„Aktualioji istorija“: Kas yra juodoji archeologija (II) (video) (2)

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Antroji „Aktualiosios istorijos“ laida tęsia pirmojoje laidoje pradėtą „juodosios archeologijos“ temą. Laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas toliau kalbasi su laidos svečiu restauratoriumi ir buvusiu kolekcininku Sauliumi Poderiu apie „juodąją archeologiją“ ir prekybą praeitimi.

Pašnekovas pasakoja, kaip prekiaujama nelegaliai iškastais archeologiniais radiniais, kur yra jų rinka, pateikia informacijos apie šios prekybos mastus užsienio šalyse. Pašnekovas taip pat pasakoja apie liūdną savo, kaip buvusio kolekcininko, patirtį ir įspėja, kad, bandydami išpirkti ir grąžinti į Lietuvą į užsienį išvežtus ir ten viešai pardavinėjamus baltiškus radinius, rizikuotumėte tapti nusikaltėliu Lietuvoje.

Pirmosios pokalbio dalies klausykite ČIA.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. pumpudrickas:

    pavardes! pavardes! laukiame pavardžių…. o tai kol kas ne pasakojimas, bet kisielius…

  2. Saulius:

    kuomet bus keliamos bylos ne tik tiems, is kuriu galima kazka atimti ir apspjaudyti, o tiems kurie kasinejo ir niokojo, turedami pareigunu ir paminklosaugininku pazymejimus, kuomet jie bus viesai paskelbti ir nuplakti, tuomet bus ir pavardes. O kol jie ir toliau sedi savo postuose, ir niekas nedaroma kad juos nuteisti, teismu slenksciu minti del ‘smeizto’ tikrai neketinu. Bet jus nesijaudinkite, teisesauga tas pavardes zino…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: