Kairėnuose atidengta skulptūra diplomatiniams Kanados ir Lietuvos santykiams prisiminti (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Rugpjūčio 11 dieną Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose buvo atidengta skulptūra „Inukšukas“, skirta Lietuvos ir Kanados diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui.

Inukšukas – nacionalinis Kanados simbolis, vaizduojamas šiaurės Kanados Nunavuto teritorijos vėliavos centre ir herbe. Inukšuku vadinama žmogaus sukurta akmenų skulptūra, kurią Kanados Arkties regiono gyventojai naudoja kaip informacinę nuorodą keliautojams. Ji taip pat suteikia informacijos apie žvejybos vietas, stovyklas, medžioklės plotus, garbinimo vietas ar maisto slėptuves. Kanados šiaurės teritorijose pastatyta nemažai tokių skulptūrų, kurios byloja apie žmogaus buvimą šiose vietose.

„Tampa tradicija Vilniaus universiteto Botanikos sode įprasminti reikšmingas diplomatines sukaktis. Tai liudija ir užsienio šalių ambasadų iniciatyva pasodintas japoniškas sodas, ir pirmininkavimo Europos Sąjungai proga atsiradęs „Europos žiedas“. Mūsų Botanikos sodas jau tapęs reprezentacine vieta, čia sukurtas naujas erdves ar objektus visuomenė pastebi vis labiau. Istorija rodo, kad botanikos sodai buvo kuriami siekiant vietinius supažindinti su užsienio šalimis. Anksčiau tam naudoti augalai, o dabar šią funkciją atlieka menas“, – teigia VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Tai bendras Kanados ambasados biuro Lietuvoje, Kanados karinių pajėgų ir Lietuvos kariuomenės bei VU Botanikos sodo Kairėnuose projektas, simbolizuojantis glaudžius ir tvarius Lietuvos santykius su Kanada.

Iki rugsėjo pabaigos Botanikos sodo informaciniame centre galima apžiūrėti Kanados ambasados biuro rengiamą bendrą žurnalo „National Geografic“ ir fotografo mėgėjo Franciso Vaito fotografijų parodą Arkties tema.

Lietuva ir Kanada pirmąkart diplomatinius santykius užmezgė 1937 metais. Kanada niekuomet nepripažino Lietuvos okupacijos.

1991 metų rugpjūčio 26 dieną ši valstybė pripažino Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, o tų pačių metų rugsėjo 2 dieną buvo atkurti diplomatiniai santykiai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: