Į Lietuvą atplauks Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra (2)

Japonijos jūrų savigynos pajėgų nuotr.

Japonijos jūrų savigynos pajėgų nuotr.

Rugpjūčio 8-11 d., minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktį ir plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, Klaipėdos jūrų uoste (Nemuno g. 24) lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra. Eskadra, kuriai vadovauja kontradmirolas Hidetošis Ivasakis, atvyksta su trimis kariniais laivais su maždaug 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Tai bus pirmas toks Japonijos mokomųjų laivų eskadros apsilankymas Lietuvoje.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankysis Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Medininkuose. Susitiks su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padės gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse. Eskadros nariai taip pat lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Japonijos laivų medikų personalas vyks ir į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Vizito metu taip pat numatomas Japonijos eskadros jūrininkų apsilankymas Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kur Japonijos savigynos pajėgų jūrininkai susipažins su Lietuvos jūrininkų ir jūrų karininkų rengimo sistema.

Rugpjūčio 9-10 dienomis Klaipėdos gyventojai ir svečiai turės galimybę apžiūrėti visus tris Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius Japonijos karinius laivus: JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI.

Rugpjūčio 9 d. Vilniaus Katedros aikštėje 16.00-17.30 val. vyks tradicinių Japonijos būgnininkų ir pučiamųjų orkestro pasirodymas.

Lietuva yra viena iš 13 pasaulio šalių, kurias pasaulinio plaukiojimo metu aplankys mokomoji Japonijos laivų eskadra. Japonijos laivų eskadra mokomajį kruizą aplink pasaulį pradėjo šių metų gegužės 20 dieną. Perplaukusi Ramųjį ir Atlanto vandenynus, eskadra rugpjūčio 8 d. švartuosis Klaipėdos jūrų uoste. Tai kasmetinis Japonijos Jūrų savigynos pajėgų mokomasis plaukiojimas, kurio metu stiprinamas tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas bei keičiamasi patirtimi su aplankomų šalių karinėmis pajėgomis.

Itin aktyvus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo klausimais vyko Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veikloje 2009-2013 metais.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiavo gynybos ir saugumo klausimais NATO Tarptautinių saugumo pajėgų operacijos Afganistane rėmuose. Nuo 2009 m. iki 2011 m. Japonijos civilinis biuras, atsakingas už vystomojo bendradarbiavimo projektus, veikė Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje Afganistano Goro provincijoje, vėliau biuras savo veiklą perkėlė į Kabulą, iš kur koordinavo paramos teikimą. Japonų paramos Goro provincijai veikla nenutrūko ir po Provincijos atkūrimo grupės uždarymo 2013 m. rugpjūčio mėnesį. Japonija per visą paramos laikotarpį Goro provincijoje finansavo projektų už 50 mln. JAV dolerių.

Kita svarbi bendradarbiavimo sritis yra Japonijos ekspertų skaitomos paskaitos Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže, kurių metu Nacionalinio gynybos instituto prie Japonijos gynybos ministerijos atstovai supažindina su saugumo situacija Azijoje ir jos įtaka pasauliniam saugumui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: