Lietuvos ambasadorius Japonijoje: „Alytus – vienas japoniškiausių miestų Lietuvoje“ (1)

E.-Meiluno-vizitas-Alytuje-Alytaus sav.nuotr

E. Meilūno lankymasis Alytuje | Alytaus sav. nuotr.

Alytuje lankosi J. E. Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona – planuojama, kad Alytus galėtų tapti Japonijos miesto Hiratsuka partneriu, tokiu būdu siekiant ilgalaikės abipusės naudos kultūros, verslo, pramonės, sporto srityse.

„Labai malonu lankytis Alytuje ir matyti, kad šis miestas gražėja, tobulėja. Dirbant Japonijoje stengiamės ieškoti miestų, kurie galėtų tapti partneriais Japonijoje ir Lietuvoje. Alytus – vienas „japoniškiausių“ miestų Lietuvoje, be to, čia puikiai plėtojamos verslo, sporto, kultūros ir kitos sritys. Manome, kad Alytus vienas tinkamiausių kandidatų megzti bendradarbiavimą su Japonijos miestais“, – sakė J. E. Lietuvos ambasadorius Japonijoje.

Jo teigimu, šiuo metu Japonijos miestas Hiratsuka, esantis Kanagavos prefektūroje (150 km nuo Tokijo) ieško miesto partnerio Lietuvoje – šio Japonijos miesto delegacija jau rugsėjo mėnesį planuoja apsilankyti Alytuje ir padėti pamatus tolesniam bendradarbiavimui. „Japonai stengiasi investuoti į ilgalaikius ryšius, patvarią partnerystę, todėl rugsėjo mėnesį įvyksiantis vizitas – pirmas, bet svarbus žingsnis ilgalaikei miestų draugystei. Mes matome šių dviejų miestų visa apimantį bendradarbiavimą kultūros, sporto, verslo, pramonės ir kitose srityse“, – kalbėjo ambasadorius  E. Meilūnas.

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius pasakodamas apie Alytaus miestą pabrėžė, jog vienas svarbiausių miesto vadovų ir gyventojų lūkesčių – naujų darbo vietų kūrimas, todėl planuojamas Alytaus ir Hiratsuka miestų bendradarbiavimas būtų išties naudingas siekiant paskatinti užsienio įmones kurtis Alytuje ir steigti naujas darbo vietas.

Vizito Alytuje metu ambasadorius su žmona apžiūrėjo sakurų alėją Žaliojoje gatvėje, apsilankė ant Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, šalia Dailidžių ežerėlių, Alytaus miesto sode.

Artimiausias japoniška kultūra persmelktas renginys Alytuje – pirmasis tarptautinis „Black Scissors“ kongresas ir Penktasis Japonijos Kultūros Festivalis. Rugsėjo 2-4 dienomis Alytuje įvyksiančiame Bonsai renginyje – dalyviai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių ir naujas, kūrybiškas požiūris į Bonsai meną.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Visgi prieš Seimo rinkimus Alytaus merui derėtų pasakyti konkrečiai kokių partijų interesai, valstybės ir Alytaus valdžioje esančių konkrečių asmenų sprendimai lėmė, kad Alytus, kaip ir visa Pietryčių Lietuva, tapo paliktas be vystymosi perspktyvų. Alytuje nesteigtos Laisvosios ekonominės zonos, kaip yra pasidaryta kituose miestuose, Alytus ir Druskininkai palikti be susisiekimo geležinkeliu, netgi išgriauta geležinkelio stotis Alytuje, už ES pinigus nepatrauktas geležinkelio, vedusio į Druskininkus, ruoželis nuo Baltarusijos sienos tvarkant ES Rytų sieną, kad susisiekimas su Druskininkais išliktų. Taip pat akivaizdu, kad Šeštokai su Vilniumi turėjo būti sujungti atstant apie 45 km. geležinkelio liniją Alytus – Varėna, o ne per visai į kitą pusę esančią Kazlų Rūdą. Taigi valdymo tendencingumas Alytaus ir Druskininkų atžvilgiu akivaizdus. Tad, ar ne laikas apie tai Merui kalbėti atvirai prieš rinkimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: