D. Grybauskaitė: Medininkų žudynių auka įpareigoja būti budriems (3)

Medininkų tragedijaLietuva sekmadienį pamini 25-ąsias Medininkų tragedijos, kuomet sovietų omonininkai išžudė pasienio poste budėjusius Lietuvos pareigūnus, metines.

„Medininkų žudynių 25-metis primena, kad už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę buvo sumokėta aukščiausia kaina. Pasienio kontrolės poste žuvusių pareigūnų auka mus įpareigoja būti budriems – visada pasirengusiems apginti Lietuvos ir Europos Sąjungos sieną“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Senajame Medininkų pasienio poste žuvę pareigūnai gynė mūsų visų Nepriklausomybę. Šiandien mes žemai lenkiamės šiems didvyriams ir jų artimiesiems. Niekada nepamiršime jų šventos aukos vardan Lietuvos“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Tomas Šernas, vienintelis išlikęs gyvas Medininkų žudynėse, liudija pasauliui apie šią iki šiol nebaigtą kruviną Lietuvos bylą.

Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad nusikaltėliai privalo atsakyti už padarytą žiaurų nusikaltimą, nes teisingumo reikia ir Lietuvai, ir pasauliui.

Dėl Medininkų žudynių kol kas nuteistas vienas asmuo – Latvijos pilietis, buvęs Sovietų sąjungos Vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkas Konstantinas Michailovas. Jis įkalintas iki gyvos galvos už nusikaltimą žmoniškumui.

Teismas nustatė, kad K. Michailovas, veikdamas OMON būrio vado Česlavo Mlyniko suburtoje organizuotoje grupėje, kartu su to paties būrio milicininkais Andrejumi Laktionovu ir Aleksandru Ryžovu, tyčia nužudė tarnybos pareigas vykdžiusius Lietuvos muitinės ir policijos pareigūnus. Rusijos piliečiams, buvusiems omonininkams Andrejui Laktionovui, Česlavui Mlinykui ir Aleksandrui Ryžovui, kaltinimai pareikšti už akių.

Jau dvidešimt penktą kartą liepos 31 d. surengtame pagarbos bėgime „Medininkai – Vilnius“.

Liepos mėnesio pabaigoje vykstantis estafetinis bėgimas „Medininkai – Vilnius” pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Medininkų žudynių metines. Bėgimą organizuoja ir vykdo Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Keli asmenys, bendradarbiavę su žudikais, naikindami prokuratūros turėtus įrodymus, bylas, liudijimus, nuotraukas ir pan., išsigando kgbistų šantažo, jog sovietmečiu jų ar jų artimųjų padaryti nusikaltimai bus paviešinti tautai, tad nusprendė nuodėmes „nusiplauti” dar vienu šlykščiu nusikaltimu
  Bet jie klydo. Teisinga jų vietoje būtų išdrįsti tuoj pat paviešinti šį šantažą, pačiam prisipažinti ir tokiu būdu atimti iš šantažuotojų tą jų vienintelį niekingą ginklą.
  Deja, tuo savo bailiu pasirinkimu jie patys sau atėmė ramybę visam likusiam gyvenimui. Tiesa juk galiausiai išlįs į paviršių, ir jie to jau ketvirtį amžiaus bijo! Maža to – kuo vėliau išlįs tiesa, tuo žiauriau smogs. Ir neduok Dieve, ji smogs jau ne jiems, o jų vaikams ir anūkams, jų pavardės ir štai šios niekšybės padarinių paveldėtojams …. Smogs tada, kai jie patys jau nieko nebegalės pakeisti savojoje apgailėtinoje CV…
  Kaip miegat, ponai?

 2. Mindaugas.:

  pasižiūrėkite šitą video…byla nebuvo ir nėra tiriama…
  https://www.youtube.com/watch?v=oB2iI_Qd0kU

 3. Stasys:

  Reikia būti budriems,priešas gali pakartoti tokio lygio provokaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: