Prancūzijoje įvykdytas dar vienas žiaurus teroro išpuolis (video) (10)

youtube.com stop kadras

youtube.com stop kadras

Liepos 14 d. Prancūzijos, Viduržemio jūros pakrantėje esančiame kurortiniame Nicos mieste Bastilijos dienos paėmimo šventės metu buvo įvykdytas žiaurus teroristinis išpuolis. Į minią įvažiavo sunkvežimis ir apie 2 kilometrus važiuodamas zigzagais traiškė žmones. Iš sunkvežimio į minią buvo šaudoma automatų. Išpuolio metu žuvo 84 žmonės, apie šimtas žmonių sužeista iš jų 18 buvo sunkiai sužeisti. Sunkvežimio vairuotoją policininkai nušovė.

Prancūzijos leidinys „Nice Matin“ paskelbė, kad sunkvežimį vairavo 31-erių metų tunisiečių kilmės Nicos gyventojas. Vėliau vietinėje žiniasklaidoje buvo paskelbtas ir teroristo vardas – Mohamedas Lahouaiej Bouhlelis.

Po išpuolio buvo atšauktas šiandien turėjęs įvykti popmuzikos žvaigždės Rianos (Rihanna) koncertas, taip pat Nicos džiazo festivalis.

Prancūzijos valdžia pareiškė, kad tai buvo teroristinis aktas. Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) 3 mėnesiams pratęsė nepaprastąją padėtį, paskelbtą po lapkričio 13-osios teroristinių atakų Paryžiuje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškia nuoširdžią užuojautą dėl teroro išpuolio Nicoje. D. Grybauskaitė griežtai pasmerkė tokį nepateisinamą žiaurumą prieš beginklius žmones ir pabrėžė, kad jis turi sulaukti pelnyto atsako. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius užuojautoje prancūzams palinkėjo susitelkimo sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems.

Prancūzijoje nuo šeštadienio paskelbtas trijų dienų nacionalinis gedulas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Vijolė:

  Man vis lenda mintis: ar tikrai reikėjo tyčiotis iš Muhamedo, Muselmonų pranašu? Gal vis tiek viskas būtų taip pat, bet ar tikrai reikėjo?

 2. Tikrai nereikėjo. Jei tų besityčiojančių būtų nenudėję, juos reiktų teisti. Beje, teroristo vardas irgi Mohamedas. Mohamedas Lahouaiej Bouhlelis.

 3. Akivaizdu, kad kiek vilką bešersi, jis vis tiek į mišką žiūri.
  Todėl dera Lietuvoje neleisti jokių prieš esamą lietuvišką tvarką susivienijimų, visus vatnykus išgaudyti, o svetimus, jei ką įsileidžiam, tai n kartų filtruoti bei žiūrėti kuo jie kvėpuoja.

 4. Pikc:

  Sakyčiau, ta proga visiems reikia susikibti už rankučių ir pareikšti, kad europiniū viartibiū nieks neprivers atsisakyti, kad reikia dar aršiau kovoti su ksenofobija, islamofobija, raCizmu beigi netolerancija – ir kad reikia dar daugiau multi-kulti. 🙂
  P.S. Pasak LRT, “Sunkvežimis buvo prikrautas ginklų, granatų, kitų sprogmenų.” (http://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/3/142698/ispuolis_nicoje_ziniasklaida_paviesino_itariamojo_tapatybe#wowzaplaystart=8000&wowzaplayduration=184000). Pasak 15 min., “Pranešama, kad šaltinių, artimų tyrimui, teigimu, 19 tonų sunkvežimyje buvo rasta neaktyvi granata ir keletas netikrų ginklų.” (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/prancuzijai-bastilijos-svente-virto-siaubo-naktimi-nicos-kurorte-teroristas-minia-traiske-19-tonu-sunkvezimiu-daugeja-zuvusiuju-57-655697). Abi versijos gerokai keistos: jei ginklai tikri – kokia prasmė juos vežti, neturint galimybės panaudoti (pvz. kokia nauda iš automato priekaboje?) – ir tada kodėl tas arabas nesusprogdino tų visų sprogmenų? O jei netikri – tai išvis kvaila.

 5. press tv:

  Press tv skelbia kad furoj (18 tonu) nebuvo rasta nei sprogmenu , nei automatiniu ginklu.
  Buvo rastas pistoletas. Nepanasu kad cia teroro aktas. Greiciausiai tai buvo zudiko maniako ispuolis.

 6. neziniukas:

  Jeigu juoda tesla sumaisai su balta ,iskepa tokia duona,kuri dazniausiai labai greitai supelija…. Jeigu ES tokios duonos skonis vis dar labai patinka,tada i sveikata..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: