR KARTĄ primenu, kad sajūzas NIEKAIP NĖRA įsipareigojęs kurią nors narę ginti agresijos atveju – tai grynai NATO sritis. Dar daugiau – netgi ekonomikoje Rusija puikiai supranta, kad sajūzo viršūnėlės yra impotentai ir tariasi (bei susitaria) tiesiogiai su atskiromis šalimis (prisimenate visokius Nord Stream?).

    • S:

     Kodėl mes negalime dirbti ir mokytis Lietuvoj, pažinti savo šalį? Kodėl lietuviai turi gyventi kažkur užsienyje? Kas norės nuvykti pakeliauti po EU, galės išsiimti vizas, dabar taip tūkstančiai nuvyksta į Egiptą ir Turkiją, sienos netrukdo.

     Man atrodo akivaizdu, kad ta “parama” ir “glaudesni ekonominiai mainai” nepasiteisino, nes tai tik žlugdo. Iki 04 metų mes negaudavom tos “paramos”, o EU prekėms buvo įkalti muitai. Ir Lietuvos valstybė beveik neturėjo skolos…

     • O kur aš rašiau, kad „negalime dirbti ir mokytis Lietuvoj, pažinti savo šalį?“ Kiekvienam savo: kas norės dirbti, mokytis Lietuvoj – tas dirbs, mokysis pagal galimybes; kas nenorės būti Lietuvoj – tas galės be didelių nepatogumų emigruoti, pažinti kitas Europos šalis. Nematau tragedijos. Aišku, masinė emigracija iš Lietuvos nėra normalus reiškinys. Sutinku, kad idealu niekada nebuvo. Kartais būdavo kiek geriau arba kiek blogiau.

      • S:

       O kodėl jie turėtų “be didelių nepatogumų emigruoti”? Aš daryčiau visus nepatogumus kiek įmanoma, jokia “tolerancija” ir jokios “žmogaus teisės” čia ne patarėjas! Reikia tiesiai šviesiai visada žmonėm sakyt, o ne kažką mykt mūkt, “važiuok kur nori”. Jie ne “pažinti kitas Europos šalis” važiuoja, o pinigų užsidirbt. Galima neišleist, pradėt derėtis. Jie turi Lietuvai pareigą, teises. Ko nori, kad nereiktų važiuot? Laisvės mažai – prašom. “Biurokratija” spaudžia, tvarkoj, atleidžiam pusę valdininkėlių. Bankus skandinavų velniop arba išmelžiam mokesčiais. Apribojančius įstatymus naikinam. Reikia žmonėmis pasitikėt. Ir taip pamažu sulaikom vis daugiau. Galima ir nepaprastąją padėtį valstybėj įvest. Nors perversmą. NATO prie to jau pripratus Turkijoj. Ir taip žmonės greitai patikės. Kodėl reikia visada be kovos pasiduot? 🙂

       Esant EU to padaryti paprasčiausiai neįmanoma, nes stabdys kiekvieną judesį.

       Jūs kartais ne iš LTS? Jie juk buvo prieš stojimą į EU referendume. Dabar minkštesni pasidarė, arba aš gal kažką painioju?

       • Aš turėjau galvoje ne vien „ekonominius emigrantus“, bet ir tuos, kurie nori pagyventi ne kiek dėl geriau apmokamo darbo, kiek geriau pažinti kitą kultūrą. Juk tokių irgi gali pasitaikyti. Jei žmonės emigravo, tai dar nereiškia, kad kažkuri jų dalis vėl negrįš į Lietuvą.

        Pats būsiu ne iš tautininkų. Tiesiog esu kiek nuosaikesnių pažiūrų žmogus tuo klausimu negu jūs. Geriausiu atveju, save galėčiau apibūdinti kaip daugiau mažiau prijaučiančiu tautininkams. 🙂 Baigiau.

    • Dronas:

     Dar noreciau papildyti, jog Lietuvai eksportuojant prekes, netaikomas muito mokestis.

   • Pikc:

    Beje, kalbant apie “atsvarą” – apie “didžiąją Europa/Euraziją nuo Lisabonos iki Vladivostoko” kalbama tiek Maskvoje, tiek Briuselyje. Faktas, kurį veikėjai, įtikėję “eurosajūzu – didžiuoju Lietuvos gynėju nuo rasiejos”, linkę “patogiai” užmiršti. 🙂

  • rimtai:

   Jei ES išliks su visais trūkumais ir privalumais, ir mes su ja kartu, tai mūsų greitu laiku neliks. Ir tai jau vyksta, ir tas vyksmas įgauna pagreitį. Nusiimkime rožinius akinius ir apsidairykim aplinkui. Greitai neliks nei kalbos, nei kultūros, nei tų , kurie dar nori kažką išsaugoti. Įsijunkime televizorių, įdėmiai išklausykime žinias ar kokią nors laidą. Pastebėsime, kaip paprasti ir aiškūs lietuviški žodžiai išstumiami angliškų ir lotyniškų įmantrybių. Visi nori pasirodyti protingesni, labiau išsilavinę, tad stengiasi įterpti kiek galima daugiau svetimybių, kurias paskui pasigauna eiliniai piliečiai. Ar įsiklausote, kaip kalba mūsų jaunimas? Anglicizmų ir rusiškų keiksmažodžių mišinys. Liūdniausia padėtis akademiniame sluoksnyje.Jie pirmi parsiduos, nes jų kalbos lietuviška pavadinti jau negali. Mes ne airiai, kurie gali vadintiis airiais , nebemokėdami savo kalbos. Mūsų esmė yra mūsų kalboje, papročiuose, dainose. Jei prarasime savo kalbą, mūsų neliks. Rusai šitą suprato, todėl norėdami mus palaužti, uždraudė lietuvišką raštiją. Lenkų kalbos gi neuždraudė, nors jų sukilime dalyvavo gerokai daugiau.
   Jūs pasakysite – o prie ko čia ES? Mes natūraliai susiliejame su Didžiąja europiečių tauta. Taip, bet mums čia labai padeda. Visokios laidos apie gerą gyvenimą svetur. Delfyje kasdien išlenda koks nors straipsniukas apie tai kokie mes nevykėliai čia, ir kokie sėkmingi tampame anapus Lietuvos. Gal kas iš jūsų turi šeimoje moksleivių? Tada pritarsite, kad lietuvių kalbos mokymas yra žemiau kritikos ribos. Tas pats ir su Lietuvos istorija. Susidaro įspūdis, kad vyksta visuotinis suokalbis. Iš tiesų, yra atsijojama, kas dabar lietuviams reikalinga įdiegti, o kas ne. Viską lemia pinigų srautai, kurie ateina iš Briuselio. Vieniems dalykams skiriami pinigai, kitiems ne. Viskas vyksta labai subtiliai, nepastebimai. Kiek daug pristeigta institutų, kuriuose dirba geriausiu atveju trys žmonės. Jie reiškiasi visur ir bando įtakoti mūsų mylimus politikus. Ir tai jiems pavyksta. Kokiais pinigais yra maitinamos šios organizacijos? Tikrai ne Lietuvos, ir netgi ne Rusijos! Jie vykdo tam tikrus užsakymus, kreipia šalies gyvenimą ta linkme, kuria reikia ne mums, o užsakovams. Galima šnekėti be galo. Mes esame pafrontė, todėl esame tąsomi tiek rytų, tiek vakarų. Ar pajėgsime išlikti savimi, kai mus veikia tokios jėgos?

   • Lietuva išliks ir nereikia čia svaičioti: žymiai mažesnės tautos išgyvena.

    Citata: “Mes ne airiai, kurie gali vadintis airiais , nebemokėdami savo kalbos. Mūsų esmė yra mūsų kalboje, papročiuose, dainose”.
    Klysti – tauta yra savos nuo amžių amžinųjų teritorijos bendruomenė, dėl ko išvykėliai pereis į kitų teritorijų tautas, o atvykėliai pas mus – į mūsų tautą.
    Tik nereikia leisti visokių getų, nevadinti kitakilmių kitataučiais (nes jie ir nėra kitataučiai -jie gali būti kitakultūriai, kitakalbiai buitiniame lygyje, bet visuomenėje turi gyventi pagal tas pačias taisykles kaip ir lietuviai) nes gali vėl viskas pasikartoti iš naujo kaip su žydais, kad buvo: gimė, gyveno čia, bet liko svetimi, nesiintegravo, dėl ko ir išnyko (visais laikais ir visose šalyse taip atsitikdavo su nesiintegruojančiais – jie išnykdavo, vienaip ar kitaip).

    • rimtai:

     Sutinku, kitakilmiai nebūtinai yra kitataučiai. Pažįstu nemažai žmonių , kurie yra labiau lietuviai, nei vadinamieji grynakraujai. Tačiau tai įtakoja ne tik vieta, kurioje jie gyvena. Iš tiesų yra šventoji trijulė – vieta, kalba, kultūra. Kodėl išskiriu kalbą? Kiekviena kalba turi savo garsų derinius-kodus, kurie priskirti daiktams, reiškiniams, vyksmui. Ne šiaip sau pasaulyje yra tokia kalbinė įvairovė. Tam tikrai grupei žmonių, gyvenančių tam tikroje vietoje, tinka būtent tokia kalba, toks minčių reiškimo būdas. Skaičiau, kad kažkur Amazonėje yra gentis, kuri neturi nei praeities nei ateities sąvokų. Jie gyvena dabartyje. Kalba iš vienos pusės apsprendžia jų būtį, iš kitos pusės būtis įtakoja kalbą. Mes gal nepastebime, tačiau tie, kurie žino daug kalbų, ypač labiau nutolusių viena nuo kitos, gali patvirtinti, kad kai kurios sąvokos-būsenos mums įprastos, tačiau kokiai kitame pasaulio gale gyvenančiai tautelei gali būti visiškai nesuprantamos. Aš kalbu pvz ne apie sniegą Afrikoje, o apie kasdieninius reiškinius. Taigi, kalba veikia ir mąstymą, suvokimą. Dar galima pastebėti ir antropologinius pakitimus veiduose. Paimkime Amerikos lietuvius – senuosius emigrantus. Dažnas labiau panašus į amerikoną, nei į lietuvį. Tai įtakoja kalba. Tarkim, nuo gimimo kalbant angliškai vystosi kitos veido raumenų grupės, nei kalbant lietuviškai. Nes kalbos skirtingos, dažniau naudojami skirtingi garsai.
     Mūsų kalba yra viena iš seniausių, mes ją išsaugojome mažiausiai pakitusią. Matyt ne šiaip sau. Tai yra ir mūsų stiprybė,ir mūsų achilo sausgyslė.

     • Kitakilmiai, bent iš pradžių, nėra gyvenamos vietos tautoje – į ją integruosis tik po laiko.
      Lietuviai kaip tauta yra tik tie, kurie gyvena Lietuvoje.
      Nes jie tautą palaiko gyvą.
      Duodu tautos apibrėžimą (lietuvių kalboje tikslaus neradau):
      Для Н. характерны замена прежних кровнородственных связей территориальной общностью, племенных языков – единым языком наряду о существованием ряда диалектов. Каждая Н. имеет свое собирательное название, внутри нее возникают элементы общей культуры.
      http://filosof.historic.ru/enc/item/f00/s07/a000727.shtml
      Pastudijuok – daug ką suprasi.

      • rimtai:

       Pastudijavau. Padvelkė naftalinu. Ypač patiko – ” При социализме, в условиях свободного и всестороннего социального, политического, культурного развития всех народов…”. Miglotai, bet dar pamenu teoriją apie visų tautų natūralų ir savanorišką susiliejimą į vieningą Rusiją. Jau vaikystėje supratau, kad tai man nepatinka.
       Studijuojate tokią literatūrą?!

       • 🙂 🙂 🙂
        Aš gi pačiam pateikiau ką skaityti – kuriam galui skaitai tai ką mokslininkai turėjo įrašyti dėl ideologinių to meto taisyklių?

        • Palygink su:
         https://lt.wikipedia.org/wiki/Tauta

         S.Šilingas: lietuvių tautos buvimas, jos gerovės ir laisvės pagrindas yra žemė, o valstybės pareiga padėti lietuviams išlaikyti žemę
         http://kultura.lrytas.lt/istorija/stasys-silingas-jis-antras-zmogus-po-jono-basanaviciaus.htm

         • S:

          EU mums sutrukdė laimėt Lietuvių Žemės referendumą, “sutartyje” parašyta, kad lietuviai privalo leist pirkt žemę užsieniečiams. Valdžia visaip įrodinėjo, kad nesutinkant pirma reikia išstot iš Sąjungos. Ir labai teisingai, tada tikrai viskas iškart savaime susitvarko. 🙂

          • Referendumas buvo praloštas ne dėl ES, o dėl rengėjų nemokėjimo aiškiai suformuluoti siekių, kas padėjo visokiems liaudies priešams čia agituoti prieš.
           Rengėjų sakiniai referendumui buvo marmalas, o reikėjo padaryti iš kelių trumpų žodelių sakinį, kad kiekvienam būtų aišku dėl ko tai daroma ir ko siekiama.

          • LosAngeles:

           Taip, referenduma suzlugde, ir cia S visikai teisus. tikras lietuvis gi veidmainiauja. ‘..nemokėjimo aiškiai suformuluoti siekių..’ tai gal del to ji nukele i pati darbymeti, ir kasdien be perstojo per visas informacijos priemones sauke koks tai pavojus. Nubaus, atims, nutrauks… Tai mes cia su kuo susidejom? Su gestapu??? Ar visgi su demokratine valdzia? Jei taip, tai visada yra dialogas ir darbai atitinkami. Iveskite normalius saugiklius, ‘ismuskite’ zemdirbiams bent vakarieciams apylygias kompensacijas ir ka gali zinoti? Gal po metu-kitu toks pats referendumas jau nubalsuos kitaip. Bet ne… Ibauginti (ekspertu vegeliu pagalba), apgauti (tevelis, nesirodes Lietuvos politikoje turbut desimtmeti, is karto atleke su ‘dumais’ ir raginimu neiti balsuoti!!!), suklaidinti (baus, atims, uzdraus, kai tuo tarpu tipo esame savarankiskai istoje i europos EKONOMINE bendrija kaip lygiateisis!! narys). Jau nekalbant apie idomu fakta: raginima nebalsuoti? Kazin kodel sachmatu didmeistris taip susirupino ivyks referendumas ar ne. Ogi ivykes referendumas (net jei ir neigiamai pasirinks tauta) suteiks pasitikejima zmonems kad jie kazka gali… Neaisku ko jie tada dar uzsimanys. Vat sachmatininkas ir numate kelis zingsnius i prieki: neikite, kad jis is viso neivyktu, o tada… Tada seke desningas dar vienas numatytas zingsnis, kurio sachmatininkas, deja, neivardijo: kt is ‘kavos tirsciu’ isbure, kad seimas gali uzdrausti referendumo skelbima, net jei parasai ir surinkti.
           Referenduma suzlugde, ir tai vienareiksmiska isvada

          • Visos agitacijos prieš žemės referendumą būtų buvę nulis, jei:
           1. jei referendumo organizatoriai būtų nurodę, kad tai reikalinga dėl to, jog priešiškų valstybių agentai, pasiremdami esančiomis šalyje kitakalbėmis grupėmis, nesupirktų valstybės teritorijos ir neatskirtų nuo šalies, kaip tai buvo padaryta Izraelyje, Kosove, kaip tai daroma Rytų Ukrainoje ir kitur, kur įveisia, būk, savas tautas ir taip atplėšia žemę;
           2. referendume būtų buvęs vienas (o ne aibė supainiotų sakinių) sakinys, pvz., ar jūs už tai, kad neleisti supirkti žemių tikslu atskirti jas nuo Lietuvos teritorijos?
           O kas buvo klausimuose?
           Pinta perpinta.
           O agitacijoje už referendumą apie mano minimus dalykus net nebuvo užsiminta.
           Nors aš komentaruose nuolat tai primindavau.
           Todėl ir susimovė.Lygiai kaip ir su antro paso lapo pildymu, kur rašiau ir Songaila tai čia, komentaruose, pripažino, kad teisinga antrame lape būtų reikalinga rašyti pavardę originaliai su tarimu.
           Bet nepadarė ir ką?
           Ir vėl pralošė.

          • Dronas:

           Man buvo kilus mintis, jog gali but ir nesistengia, kad tas referenumas pavyktu. Tokia nebloga pradzia, o toliau… Na toliau visi mate. Gal neapgalvojo visko iki galo, o gal ir neplanavo, kad pavyks. Toks jausmas, jog buvo keliamas erzelis, su viltim, jog nepavyks ir paskui ta neskeme bus kalima mojuot politiniuose tampymuose.

       • Pikc:

        “Studijuojate tokią literatūrą?!” – “rimtai”, aš stebiuosi, kad Jūs stebitės. 🙂

     • Pikc:

      Primenu, kad “čystakrovno litofco” supratimu, lietuvių tauta yra iš esmės tas pats, kad “Lietuvos žmonės” – t.y. gyvena šitoje teritorijoje ir “dirba bendram labui”. Tai visai nebūtinai turi būti lietuviai TIKRĄJA to žodžio prasme (plg. su visokio plauko “prancūzais” Prancūzijoje). Dėl to kraujo ryšys ir išbraukiamas. Dėl to ir “tikras lietuvis” (plg. “tikras lenkas” kur nors Pietryčių Lietuvoje). 😉

   • Sutinku su jūsų išvardintomis problemomis. Neneigiu tautiškumo svarbos. Aš savo pačiame pirmame komentare užsiminiau apie Tautų Europą kaip alternatyvą „pažangeiviškai“ Europai (dabartinei ES). Iš pradžių reiktų reformuoti pačią ES, bet tam reikia, kad dabartinius „europolitikus“, jų daugumą, pakeistų kitų pažiūrų, labiau konservatyvių/tautinių, asmenys. Toji Europos suverenių valstybių sąjunga turėtų remtis būtent konservatyviomis-tautinėmis vertybėmis. Sąjunga būtų tik ekonominė arba ekonominė-politinė. Bent tokią, kukliai parašytą, išeitį matau.

    Nebent yra kitas pasirinkimas: sugriauti dabartinę ES ir kurti mano minėtą Tautų Europą ar net kelias tokias sąjungas pagal Europos regionus. Tautinė kultūra taptų vėl pirmaeile. Tačiau sugriovus ES, ekonominės pasekmės būtų neaiškios. Nebent jūs turite geriau ir konkrečiau ką pasiūlyti vietoj Tautų Europos (reformuotos ES) idėjos.

    • rimtai:

     Tai būtų sprendimas. Tik ar tai ne utopija? Viena viltis, kad kitos šalys išsirinks į valdžią tautines partijas. Turi susidaryti lemianti dauguma, kuri persvertų svarstykles savon pusėn. Tikimybė, kad mes išsirinksime tautiškai nusiteikusius žmones, beveik artima nuliui. Mes patys pačiausi eurooptimistai. Kiekvienas tautiškas žmogus mums blogietis. Visada atsargoje turime priešą, prie kurio klijuojame visus ne taip mąstančius. Kaip patogu ir praktiška…
     Be visos Europos šalių sąjungos galima ir Šiaurės šalių sąjunga. Įmanoma jungtis prie Višegrado grupės. Kodėl ne? Turime panašią istoriją, panašią patirtį, artimą turtingumo laipsnį. Vytautas Čekijoje porą mėnesių pakaraliavo. Pakaraliavome ir Lenkijoje. Lenkai iki šiol negali tuo atsidžiaugti. Man asmeniškai tai būtų labiausiai priimtina. Žinoma, su sąlyga, kad kiekviena šalis turėtų lygiavertį balsą, kitaip neverti dalyvauti. Ypač dėl Lenkijos didelių norų.
     Svarbiausia bet kurioje sąjungoje išlikti savarankiška valstybe, galinčia daryti sau naudingus sprendimus.

     • S:

      Kodėl išvis yra būtinos kažkokios sąjungos? Mums vienintelė reikalinga sąjunga yra NATO, dėl savaime suprantamų priežasčių. Dar gali būti kokia nors “Baltų erdvė” su Latvija, ir to užtenka.

      Viskas jau išbandyta, “Žečpospolita” žinom kuo baigėsi, istorija parodė, kad tai tiesus kelias į Rusijos sudėtį. Mums užtenka viso labo padidint savo išlaidas krašto apsaugai, nutrint Vilniuje tą Trampą žeminantį pedikų piešinį su Putinu, ir mes NATO būsim pakankamai saugūs. Galėtume gyvent kaip norim, o su užsieniu darytume mainus mums naudingomis sąlygomis.

      • rimtai:

       Be abejo Jūs teisus. Čia tiesiog buvo siūlymas tiems, kurie nedrįsta būti iki galo nepriklausomi.

      • O kodėl, manai, toje sąjungoje yra Lenkija, Vengrija, Graikija bei kitos nuolatinės ES taisyklių laužytojos?
       Ar ne todėl, kad būti toje sąjungoje, vis tik, yra naudinga?

       • rimtai:

        Graikų čia nėra. Visos sąjungos (savanoriškos) sudaromos vardan vienokios ar kitokios naudos. Ir nieko tame blogo nėra, jei naudą gauna visos pusės. Lygiai taip , jei jauti, kad nei viena sąjunga tavęs netenkina, ar ne geriau likti atskiru vienetu.

       • S:

        Tos šalys stojo į kitokią sąjungą. Čia jie pakliuvo netyčia. Graikija prieš būdama ES nare buvo klestinti valstybė. Dabar ji prie ūkio žlugimo ribos. Dar iš jų išsityčiojo, privertė vykdyt kažkokius naujus nurodymus. Ir muslių tuntus Merkel pasikvietė per Graikijos žemes žygiuot. Kažkokia neišpasakyta nauda…

        • Dronas:

         Graikija buvo klestinti valstybe? Nejuokink. Graikija visada buvo ekonomineje subineje. Pastudijuok jos istorija. Po antro pasaulini nieko gero iki ES tenai nebuvo. Ir priiminejo juos uz ausu tempdami. Daug kas buvo pries. Neatitiko kriteriju. O toliau, graikai pradejo klastot duomenis ir tratinti ES lesas. Paskemes jau matomos. Ir ka beje graikai padare, kai juos pagavo uz uodegos? Teisingai, isrinko i valdzia tuos, kurie tratino ES lesas. todel iki gerai, graikam labai toli.

       • S:

        Tiesa, prisiminiau gerą rodiklį šia prasme. Dvi šalys buvo padavusios prašymus stoti į ES, bet pernai ir šiemet viešai bei galutinai juos atsiėmė – nestos. Tai yra Islandija ir Šveicarija. Gal jos nusprendė, kad NAUDOS nereikia? 🙂

      • Na, aš tik pasiūliau, išdėsčiau savo šiokias tokias pažiūras. Kiekvienam savo. O kokio tipo sąjunga būtų toji „Baltų erdvė“? Kultūrinė, ekonominė, politinė?

       • S:

        Pirmiausia turbūt užtektų judėjimo laisvės, tarkim, atviros sienos su Latvija. Su visais kitais reikalais skubėt nereikia. Priklauso tik nuo to, ką reiškia žodis “sąjunga”. Aš geriau vadinčiau “baltų draugystė”. Kultūrinė – kartu tyrinėjam istoriją, darom bendras baltų dainų šventes, plėtojam “aukurų sąšaukas” ant piliakalnių. Senovės papročius atgaivinam ir jais dalinamės. Kažkas tokio. “Ekonominė” – galbūt, jei abiem būtų naudinga. Politinė – galbūt, derinam veiksmus “Baltų susirinkime” (kažkas panašaus jau yra, Baltijos “asamblėja” berods). Mūsų labai panaši padėtis, ir tikslai turėtų sutapti. BET, negalima padaryt kažkokio privalomo sąjunginio “organo” su valdžia. Lietuvių yra daugiau, mes jiems lengvai primestume. Gal XQW raides, gal dar kokią nors nesąmonę. Padidint savo Lietuvos valstybės dydį Latvijos sąskaita man neatrodo geras sprendimas. Su laiku, po šimtmečio, galbūt, laisva valia. Aš netikiu valstybės galia. Lietuvių protėvių gentys senovėje turėjo daugiau jėgos nekurdamos imperijos. Manau šiais laikais padėtume vieni kitiems be jokios prievartos, ir labai staigiai. Daugiau bendraut ir kartu įvairia naudinga veikla reiktų užsiimt.

        • rimtai:

         Taip, būtų gera pradžia. Artimesnis bendravimas su latviais mums duotų labai daug. Nesvarbu, kad mes skaitlingesni, jie yra daugiau išlaikę senosios baltų kultūros. Tai mus sustprintų. Atrodytų, kas mums neleidžia jau dabar rimčiau bendradarbiauti? Nepaaiškinama… Vienas A.Juozaitis bando kažką pakeisti. Gal dar kas, ko nežinau.

 10. Pirmiau reikėtų atsakyti į klausimą, o kas trukdo būti Tauta ir lygaus statuso valstybe su kitomis ES šalimis dabar. Ko dabar esminio negalime daryti, kaip kitos ES Tautos ar valstybės, kas kliudo būti savimi. Saugumą esame užsitikrinę, rinka taip pat kuo plačiausia, taigi lietuviškai dirbk, dainuok, kalbėk ir laimingai lietuviškoje dvasioje gyvenk. Visos bėdos kyla iš vidaus, iš mūsų pačių būdo – iš netinkamų asmenų valdžioje, netinkamos rinkimų, teisingumo vykdymo sistemų, šlubos valstybės valdžių sąrangos, partinio būdo absoliutinimo poltikoje, pačių polinkio į parsidavėliškumą visose gyvenimo srityse. Kad ir šiuo atveju, Seimo rinkimai čia pat, o kalbos užvedamos – “ES sugrius”… Pirmiausia ji “griūti” negali, nes buvimas joje yra laisvas. Ji gali išsiardyti, išsivaikščioti, tačiau pagal pobūdį tai ne “griūtis”, pagaliau tai nėra koks pirmaeilis Lietuvai dabarties klausimas. Taigi visų pirma rūpinkimės namų reikalais.

  • Pikc:

   “taigi lietuviškai dirbk, dainuok, kalbėk ir laimingai lietuviškoje dvasioje gyvenk” – šitą ir sovietai leido. 🙂

   • Arba prastai supranti kas lietuviškai pasakyta, arba sovietijos esmės savo kailiu nesi patyręs…

    • S:

     Gal kartais per daug patyrei tos esmės? Mano vienas labiau pagyvenęs šeimos narys sako: “pergyvenom vieną sąjungą, pergyvensim ir antrą”. Gal sovietai įdiegė įprotį kentėti neteisybes, pergyventi tyliai, kai svetimi šeimininkauja? Arba dar yra toks vienas dalykas – “Stokholmo sindromas”. Na, kai aukos nevalingai pradeda remti savo skriaudėjus (šiuo atveju ES neokomunistinę valdžią).

     P.p. Aš čia nenoriu niekaip Tavęs užgaut, garbės žodis.

     • rimtai:

      Manau, kad ne taip supratai tą šeimos narį. Yra nuostabus A.A. Patacko straipsnis Alke http://alkas.lt/2011/12/06/a-patackas-butsakniai-jie-isgelbes-lietuva/ .apie butsargius.

     • Visiškai ne ta filosofija. Mes dabar esame laisvi lygiai su kitais – esme savimi. Mes turime ne ką nors sau svetimą “pergyventi”, ar ir toliau vergiškai svarstyti “po kuo” gyventi geriau, o galime ir turime gyventi save, turime kurti save lygios laisvės su kitomis šalimis aplinkoje. Taigi turime persiimti visiškai kita laisvo, kuriančiojo žmogaus, kuriančios Tautos, šalies psichologija. Kurkime save užuot gaišindamiesi su prasimanytais neobaubais… Gyvenimo pasaulyje be iššūkių nėra ir nebus, tad drąsiai, pasitikinčiai savi ir be panikų laimingi gyvenkime jame. Tai toks be didelių išvedžiojimų yra mano esamos padėties supratimas ir optimistinis nusistatymas jos atžvilgiu.

      • S:

       Taip, mes turime kurti save drąsiai, laisvai, pasitikinčiai. Aš taip ir darau, kiek sugebu, ir čia rašau, ką galvoju. Bet į laisvą gyvenimą įeina ir savo valstybės atkūrimas, kuo ne iššūkis? 🙂 Jei mes pašalintume svetimas taisykles, gyventi būtų žymiai lengviau, ir daugiau lietuvių sugebėtų išlikti Lietuvoje. Tokia mano nuomonė.

       • “Šalinti taisykles” pagal mane čia nevisai tas žodis. Jas turime kurti ir įgyvendinti tobulesnes, veiksmingesnes ir tai daryti – ne tik savo šaliai, bet ir ES, pasauliui apskritai. Taigi laisvėje, savo valstybėje lygioje su kitų valstybėmis gyvendami ne šalintojai, ne griovėjai turėtume būti, o kūrėjai. Tokioje dvasioje spręstųsi ir lietuvių išlikimas Lietuvoje. Bet visų pirmiausiai, tai reikalingi kilnesnės dvasios, išmanesni, patriotiškesni asmenys Lietuvos valdžioje. Tik žengus demokratiniu būdu Tautai šį žingsnį gali rastis ir visa kita…

  • S:

   NEpavyks. ES viską žlugdys labai lengvai. Visos bėdos kyla pirmiausia iš užsienio valdymo. Mūsų tautos “valdinių būdas” tam tik padeda, bet nėra priežastis. Paprastas pavyzdys – referendumas dėl Žemės. EU tiesiog užteko duoti nurodymą savo statytiniams Lietuvoj, tuoj visi ėmė žviegt, kad nesuderinama su EU sutartim, tuo ir baigėsi vėl viskas. Taip bus su viskuo. Pajudinsi KT – per nagus, kad “teisės viršenybę” pagal EU pažeidi (pvz., Lenkija), nepriimsi antros juodasnukių siuntos, ir vėl tas pats. Jeigu ką, užsuks pinigų kranelį, nes tik jie dabar eurus gali spausdinti. Partijas pajudinsi – smūgis “liberalios demokratijos sistemai”!! Mūsų vietiniai išdavikai jaučiasi nepajudinami, bet nukirtus šitą bambagyslę – pajudės.

   Dėl kitų ES šalių ir tautų vėl netikslu. Nei viena šalis ar tauta ES-oje negali būti savimi, jos visos yra naikinamos ir merdi. Gal kol kas atrodo “ekonomiškai” stiprios, bet jau akivaizdžiai artėja liepto galas. Manai, kad ES šiaip sau spausdina tuos trilijonus tuščių eurų, iš neturėjimo ką veikt? Jie negali užvest “ekonomikos”, kuri stoja. Graikija tai tik pirmas rimtesnis sukrėtimas. Na, saugumą, taip, esame užsitikrinę su NATO pagalba. Tačiau ES jį mažina kiekvieną mėnesį, su vis naujais >5 tūkst. išvažiuojančių iš Lietuvos. Kuo Lietuvoje mūsų mažiau, tuo mes esame silpnesni ir labiau pažeidžiami (= mažiau saugūs). ES kalta taip pat dėl to, kad mes užuot stiprinę savo saugumą ir mokėdami NATO reikalingą gynybai 2% įnašą, leidžiame pinigus vėjais. Kažkokių nesveikų sąjungos nurodymų vykdymui, įstatymų diegimui ir pan. Dėl to dirba šitoks veltėdžių popierių rašinėtojų skaičius. Beveik trečdalį turto Lietuva turbūt ant jų ir išleidžia. Naudos nulis, o trukdo brukdami kvailas taisykles.

   Taigi, namų reikalais rūpintis bus galima sėkmingai, kai mes pagaliau ištrūksim iš ten. ES griūtis turėtų atrodyti įspūdingai. Tai yra milijonų žmonių “biurokratinis aparatas”, kuris valdo Europos pinigų srautus. Tie visi žmonės yra kenkėjai arba šiaip veltėdžiai, kurie vykdo pirmųjų nurodymus. Jie pilnai visi išlaikomi iš šalių žmonių darbo ir tuo pačiu trukdo žmonėms gyventi savo valstybėse. Jie kaip parazitai. Dauguma jų praras darbą, kai žlugs ES ir >50000 sukurtų ES teisės aktų atsidurs šiukšlinėje. Jiems tai bus didžiulis sukrėtimas, nes reiks tikrus darbus dirbti išmokt. Argi bloga griūtis? 🙂

 11. Pikc:

  Atsiprašau už pasikartojančius komentarus ir “komentarų grandines” – kažkaip karts nuo karto nepavyksta “susitarti” su puslapiu: parašius komentarą, jo nesimato, tada bandau iš naujo, o po kiek laiko pasirodo abu. Pasistengsiu atsargiau, neskubėsiu vėl rašyti, jei iš pirmo karto nepavyks. 🙂

  • Kemblys:

   Neatsiprašinėk. Pervargai turbūt. Rašai dieną naktį be poilsio…

   • Ir dar nemoka be vaikiškų išsidirbinėjimų rašyti.

    • S:

     Puiku, taigi visuomenė sensta, turi kažkas jaunatviškumo įnešti. Jūs kiek vaikų turit, išminčiai?

     • Jaunatviškumas ir kvailumas nėra vienas ir tas pats.

     • Pikc:

      S, nekreipkite dėmesio į neadekvačią fauną – jie to neverti. 😉

      • Kemblys:

       Pailsėjai, ‘Pikc’?
       Paskaityk savo pirmą ‘atsiliepimą’ po šiuo straipsniu.

       ,,Pikc: 2016 08 13 22:14 | IP adresas: 87.247.126.109
       Toks įspūdis, tarsi būčiau “Pravdos” vedamąjį perskaitęs kokiais 1989 metais. Sajūūūz nerušyyymyyy respuuuubliik svaboodnych! Da zdravstvujet i ura! Maladec, tavarišč Zemaitis! 😀 ”

       ‘Žemaitis’ parašė nuomonę – tu ją supurvinai.
       Kokiu tikslu purvini ‘alką’? Gal tavo, ‘S’ ir ‘tikro lietuvio’ tikslas išstumti protingus žmones savo nesuskaičiuojamais neva ‘atsiliepimais’ po straipsniais?

       • Niekas nekaltas, kad tu nesugebi parašyti komentaro, todėl skaičiumi ir atsilieki, nes ne iš esmės rašai, o tik ieškai priekabių.
        Kaip ir tas pikc, kuris lietuviškai irgi nemoka, nes rašytų Piktc.

        • Kemblys:

         Paskaityk, ‘tikras lietuvi’, savo ‘atsiliepimus’ po šiuo straipsniu:

         ,,Kiaulės čia – ne komunistai (pirmasis komunistas – Kristus, dėl ko komunistas pagal sąvoką – nesavanaudis), o probanditiniai elementai ir nedamuštos kontros, kurie dėl šiaudo visais laikais galėjo užmušti (žydšaudystės, pokario banditų, kurių nedera maišyti su tikrais partizanais, siautėjimo, pvz., laike) žmogų, o dabar tęsia tą patį, tik kitomis priemonėmis.”

         Ištraukoje visa pastraipa – pilnai išreikšta tavo mintis. Daug ką sako toks komunistų žodynas: ,,probanditiniai elementai ir nedamuštos kontros” (kontros tai tokie, kurie buvo prieš perversmą Rusijoje). Pini mintį, kad vis tik reikėtų ,,damušti” daug daug lietuvių. Tą mintį patvirtiną ir kitas tavo ‘atsiliepimas’…

         ,,tikras lietuvis:2016 08 18 19:02 | IP adresas: 78.58.72.44
         O kas sakė, kad revoliucijos – blogai?
         Štai ukrainiečiai surengė Maidaną ir išvijo parazitus.
         Apsišvarinti visada naudinga.”

         Įsivaizduoju, kaip džiaugtumeisi rusų pagalba naikinant lietuvius, jei Lietuvoje kiltų suirutė.

        • Visgi man atrodytų, kad “Pikc” greičiau gali būti lenkiško pavadinimo sutrumpinimas negu tai lietuviškas žodis.

       • S:

        O “Pravdos” vedamasis, jau ne purvas? Parašytas ne ‘Žemaičio’, o ‘ZEMAICIO’, kuris ne tik džiaugiasi Lietuvos valstybės išnykimu, bet ir bjauroja lietuvių kalbą, nemoka net paprastų žodžių be klaidų parašyt. Purvas taip pat yra, kai lietuviai lyginami su kiaulėmis, neva jiems rūpi tik lovys paėsti, ir kažkokia nauda. Purvas, tai yra ir ES priešininkų vadinimas “kirmėlėm”, “kremlinais”, todėl, kad jie už Nepriklausomą Lietuvos Valstybę. Kembly, tu murkdaisi tame purve ir palaikai valstybės išdavikus.

        NEsakau, kad jūs lietuvių tautos išdavikai, nes jūs kol kas išduodat tik Lietuvos valstybę. Lietuviai kaip tauta ilgai išgyveno net ir be savo valstybės. Negaliu smerkti Tautos daugumos, ji 1988-1992 metais parodė taurų veidą. Ir Kemblio nenoriu į purvą trypti, jis kažkur prie Sitkūnų gynė Lietuvos valstybę jai sunkiu metu, bent jau taip rašė. Bet jūs sparčiai artėjate prie to, kad išsižadėti ir savo Tautos, tada virsite visiškais Lietuvos išdavikais. Ar jus apnuodijo skleidžiamas žiniasklaidoje purvas ar kažkokie kiti monai, aš nesiimsiu spręsti.

        Galiu pasakyti tiek – man jūsų požiūris į valstybę yra nepriimtinas. Dideliais draugais mes būti negalim, nes jūs purvinate savimi mano erdvę. Ir jei jums mano požiūris yra purvas, tai juo geriau, bus daugiau progų atsiriboti. Jūsų savo gyvenime matyti nenoriu, išgyvensiu Lietuvoj žymiai geriau, neturėdamas tokių sumautų ‘draugų’. 🙂

        • rimtai:

         S, nereikia kirsti iš peties. Dabar tiek daug zombinimo iš visų pusių, kad nesunkiai galima ir pasiklysti. Mes tam ir esame, kad įneštume aiškumo. Tie, kurie maitinasi iš ES, jyra beviltiški. Tie, kurie čia pliekiasi, yra mąstantys žmonės, Vieni iš jų netgi supranta problemą, bet taikstosi su esama padėtimi, nes bijo nuo vilko ant meškos pataikyti. Svarbiausia, kad mums visiems ne vis vien.

 12. Lietuva lietuviams:

  Kodėl lietuviai nyksta, yra du paaiškinimai. Pirmas, kad ES santvarka yra netinkama, viena iš pačių žalingiausių Lietuvai per visą istoriją. Kitas paaiškinimas yra, kad lietuviai netikusi tauta ir nesugeba pasinaudoti puikiomis sąlygomis. Čia panašiai kaip uždėti vežimui kvadratinius ratus, tada stebėtis, kodėl arklys prastai tempia ir ko toks silpnas. Dar galima kaltinti, kad prastas vadeliotojas, gerai nesutepti ratai ir t.t. Ir ko negalima daryt, tai užsidėt apvalių ratų, nes pernelyg pavojinga. Sakoma, kad vežimas tokiu atveju jau seniai būtų subyrėjęs, o arklys užsimušęs, arba jį kas nors tuoj pat būtų atėmęs. Maždaug tokia šio viso ginčo esmė.

  • Pikc:

   Kaip sako, nei pridėsi, nei atimsi. 🙂

  • Visai ne: šio ginčo esmė yra ta, kad mano ne kurie “tautininkai”, jog Lietuva galėtų išgyventi be vakarų sąjungininkų, bet tai jau buvo prieškariu ir buvo Lietuva pavergta.
   ES trūkumus galima ir reikia šalinti taip kaip tai daro Lenkija, Vengrija ir kitos ES šalys.

   • Lietuva lietuviams:

    Anglija geresnis pavyzdys.

   • S:

    Dėl Vakarų sąjungininkų padėtis jau ištaisyta su NATO. O EU pakaitalai tada Lietuvai buvo tik akmuo po kaklu. Buvo kažkokia Antantė, Jungtinės Tautos. O Prancūzija ten per Lenkijos-Lietuvos karą sužaidė taip, kaip dabar su Rusija ir Gruzija, po to Krymu. Kai lietuviai nugalėjo lenkus ir jau priartėjo atsiimti Vilniaus, tie šūdarankiai padarė paliaubas. Pasekmes srebiam Vilnijoj iki šiol…

    Ir Lietuva nebuvo besąlygiškai pavergta toje 1939-1940 metų okupacijoje. Mes atgavome Vilnių, netgi buvo galima rinktis, ar iš Vokiečių, ar iš rusų. Paskui atgavome ir Klaipėdą, kaip ten pagaliau bebūtų. Kodėl visi tą Vilnių taip siūlė? O todėl, kad Lietuva buvo pajėgi valstybė su stipria kariuomene. Jei mes visai būtume silpnučiai, tai būtų ir Vilnius ne mūsų, ir Lietuva rusų. O Stalinas žinojo, kad reikės tada kautis mirtinai su likusia Lietuva, prisiminė Suomiją turbūt. Taigi, negalima sakyti, kad mes tarpukaryje “ekonomiškai” be Vakarų neišgyvenome ir darėme kažką neteisingai. “Ekonomiškai” puikiai viską darėme, būdami Nepriklausoma Valstybe (“absoliučiai”, 100%, visiškai).

    Dabar karinė pusė išspręsta, liko tik grįžti prie puikiai veikiančio “ekonominio modelio” – Nepriklausomybės.

 13. Kas dėl “Vilniaus atsiėmimo” 1939 metais, tai reikalinga kalbėti tiksliau. Tai nebuvo jo atsiėmimas – panašiau, kad tai buvo Lietuvos valdžios “monkės biznis” – mainai pagal principą: “Vilnius mūsų, o mes rusų”… 1939 m. rugsėjo 17 d. – Lenkijai kapituliuojant – sovietų kariuomenė buvo maždaug už 150-170 km nuo Vilniaus, o Lietuvos kariuomenė buvo čia pat – už 2-3 dešimčių km., taigi akivaizdu, kad Lietuvos kariuomenė galėjo maršu, kuriam pasiruošti buvo apie pusmėnesis, į Vilnių ir jo kraštą įžengti pirmiau už sovietų armiją ir tokiu atveju apskritai pastoti sovietams kelią į šią savo teritoriją. Beje, būtų pagrindo manyti, kad tokiu atveju Sovietai netgi karo veiksmų kariuomenėms susitikus prieš Lietuvos kariuomenę nebūtų ėmęsi, nes pagal 1939 m. rugpjūčio 23 d. Molotovo- Rybentropo paktą Vilnius ir jo kraštas buvo atitekęs Vokietijai, kaip Lietuvos dalis. Taigi pagal šį susitarimą Vilnius ir jo kraštas buvo Vokietijos reikalas. Tai visa tai panašiau yra į Lietuvos išdavystę negu į “Vilniaus atsiėmimą”.

 14. suduvis:

  Na – ar jau renka parasus referendumui ? 🙂 🙂 🙂

 15. S:

  Čia ES palaikytojams siūlau susidėlioti taškus:

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/ziniasklaida/respublikos_redakcines_kolegijos_tribuna_nr86_kodel_mums_nesiseka_valdyti_savo_valstybes/

  Ištrauka (Krescencijus Stoškus): ‘Atėjo laikas be gudravimų pripažinti, kad dvidešimt penkerius metus bandytas valstybės projektas „Nepriklausoma Lietuva“ nebuvo mums sėkmingas.’

  Čia nesutinku visiškai. Nepriklausoma Lietuva nebuvo bandyta, bent jau per tuos visus 25 metus. 1992 metais į valdžią grįžo išdavikai, susirado naujus panašius šeimininkus ES-oje ir Nepriklausomybę sužlugdė. Lietuvos valstybė vos spėjo įrodyti, kad yra gyvybinga ir ją panaikino. Nuo 04 metų Nepriklausomybės visiškai neliko, bet dar kažkiek laikosi paskutiniai jos ramsčiai (buvo Litas, dabar dar kariuomenė). Tai tegul ES prisiima visą atsakomybę, nekraukit prašau ant Lietuvos valstybės. Aš matau priežastį ne “projekte” Nepriklausoma Lietuva, o tame, kad jam neleista vykti.

  Dar panašių verksmų:
  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/dar_nedristame_sau_pripazinti_nebenorime_lietuvos/

  Ištrauka: ‘Albinas Galinis sako, jog dėl abejingumo savo tautos likimui ir dėl Lietuvos valstybės nykimo pavojų kaltųjų reikėtų ieškoti ne tik politikos ložėse ar valdžios postuose – pagrindinės nacionalinės korozijos priežastys glūdi kiekviename mūsų.’ … ‘Na, esame pasirinkę šį laiką išgyventi būtent ES civilizacinėje erdvėje. Kitaip tariant, būdami tarp labiausiai pažengusių tautų bei valstybių, savo ateitį kuriančių kiek įmanoma sąmoningai ir atsakingai.’

  NEkalbėkite už visus! Aš nepasirinkau tos ES, ir aš ne vienas toks. Kurie pasirinkote, tai ir kalbėkite tik už save. Tos “pažengusios tautos ir valstybės” yra labiausiai pažengę link susinaikinimo viduje. Man reikia tik Lietuvos, nuo to ES puvinio stengiuosi atsiriboti. Kažkodėl kiti lenda ten, o paskui sako: “gal išdrįskime pripažinti: nebenorime Lietuvos”…

 16. S:

  Gaila, kad plėtot atsiliepimų daugiau negalėsiu, bet jau pakankamai pasiginčijom. 🙂 Dabar pilna visokių įvykių, vestuves veja krikštynos, ir t.t. Džiaugiuosi, kad mes bandome eiti į priekį, vaikai jau krikštijami pagal grynai lietuviškus papročius, be jokio svetimo gaivalo įtakos. Mes čia dar šimtus metų taip varysim. Atkursim ir Lietuvos Nepriklausomą valstybę, kai pasitaikys proga. Doriems, gryniems lietuviams linkėjimai, tiek žinių. 😉

  • Nelabai čia ką ir išplėtosi: reikia kelti ekonomiką, o tada bus pinigų, o kada bus pinigų, tai ir žmonių netrūks (nemanau, kad pabėgėliai visi sugrįžtų, bent .koks trečdalis tai tikrai, tačiau čia esantys nebebijotų turėti daugiau vaikų, kas ir užtikrintų šalies pažangą – jauni žmonės).

  • Kemblys:

   ‘S’, jei jau kaltini ‘Kemblį’ šmeižtu ir melu, tai pasiskaityk ką rašei po straipsniu: M.M.Kolionko. Ar įmanoma Lenkijos sienų revizija? (video). Daug ten rašei, bet taip ir neatskleidei kas išdavinėja Lietuvą bendraudami su užsienio JĖGOMIS. Jei būtumėte teisūs – neslėptum bendrininkų. Gal paneigsi ištrauką?

   S:
   2014 01 12 07:38 | IP adresas: 84.240.45.221,
   ,,Dabar tai vyksta. Atskiros žmonių grupės bendrauja su visokiomis tautinėmis užsienio jėgomis.”

   Tu, ‘S’, neapsipilk purvu kaip įpratęs:

   S:
   2013 12 24 00:10 | IP adresas: 84.240.45.221
   ,,Prašom, prisistatyk viešai, komformistini kostiumuotas stukačioke. Galėsim lengvai pasitikrint, kas kur kam atšoks. Kažkoks mižnius, pavydintis kitiems lietuviams visko, menkysta skambinantis “mientams”, bet greitai prisišlapinantis kai reikia savo kiaulės akutes parodyti, taigi – juokingas jūs ponaitis… :)”

   ‘S’, pasirašinėdamas ‘Kembliu’ aš atsakau už savo žodžius taip pat, kaip ir pasirašydamas savo vardu. Pasirašyk ir tu, jei atsakai už savo žodžius…

   Paulius Normantas

   • S:

    Na ir kas? Per mažai bendravo. Pažiūrėjau ten mūsų susirašinėjimą, tai puikiai viską ten surašiau, galiu patvirtinti. Kai kas paseno, pavyzdžiui, referendumo mes nelaimėjome. Bet kiek pamenu, aš bent jau padėjau persvert per 300 tūkst. parašų, kad jis būtų. 🙂 Deja, mums daug kas nepavyko per tą laiką, praradome svarbiausius Lietuvos ramsčius, valstybės esmė išnyko, savarankiškumo nėra, todėl viskas keičiasi, padėtis prastėja.

    O su užsienio jėgomis Lietuvą nuolat išduoda mūsų valdžios atstovai. Išdavikai komunistai, konservatoriai, liberalai, visi jie Lietuvą parduoda užsienio viršvalstybinei “išdavikų sąjungai”. Ta sąjunga stengiasi sunaikinti ir kitas tautas, europiečių rasę, štai tokiam užsieniui dirba mūsų parsidavėliai. Aš džiaugiuosi, kad kitos tautos jau pamažu randa priešnuodžių prieš šitą sistemą, ten viskas pradeda stipriai svyruoti. Yra ko lietuviams pasimokyti, reikia sugebėti atsirinkti kas ten draugai, kas priešai. Ir savo tarpe atskirti išdavikus, išvengti nuolatinio “skaldyk ir valdyk” iš parsidavėlių pusės.

    Apibendrinant, aš nieko neatsisakau, tik tu, Kembly, mane stengiesi šmeižti. Išsiaiškinkim ką reiškia “išsižadėti savo žodžių”. Čia ne tas atvejis, bet nuomonė gali keistis. Žmogus gali persigalvoti, protingas neturi užsisipirti visiškai kaip kietakaktis. Tačiau, čia yra ribos. Kai kažkoks veikėjas išsižada savo valstybės, arba savo tautos, arba priesaikos, tai išdavystė. Pikta žiūrėti, kaip tie visi išrinkti Lietuvos pareigūnai duoda priesaką “saugoti ir ginti Lietuvos Nepriklausomybę”, o paskui viską daro priešingai. Taip ir jūs, Kembly su panašiais veikėjais, išsižadat Lietuvos valstybės. Daugelis iš pradžių gynė, po to nuėjo paskui išdavikus, tarnauti užsieniui. Čia geras pavyzdys yra Landsbergis. Pradžioj skelbėsi už Nepriklausomybę, po to išdavė. Negali rinktis abiejų: arba Landsbergis, arba Lietuvos valstybė. Aš pakeičiau savo nuomonę to veikėjo atžvilgiu 1995 metais. Taigi, išsižadu pagiriamųjų žodžių ir neginu to išdaviko kaip anksčiau, nes suklydau. Jūs, priešingai, savo “didvyrį” ginate iki dabar. Dėl jo ir panašių veikėjų išsižadate Lietuvos Nepriklausomybės. Čia ne nuomonės keitimas, o tikrų, nepajudinamų vertybių išdavystė.

    Dėl pasirašymo, tai jis nėra pakankamas, kad “atsakyti už žodžius”. Parašytum savo telefono numerį, susitiktum, žiūrėtum į akis, tada taip. Aš esu taip daręs, eidavau susitikti dėl įvairių veikėjų žodžių. Dažniausiai graudžiai tai atrodydavo: neateidavo susitikt, arba jau kai randi, tada puola skųstis visur, atsiprašinėja, graudu žiūrėt. Galiausiai ima nusibosti. Man tas tavo “Paulius Normantas” daug nesako. Jau kelis kartus mačiau, kad atsiliepimuose taip pasirašai. Gal išsigalvojai kažkokį naują slapyvardį, kodėl turėčiau pasitikėt tais vardais? Vardas Paulius (Paulinas) nelietuviškas, kilęs iš lotyniško žodžio “paulus” – “mažas”. “Normantas” reiškia “nori būti sumanus”, arba “norintis mantos, turto”. Neduočiau savo vaikui tokio vardo… Parašei pora straipsnių Alke, nebloga pradžia, bet, išskyrus gerą įžangą, nieko labai svarbaus ten nebuvo. Didesnį indėlį įneši bandydamas įkasti kitiems, pilstydamas purvą, šmeiždamas atsiliepimais. Kaip Landsbergio šuneliui užsiėmimas gal ir vertas dėmesio, o šiaip mums su tavim nepakeliui, Kembly. Gyveni ir mokaisi… 🙂

    Aš nepasirašinėsiu savo tikru vardu, vien jau todėl, kad prašai. Tu esi kažkoks Kemblys, kuris negali nurodinėti kas kada kur prisistato, ir kaip. Eik po velnių! 🙂 Jūs per daug purvini, todėl negretinsiu savo vardo prie tokių veikėjų. Kai norėsiu, tada ir pasirašysiu, supratai?

    Turiu dabar rimtesnį užsiėmimą su tais vardais… Dėl išdavikų nėra kada pergyvent, reikia stengtis užauginti atramą Lietuvių Tautos ateičiai. “Jūs dar išgirsit skambant mūs vardus, Oo Lietuva priklauso mums”… 😀

    • Kemblys:

     Aišku… kažkokiems slaptiems Tautos ‘didvyriams’ reikia užsienio jėgų, bet nereikia ES. Reiškia tos ‘jėgos’ ne Europoje…

     Paulius Normantas

     • rimtai:

      Persiprašau, kad įsikišu į jūsų dvikovą, bet, ar galėtumėte pakomentuoti 2011 metais įvykusį pokalbį? http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/interviu/pnormantas_lietuvoje_situacija_yra_rusti/ . Kas atsitiko per tuos kelis metus, kad jūs taip pakeitėte savo požiūrį? O gal jūs tik bendravardis-bendrapavardis?

      • Kemblys:

       Būčiau supratęs bendravardį ir bendrapavardį, jei būtų baigęs savo kalbą tokiais žodžiais: Visi mes privalome grįžti ir saugoti Lietuvą, lietuvių kalbą, šeimą, Tautą!
       Dabar lieka palinkėti jam, kad Visatos ‘protas’ būtų jam maloningas.

       • S:

        Bendravardis aiškiai mato ir supranta tikrovę. Į tavo teiginį jis atsakė pradėdamas savo kalbą: “Lietuvoje … apgalvotas genocidas”. Tie, kas grįžta ir nori saugoti savo šalį, pamato, kad pirmiausia privaloma išlaikyti išdavikus, naikinančius Tėvynę Lietuvą, lietuvių kalbą, šeimą, Tautą. Jei patempi šitą naštą, tada turi dar išklausyti savo tautą žeminančių “išrinktųjų” kalbų, tyčiojimosi per žiniasklaidą, iškęsti pilamą purvą. Anot Normanto, “tauta ant kelių”. Taip gyventi yra šlykštu, daug kas to neatlaiko.

        Aišku, aš už, kad visi lietuviai grįžtų ir saugotų Lietuvą. Bet juk tai būtų labiausiai ES-ą griaunantis veiksnys… Anglams prieš referendumą kaip didžiausia ES nauda buvo įvardinta “pigi darbo jėga iš naujų Rytų Europos valstybių-narių, kuri atnešė didžiulę naudą Britanijai”. Britai už tai sumokėdavo įnašą EU, kuri skatina tokį “verslą” ir “laisvą žmonių judėjimą”, ten visi išlošia. Jei lietuviai Lietuvoj pradės gyventi, tai kas tada ten dirbs ir kas išlaikys tą visą EU valdžią? Kam ji tada bus reikalinga? Tu bandai suderinti visiškai priešingus teiginius, tikrovėje tai labai sunkiai įmanoma.

     • S:

      Europa ir Europos Sąjunga yra labai skirtingi dalykai. Dabartinė ES yra priešiškas Europos prigimčiai darinys. Tokia valdžia palankiausia spalvotiems žmogeliukams, kurie atsikrausto gyventi iš kitų žemynų ir išstumia vietinius gyventojus.

      ES labiau tinka pavadinimas “Europos išdavikų sąjunga”. Jos šalininkai nuolat remiasi užsienio jėgom, kad sunaikintų savo tautas. Tokie ryšiai su užsieniu, tavo manymu, yra gerai, “tegul taip lieka”. O tie kas nori saugoti savo tautas, tai jokiu būdu neturi bendrauti tarpusavyje? Žinoma, tai kelia grėsmę išdavikams, todėl ir reikia “skaldyk ir valdyk” priešininkų atžvilgiu. Baltoji rasė turi vienytis, kad sugebėtų sustabdyti Europos ir jau kartu ten įtrauktos Lietuvos sunaikinimą. Būtų buvę geriau išvis į tą ES nelįsti, tačiau jau per vėlu.

      • Kemblys:

       Dabar jau išsisukinėji rašydamas apie neva bendravimą tarp norinčių saugoti savo tautas. Pasiskaityk ką pats rašei, jei neprisimeni!
       Išdavystė, jei bendravote už Tautos nugaros. Buvo jau tokių, kurie vežė Stalino kariuomenę į Lietuvą. Ar Tauta įgaliojo jus bendrauti su UŽSIENIO JĖGOMIS?

       • S:

        Lietuvos valstybės jau nėra, todėl ten joks užsienis. 🙂 Čia kaip TSRS kitas respublikas vadinti užsieniu. Deja, mūsų tauta nieko įgalioti negali, iš jos atimtas žodis. Aš pritariu, kad užsienis vėl taptų tikru užsieniu, atstatytume sienas. O svetimą gaivalą ir purvą į Lietuvą tempia ES valdžia ir jos tarnai. Taip kad pričiaupk savo lesalą, “kolaborante”.

        • Kemblys:

         Tu, ‘S’, laaabai norėtum, kad pradėčiau čia drabstytis su tavim purvais 😀 😀

         Kodėl slepi žmonių vardus kurie, anot tavęs, ,,nori saugoti savo tautas”? Pagarsink. Balsuosime už juos, rinksime į Seimą. Savo pavardės gali nerašyti – neįdomu 🙂

         • S:

          Jau pakankamai prisidrabstei.

          Dėl Europos tautų išlikimo kovoja tie judėjimai ir partijos, kurie siekia stabdyti kitų rasių svetimšalių antplūdį į jų šalis, o ten jau atsibasčiusius išsiųsti namo. Ten yra netgi už ką balsuoti, pvz., jau kažkada minėjau LePenę, “Nacionalinis frontas” (palaiko 1/2 prancūzų arba 1/3 Prancūzijos piliečių), Hoferis, Laisvės partija (palaiko dauguma austrų arba 1/2 Austrijos piliečių) ir t.t. Nauja puiki žinia, baltoji rasė vienijasi, Amerika ir Anglija:
          https://www.youtube.com/watch?v=gSBDTfTfmJ8
          Jie ne tik saugoja savo tautas ir rasę, bet grąžina žmonėms išdidumą ir savigarbą, šalių laisvę ir Nepriklausomybę, tiesiogine to žodžio prasme. Tie visi judėjimai teikia viltį, kad Lietuva turės puikius sąjungininkus. Tai būtų ne toks užsienio valdymas kaip dabar, o tikra sąjunga, kurioje niekas kitiems nerašo nurodymų, nenaikina savo tautų, neišnaudoja kažkokios viršesnės teisės pagalba, o padeda savo draugams (gyveni kaip nori, padedi vieni kitiems prieš galimą priešą, ir to užtenka).

          • Kemblys:

           ‘S’, jau net nežinau kaip tavęs paklausti…
           Nerašyk apie LePenę, “Nacionalinį frontą”, Hoferį, Laisvės partiją – jie yra jie.
           Įvardink kas iš Lietuvos bendrauja su užsienio JĖGOMIS!
           Kaip man suprasti nežinomus kelis veikėjus, kurie pasidarys KAŽKUO tik užsienio slaptų tarnybų palaikomi? Vienas žodis – IŠDAVIKAI. Lietuvos komunistai irgi gero norėjo, kai atsivedė rusus žudyti lietuvių.

          • S:

           Tai pagal tave “jėgos” yra tik slaptosios tarnybas, o visi kiti reiškia jau “bejėgiai”? Aš žodį “jėgos” suprantu kaip žmonių susivienijimą, kuris gali kažką nuveikti. Šiaip tai užsienis išvis neturėtų kištis į Lietuvos vidaus reikalus. Čia tavo palaikomi EU vietininkai panaudos slaptąsias tarnybas kaip prie Stalino, bandydami išsaugoti valdžią. Atsakas irgi turėtų būti Europos mastu, kartu su užsieniu. Bet bus persekiojami ne lietuviai, o tarptautinės nusikalstamos grupuotės nariai, t.y. dabartinė Europos ir Lietuvos valdžia. Komunistai su visais EU-istais turėtų būti uždrausti visoj Europoje. Lietuviams tai bus labai naudinga. Pas tave galvoj išdavikai su lietuviais susikeitė vietomis.

         • S:

          Balsuosite? 🙂 🙂 🙂 Naivuolis… Tai galvoji nueisite teisingai “pabalsuosite”, taip viskas ir išsispręs? Lietuvai padaryta tokia žala, kurios savo sumautais balsavimais nepataisysite, pamirškite. Jau pakankamai “pribalsavote”, dabar teks vargti ilgai ir sunkiai. Atstatyti tai, kas sugriauta melo metais, sunku. Greičiau jūs mirsite, negu pamatysite savo galimų pastangų Tėvynei vaisius.

          Aš ir nežinau jokios partijos, vertos balso rinkimuose. Nė viena žinoma partija Lietuvos Nepriklausomybės neremia, nes visos yra nukenksmintos “skaldyk ir valdyk” būdu. Bet jei labai reikia, tai galiu pagarsinti, tikrai matau teisingų žmonių:

          http://alkas.lt/2013/12/15/r-cekutis-pakelti-sakes/

          Paskaitykit ten, viskas labiau paaiškės. Rinkimuose galit balsuot, galit ne, tai dabar nebeturi reikšmės. Aš siūlyčiau vietoj balsavimo geriau perskaityt “Anykščių šilelį”, taip bus daugiau naudos, o sprendimai visada subręsta.

          • Kemblys:

           ‘S’, čia tavo užuomina, kad tautininkai buvo tie nevykėliai, kurių net UŽSIENIO JĖGOS negerbė?

           Nors taip pat rašai paklodėmis, bet pripažink, ‘S’, kad pasikeitė tavo balselis lyginant su ‘atsiliepimais’ po ‘M.M.Kolionko. Ar įmanoma Lenkijos sienų revizija? (video)’ straipsniu…

          • S:

           Iš tikrųjų tu be to užsienio negali gyvent, esi įgimtas svetimos valdžios šalininkas. Šiaip tautininkus lietuvius (plačiąja prasme) gerbia visas pasaulis, o jus, svetimųjų valdinius, niekina.

           Tai tu vis dar drebi kaip lapas nuo to straipsnio atsiliepimų? 🙂 Gal nemoki skaityt? Mano požiūris nepasikeitė: ši tautos dalis, kuri valdžioje nuo 1940 iki dabar, privalo trauktis ir leisti valdyti kitiems lietuviams, Lietuvos nepriklausomybės šalininkams (pvz., 1918-1940). O ką daryti su tais įgimtais svetimųjų valdiniais, nesu tikras. Nuomonė gali keistis, bet kad jūs šlykštoki žmonės ir jūsų pasaulėžiūra nepasiteisino, tai visiškai aišku. Kembly, paklodę tu užsidėsi eidamas į kapines, o rašte tavo darbas – ieškoti svetimžodžių. 🙂

          • Kemblys:

           Priminsiu tau, ‘S’, ,,Lietuvos nepriklausomybės šalininkai (pvz., 1918-1940)” nelandžiojo po užsienius, neieškojo ten pagalbos – landžiojo komunistai ir atsivedė rusus žudyti lietuvių!

           Patiko tavo užuomina apie kapines. Be UŽSIENIO JĖGŲ tu bejėgis, ‘S’ 😀 😀

          • S:

           Komunistai pasikvietė TSRS, jūs pasikvietėt ES, iš esmės vieni nuo kitų nesiskiriat. Dabar įprasta, kad bjaurūs gyviai “kuo kvepia, tuo kitus tepa”, čia labai tinka paties posakis, Kembly – PURVINI SAVIMI. Dėl manęs nesirūpink, aš ne tavo giminės palikuonis… 🙂

          • Kemblys:

           Kemblys:
           2016 08 16 15:31 | IP adresas: 88.119.188.60
           Tas tavo ‘S’ prieš kelis metus rašė, kad jo draugeliai varė į užsienį paramos prieš rinkimus. Neaišku liko kas varė ir kur varė – į rytus ar į vakarus? Išdavikams dabar jau prisireikė išstoti iš ES…

           S:
           2016 08 16 20:16 | IP adresas: 5.20.134.5
           Kemblys mėgsta pameluoti. Čia iš kažkurios kovo 11 eisenos, kai kvietė iš užsienio svečius. Tai Kemblys iškart dėl rinkimų sunerimo.

           Kemblys:
           2016 08 18 22:45 | IP adresas: 188.69.213.187
           Blogiausia, ką gali padaryti sau žmogus, tai išsižadėti savo žodžių.

           S:
           2016 08 22 01:55 | IP adresas: 5.20.134.5
           Alkas atsiliepimų netrina, tai tu įdėk tuos mano žodžius ir tada pažiūrėsim. Nesunku juk rasti, viską čia nuolat seki. Kitaip esi melagis ir šmeižikas.

           Kemblys:
           2016 08 22 11:24 | IP adresas: 188.69.213.244
           ‘S’, jei jau kaltini ‘Kemblį’ šmeižtu ir melu, tai pasiskaityk ką rašei po straipsniu: M.M.Kolionko. Ar įmanoma Lenkijos sienų revizija? (video).

          • S:

           Na, ir aiškiai apsimelavai, pats pasiskaityk. Paikas atsiliepimų seklys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: