Šimtametė iš Neveronių dalijasi gerumu ir pykti nemoka (0)

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Kauno rajone gyvena 15 senolių, šiemet švęsiančių šimtmetį. Vieną iš jų – Neveronių seniūnijos gyventoja Antanina Gilienė, neeilinio jubiliejaus proga sulaukė iškilmingo pasveikinimo. Trečiadienį, liepos 27 d., Kauno rajono savivaldybės sveikinimą jai perdavė vicemeras Kęstutis Povilaitis, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė ir Neveronių seniūnijos seniūnės pavaduotoja Aldona Žilinskienė. Atvykusius svečius pasitiko nemažas artimųjų būrys. Jaunatviška išvaizda, energija, puikia atmintimi spinduliuojančiu gerumu stebino ir jubiliatė.

Energijos ir geros sveikatos jai pavydi net anūkai. Senolė dar ne tik puikiai mato, bet ir į sodą išeina pasivaikščioti, vis dar plauna grindis, mezga ir lygina patalynę. Savo megztas šlepetes ji padovanojo svečiams. „Pirmą kartą, atvykę pasveikinti šimtmečio proga, dovanų nuo jubiliatės gauname mes. Linkime su tokia energija sulaukti ir kito jubiliejaus“, – šimtametę sveikino K. Povilaitis.

1916 m. liepos 28 d. Radviliškyje gimusi Antanina, kaip ji pati sako baigė tik šešias klases, tačiau būdama žvitraus proto įsidarbino buhaltere. Vėliau persikėlė į Kauną ir daugiau nei 20 metų dirbo buhaltere AB „Kauno grūduose“. Už puikų darbą buvo apdovanota veterano medaliu, kuriuo džiaugiasi iki šiol, mat moterys tokį apdovanojimą gaudavo retai.

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Vyro ir vienintelės dukros netektis nepalaužė moters, ji iki šiol šypsosi ir gerumu dalijasi su kiekvienu sutiktu. „Visi kaimynai, pažįstami sako, kad tokių gerų žmonių, kaip mūsų močiutė, beveik nebūna“, – didžiavosi A. Gilienės artimieji.

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Šimtametė Antanina Gilienė | krs.lt nuotr.

Du anūkai jau spėjo padovanoti tris proanūkius. Antaninai kompanija patinka, jai tik gaila, kad daugiau nei 10 ar 20 metų jaunesnės draugės sunkiai kruta ir negali atvykti į gimtadienio šventę.

Šimtametės Antaninos Gilienės rankdarbiai | krs.lt nuotr.

Šimtametės Antaninos Gilienės rankdarbiai | krs.lt nuotr.

Pati šimtametė pas gydytojus nevaikšto, tik profilaktiškai vieną kitą tabletę išgeria. Jokių kremų nenaudojanti, tačiau švytinti Antanina, paklausta, kur slypi ilgaamžiškumo ir sveikatos paslaptis, šypsosi: „Mažiau gyvenime strakaliokite iš vienos vietos į kitą, daugiau ramybės. Mažiau pykitės ir daugiau taikykitės“.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: