Ieškoma „pamirštų“ žemės sklypų savininkų (0)

zemes sklypai.zum.lt

zum.lt nuotr.

Žemės ūkio ministerijos pavedimu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) paskelbė individualių gyvenamųjų namų statybai sklypus iki 1993 m. gavusių, bet apie juos pamiršusių asmenų paiešką.

NŽT Vilniaus miesto teritorinis skyrius yra surinkęs informaciją apie „pamirštus“ žemės sklypus individualių gyvenamųjų namų rajonuose Vilniuje. Žemėtvarkininkai suskaičiavo 114 tokių sklypų keturiose vietovėse – Pagiriuose, Trakų Vokėje, Tarandėje ir Grigaičiuose.

„Pagal mūsų turimus tokių „pamirštų“ žemės sklypų skyrimo dokumentus, kuriuose nėra nei asmenų gimimo metų, nei asmens kodų, nei informacijos apie gyvenamąją vietą ar kontaktinių telefonų, mes negalime jų įteisinti. Tai yra, negalime nustatyti, ar už minėtus sklypus buvo sumokėtos įmokos ir ar jie privatizuoti, – sako NŽT direktorius Danielius Kuprys. – Todėl mūsų tarnybos specialistai šiuo metu ieško asmenų, kuriems iki 1993 m., įvairiais valdžios institucijų potvarkiais, Vilniaus mieste buvo skirti sklypai individualių gyvenamųjų namų statybai ir kurie šių sklypų iki šiol neįsiteisino ir galimai pamiršo apie šią nuosavybę“.

Grigaičiuose ir Trakų Vokėje nėra žinoma, kokiems asmenims buvo individualių namų statybai paskirti ir sąrašuose nurodyti žemės sklypai. Prie dalies tokiuose sąrašuose esančių žemės sklypų Pagiriuose ir Tarandėje yra nurodyti tik asmenų vardai bei pavardės, be jokių kontaktinių duomenų.

„Todėl mes kviečiame iki šių metų lapkričio 1 dienos, tai yra iki Vėlinių, atsiliepti asmenis arba jų atstovus, galbūt, paveldėtojus, kuriems buvo skirti tokie sklypai. Taip pat raginame susisiekti su mūsų tarnybos Vilniaus miesto teritorinio padalinio specialistais ir tuos asmenis, kurie turi bet kokią informaciją apie minėtų žemės sklypų privatizavimo eigą ir jų galimus šeimininkus“, – ragina D. Kuprys.

NŽT viešai „pamirštų“ sklypų sąrašo neskelbia, nes tokios informacijos skelbimą riboja asmens duomenų apsaugos teisinis reglamentavimas.

Į „pamirštų“ sklypų sąrašą pateko sklypai iš individualių gyvenviečių suplanavimo projektų bei savivaldybės rengtų gyvenviečių teritorijos planų. Prieš 23–25 metus suplanuotose individualių namų gyvenvietėse sklypai buvo skiriami įmonių, organizacijų, gamyklų darbuotojams. Pagal šios  dienos būklę  daugiausia tokių „pamirštų“ sklypų yra Grigaičių kaime – net 47;. Trakų Vokėje yra 30, Pagiriuose – 33, o Tarandėje – 4 „pamiršti“ sklypai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: