„Aktualioji istorija“: Kaip išplito krikščionybė Europoje? (video) (11)

Tomas Baranauskas, Darius Alekna | Alkas.lt, nuotr.

Tomas Baranauskas, Darius Alekna | Alkas.lt, nuotr.

„Aktualioji istorija“ pradeda moksleiviams aktualių laidų ciklą, kurio klausimus padiktavo istorijos egzaminų programa. Tai – istorijos pažinimo pagrindai, kuriuos verta žinoti ir kiekvienam sąmoningam Lietuvos piliečiui.

Su Alko radijo svečiu Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dėstytoju, studentams skirto vadovėlio „Vakarų Europos Vidurinių amžių istorijos paskaitos“ (2011) autoriumi Dariumi Alekna kalbamės apie krikščionybės pradžią, jos plitimą Romos imperijoje ir už jos ribų, visų pirma Europoje, germanų genčių tarpe, iki VIII amžiaus. Kaip tuo laikotarpiu kito pati krikščionybė, su kokiomis problemomis ji susidūrė? Ar ji tiktai plėtėsi, ar buvo ir vietų, iš kurių ji atsitraukė?

Laida veda istorikas Tomas Baranauskas.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Labai reikalingos istorinės žinios. Iš esmės Europos istorija yra krikščionybės įsigalėjimo vyksmo ir gyvenimo pagal ją istorija. Be krikščionybės istorijos žinių ir Lietuvos istorijos žinojimas yra luošas.

  • luošuma:
   ” edukologijos universiteto Istorijos fakulteto…”
   ir pan. madravizmai k a l b a ž u d i k i š k i e j i

   • Siūlote keisti darbovietės pavadinimą? 🙂

    • Aistis:

     Siūlome gilinti žinias arba kviesti daugiau moksliškesnius vyrus į pokalbius, kurie skirtu Katalikų nuo Krikščionių relijijas,jų istorijas ne paviršutiniškai; Jėzų nepravardžiuotų Kristumis, Kurie paėmę Lietuvos Katalikų ir Romos katalikų bažnyčios kunigų seminarijų vadovėlius susipažintų su tikrąja istorija ir, ją palyginę su kitų tautų religijų istorijomis,, pateiktų moksliškai objektyvias žnias mūsų lietuviškai auditorijai. Dabartinių judėjų dar vienas uždavinys – susigražinti prieš 1000 metų prarastus Vatikano turtus, užvaldant Katalikų bažnyčią, ją pervadinant ir subendrinant su KRIKŠČIONIŠKAI – JUDĖJIŠKA, kokia veikia nuo Kolumbo laikų Amerikoje. O subendrėjus- lengviau ir Vatikaną užvaldyti, tuo labiau, kad “vientik auksas valdo mus ir bažnyčias”.

 2. Perkūno Paukštis:

  Labai nemaloni laidos tema. Tiesiog šlykšti.

  • Aistis:

   Kodėl nemaloni? Ar kad reikia , pagaliau, pasakyti tiesą: kas IR KADA mūsų tautą pavergė, kas ją nugirdė ir apgrobė, ir kas joje įaugino VERGIŠKĄJĮ SINDROMĄ? Gi šventa teisybė, kad su katoliksų atėjimu į Lietuvą išžudžius mūsų krivius ir Vaidilutes, sunaikinus šimtus tūkstančių besipriešinusių katoliksiškam krikštui, pradėjus prievarta diegti katolikizmą lenkų ar lotynų kalbomis, žydams pradėjus skolon prekiauti alkoholį ir nuodyti mūsų tautiečius, papirkinėti mūsų tų laikų dvarininkus, prasidėjo galingas mūsų tautos GENOCIDAS, TRUNKANTIS LIGI ŠIOL. Ar nematote, kaip mūsų “išsirinkusieji” tautos išdavikai padeda už dideliuspinigus pardavinėti Lietuvos turtus ir žemes, pramonės gamyklas, sunaikino žemės ūkį, galvijinkystę, pieno pramonę ir viską? Atominės elektrinės, Mažeikių ir Klaipėsos naftos gamyklų praradimai – tai VERGIŠKU SINDROMU SERGANČIŲ Lietuvos vadovų – padlaižių nepagarbus LIETUVIŲ TAUTOS GENOCIDO TĘSINYS. Tik vergai – pataikūnai už menką duonos kąsnelį gali taip nepagarbiai naikinti IŠVAIKANT Į GLOBŲJĮ PASAULĮ SAVĄJĄ TAUTĄ..

 3. Aistis:

  Stebina, kad du mokslininkai vartoja neteisingą KRIKŠČIONIŠKOS religijos pavadinimą, kai žydai sukūrė KATOLIKSŲ RELIGIJĄ, KITŲ TAUTŲ IŠNAUDOJIMUI IR JUDĖJŲ IŠLIKIMO FONDO PAPILDYMUI. iR kodėl Jėzui pridedate papildomą vardą KRISTAUS. Kai Jėzaus niekas neperktikštijo. Ant visų kryžių Jėzus vadinamas dar NAZARIEČIU – pagal vietovę. Tad kodėl klaidinami jauni žmonės, o kartu ir visi Lietuvos . O KRIKŠČIONIŠKOJI -DOROVINĖ religija užgimė drauge su pirmaisiais žmonėmis ir gyvavo ligi 5858 LDK metų (350 n.e.m.) Žydai pasisavino dalį dogmų iš Krikščioniškosios religijos Judėjų religijai, o vėliau ir Katoliksų religijai. Matote minimi žydai krikščionimis ir žydais – ŽYDAIS – JUDĖJAIS. TAI AKYVAIZDUS ĮRODYMAS.

 4. Aistis:

  Tap kitko, Judėjai savo religiją susikūrė prieš 5754 metus ir būtent judėjai išsaugojo savo žydų- judėjų tautą, sukurdami savo tautos Išlikimo fondą. Likusieji – ne judėjai – KRIKŠČIONYS žydai LAIKOMI lyg ir ne žydais. Jie ir dabar – vargšai, niekur neremiami judėjų net pačiame Izraelyje, Amerikoje. Jie pasmekti skurdžių gyvenimui. Jiems renkamos aukos, maisto siuntiniai. JIe uždaryti, kaip indėnai – rezervatuose.

 5. kalvis:

  Kaip isplito krikscionybe Europoje yra labai plati tema. Gal reiketu apsiriboti temomis: kaip krikscionybe isplito Lietuvoje ? Kas jega ir apgaule lietuviams bruko krikssionybe ? Kaip ir del kokiu priezasciu lietuviai persiverte i kita religija ? Gal ir tai ,kuriuos is Lietuvos kunigaiksciu reiketu vadinti parsidaveliais ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: