M. Kundrotas. Kas iš tiesų kiršina lenkus su lietuviais? (60)

Liepos 6 d. Nijolė Balčiūnienė už indėlį į lietuvybės saugojimą apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Liepos 6 d. Nijolė Balčiūnienė už indėlį į lietuvybės saugojimą apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Valstybės dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo valstybės ordinais „Vilnijos“ draugijos narius – daktarą Kazimierą Garšvą ir Nijolę Balčiūnienę. Apdovanojimas – suprantamas ir gal net šiek tiek užtrukęs. Abu šie garbūs patriotai daugybę metų vykdo tautinę veiklą, puoselėja lietuvių kultūrą ir ugdo savimonę. Ypač gausūs jų nuopelnai remiant ir telkiant lietuvius probleminėje Pietryčių Lietuvoje ir lietuvių etninėse žemėse – nuo Seinų iki Gervėčių.

Jau po savaitės nuo apdovanojimų pasirodė prieštaringojo „Lietuvos ryto“ žurnalisto Vytauto Bruverio straipsnis, kuriame teigiama, jog šie apdovanojimai skirti už lietuviųkiršinimą su lenkais, o dar po kiek laiko – ir ilgamečio šio laikraščio redaktoriaus Rimvydo Valatkos komentaras, kuriame laureatai apkaltinti patvoriniu nacionalizmu.

Atrodytų, kas čia tokio – du žmonės išsakė savo nuomonę apie kitus du žmones. Jie turi tokią teisę, bet ir kiti visuomenės nariai turi teisę vertinti jų vertinimus ir nagrinėti šių vertinimų priežastis.

Habil. dr. Kazimieras Garšva ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, 2016 liepos 6 d. | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Habil. dr. Kazimieras Garšva ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, 2016 liepos 6 d. | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Vytautą Bruverį galima atsiminti iš radikalių patriotinių koncertų – jis ten būdavo dažnas lankytojas. Kurį laiką šliejosi netgi prie organizuoto tautinio judėjimo. Paskui kažkas pasikeitė ir jis ėmė vadinti šio judėjimo žmones naciais. Ar žmogus turi teisę keisti nuomonę? Žinoma, turi. Bet kai nuomonė keičiama iš alternatyvios į patogesnę, visiškai natūraliai kyla įtarimas. Karjera? Pinigai? Aplinkos įtaka?

Rimvydas Valatka, be abejonės, įdomesnė ir spalvingesnė figūra. Dirbęs laikraštyje „Tarybinis pedagogas“, paskiau – komunistų oficioze „Tiesa“, įsitrynęs į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, virtusią Atkuriamuoju Seimu, pasirašęs Nepriklausomybės atkūrimo aktą. Pasirodo, tik tam, kad Lietuva iš Rusijos valdžios pereitų į Vakarų globalistų dispoziciją. Išpuoliai prieš lietuvybę seniai tapo jo kasdiene duona, bet jo tekstai – bent jau gilesni ir sąmojingesni už V. Bruverio.

Žmonėms, besitaikantiems prie sistemos, sunku suprasti disidentus. Kovojusius už tautines vertybes tiek sovietų okupacijos laikais, tiek dabar, šeimininkaujant liberalams ir globalistams.

Tad kaipgi K. Garšva su N. Balčiūniene kiršina lietuvius su lenkais? Organizuoja pogromus? Viešai pravardžiuoja lenkų tautą kokiais nors užgauliais žodžiais? O gal agituoja kunigus iš sakyklų skelbti, jog Dievui lenkų kalba – svetima? Ne. Pasirodo, kiršinimas – tai priminimas, jog Pietryčių Lietuva – vis dar Lietuvos valstybė, o Seinai ir Punskas – istorinės lietuvių tautos žemės. Kiršinimas – tai siekis, kad lietuviai išliktų lietuviais, o lietuvių kilmės asmenys, asimiliuoti kitų tautų, galėtų grįžti į motininę tautą, jei tik to nori. Liberalų akimis jau ne tik Seinų, bet ir Vilniaus kraštas – etninė Lenkija. Todėl bet kokia lietuvybės apraiška ten savaime kiršina mus su strateginiais partneriais.

Tai, ką pradėjo Juzefas Pilsudskis su Liucjanu Želigovskiu, dabar siekia užbaigti Valdemaras Tomaševskis ir pačios Lietuvos liberalai – tiek politikoje, tiek žiniasklaidoje. Dėl V. Tomaševskio viskas aišku, užsirišęs koloradinę juostelę jis galutinai įrodė, jog dirba išvien su Kremliaus režimu. Latvijoje ir Estijoje Kremlius veikia per sovietinius kolonistus, Rytų ir Pietų Ukrainoje – dar ir per surusėjusius vietos gyventojus. Lietuvoje rusakalbių diaspora per maža sukurti veiksmingai Penktajai kolonai, dėl to siekiama išnaudoti lenkakalbių bendruomenę, kartu su lietuviakalbiais koloradais.

Lenkų klausimas Lietuvoje – gana sudėtingas. V. Tomaševskis tuo pat metu remiamas Lenkijos valdžios, tuo pat metu tapatinasi su Rusijos politika. Lietuvos liberaliosios srovės kritiškai vertina V. Tomaševskį, bet tiktai dėl rusiškojo vektoriaus. Užtai kuriamos alternatyvos, iš kurių žymiausia figūra – Česlavas Okinčicas. Šios alternatyvos pasisako prieš V. Tomaševskio prorusiškumą, bet kartu palaiko visus jo reikalavimus lenkiškąja kryptimi – įteisinti lenkišką raidyną, lenkiškus vietovardžius, perspektyvoje galime laukti, kad bus pareikalauta Donbaso pavyzdžio autonomijos ir antrosios kalbos.

Nesvarbu, po kieno vėliava bus kuriamas Donbasas Lietuvoje – bet kuriuo atveju tuo naudosis Rusija, kiršindama Lietuvą su Lenkija. Trumparegiška dalies Lenkijos politinio elito laikysena pasitarnauja tiktai bendriems priešams. Iš tiesų Lenkija galėtų tapti Lietuvos strategine partnere – tiek kovoje su Rusijos imperializmu, tiek ginant tautinių valstybių savarankiškumą Europos Sąjungos ir globalizmo kontekste. Bet tam reikia aiškiai pripažinti istorines klaidas, suprasti pagrįstas lietuvių nuoskaudas arba mažų mažiausiai – braukti brūkšnį ir perkrauti santykius iš esmės.

Lenkai Lietuvoje turi visas saviraiškos galimybes. Veikia lenkų organizacijos, leidžiami leidiniai, klesti tautinė kultūra. Lietuvių atvejis Lenkijos valdomose žemėse šiek tiek kitoks – nors formaliai ten lietuviai turi tokias pačias teises, pasitaiko agresyvių išpuolių iš lenkų šovinistų pusės, net valdžios provokacijų. Tarkime, lietuvių žudikas Zygmuntas Šiendzielažas – Lupaška skelbiamas didvyriu, lietuvių kariai, gynę savo gimtąjį kraštą nuo lenkų okupantų, siejami su sovietais, randasi antilietuviškų užrašų. Siekiant gerų tarpusavio santykių, juolab – abipusiai pageidautino bendradarbiavimo, būtina abipusė pagarba.

Lenkai – išdidi tauta. Išdidumas turi savų pliusų ir savų minusų. Išdidus žmogus visada žvelgs iš aukšto į besilankstantį. Nesistebėkime, kad lenkų šovinistų retorikoje lietuvis ligšiol vadinamas mužiku. Jei patys tokiais prisistatome, tai ir kiti mus laikys tokiais. Ir visiškai teisėtai.

Liberalai dėsningai siekia marginalizuoti ir pagal galimybes – kriminalizuoti bet kokias tautinės veiklos apraiškas. Pasisakai už sveiką šeimą – esi homofobas, pasisakai už socialinį teisingumą – populistas, pasisakai už prigimtines lietuvių teises į savo Tėvynę – ksenofobas.

Ne „Vilnija“ kiršina lietuvius su lenkais. Tai daro dvi jėgos, kurioms vienodai trukdo tiek stipri Lietuva, tiek stipri Lenkija, o labiausiai baugina jų sutarimas. Viena šių jėgų – Kremlius. Antra – globalistinis liberalizmas. Paradoksalu, bet šiuo klausimu jų pozicijos visiškai sutampa. Šiandien liberalai iš visos Europos visais būdais siekia parklupdyti konservatyvią Lenkijos valdžią už tai, kad ji gina savo šalies savarankiškumą, šeimą ir tautinę tapatybę, kad pasisako prieš Europos Sąjungos virsmą valstybe tautinių valstybių sąskaita, kad užtrenkia duris homoseksualizmo propagandai ir masinei imigracijai.

Lietuvos liberalai, įskaitant R. Valatką, elgiasi identiškai, kaip žlugę Lenkijos liberalai – Bronislavas Komorovskis, Donaldas Tuskas ir Radoslavas Sikorskis. Jie gina lenkus Lietuvoje, bet smerkia lenkus, siekiančius likti šeimininkais savo šalyje. Priešingai, lietuviai tautininkai ir tikrieji konservatoriai – kiek jų yra – natūraliausi naujosios Lenkijos bendražygiai. Liberalai, kaip ir Kremliaus Penktoji kolona, siekia parodyti lietuvių patriotus kaip priešus lenkams ir atvirkščiai. Bet jų melas siūtas baltais siūlais.

Nesileiskime kiršinami. Būkime blaivūs ir vieningi. Už Jūsų ir mūsų Laisvę.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

60 komentarų

 1. Nėra jokių lenkų Lietuvoje – nebent jų lenkuojantys šnipai.

 2. linelis:

  vieni nusmurgę tuteišai su valdemaru priešaky

 3. Kaunietis:

  Nuostabus straipsnis. Kaip sakoma, nei pridėsi, nei atimsi. Ačiū Autoriui! Na, o liberastai ir Afrikoje yra liberastai. Ir nieko čia, žmogau, nepadarysi…

 4. Kirvis:

  Verta pridurti, kad Valatkta 1987–1990 m. buvo savaitraščio „Gimtasis kraštas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas. Tai gan iškalbinga detalė.

  • Kaunietis:

   Tai daugiau negu iškalbinga detalė. Tai informacija giliam pamąstymui.

   • Dronas:

    Nereikia cia giliai mastyti, uztenka paskaityt jo rasliava, nuo kurios dvelkia zodziu dariniu: apmoketa is… Ir viskas tampa aisku kaip diena. Na nebent puolimai pries prezidente, tiesa ir cia izvelgzciau atstovavima tiem, kuriem prezide rakstis subineje. Mano akimis tai ne zurnalistas, o skuduras i kuri visi kojas nusivale, visi kuriem uzteko pinigu apmoket sita malonuma. Jo rasliavoje tikrosios zurnalistikos jau seniausiai nebera, gal niekad ir nebuvo.

 5. Juozas:

  Neblogas straipsnis, ko nepasakysi apie komentarus.

 6. Tamara:

  Nuoširdžiausi sveikinimai poniai Nijolei ir ponui Kazimierui! Sveikatos, jėgų ir toliau šią vagą varyti!

 7. Valdas:

  Labai teisingas, sklandžiai parašytas Mariaus Kundroto straipsnis. Manau daugelis lietuvių patriotų pasipiktinę bruverių, valatkų tipo Lietuvos kenkėjais.

 8. Nė vienos esmingos lietuvybiškos mintelės – turgaus bobelės lygio lenkybė kiaurai… Vadinimas „mužiku“ patvirtintas 100 %.

 9. Visa esmė mano pasakyta trumpai ir aiškiai. Kam tai rūpi iš tikrųjų turi būti suprantama. Klausimas spręstinas ne viešomis dejonėmis, moralizavimais ar net mužikiškais maldavimais malonės, o konkrečiais ryžtingais Lietuvos valstybės valdžios valdymo sprendimais. Pvz., pradžioje, kad ir notos formos pranešimu Lenkijai, jog dėl kišimosi į vidaus reikalus Lietuva 1994 m. žestpospolitinio tipo sutarties su Lenkija toliau nepratęsia.

 10. neziniukas:

  Vaje – tai kur gi taip netiketai dingo Rimanto Stankevičiaus straipsnis ,apie Dainiau Razauska ? O GAL ORDINAI IR MEDALIAI BAIGESI ?

 11. markas:

  // “Nesvarbu, po kieno vėliava bus kuriamas Donbasas Lietuvoje – bet kuriuo atveju tuo naudosis Rusija, kiršindama Lietuvą su Lenkija. Trumparegiška dalies Lenkijos politinio elito laikysena pasitarnauja tiktai bendriems priešams.” // —— Būtent Rusijos hibridiniam karui reikalingos šitos pakeistos pavardės, šitie pakeisti gatvių bei vietovių pavadinimai Lietuvos teritorijos dalyje. Logiška: hibridiniam karui reikalinga hibridinė teritorija. Hibridinei teritorijai atsirasti reikalingi hibridiniai (dvikalbiai) gatvių ir vietovių pavadinimai bei hibridiniai gyventojai su hibridinėmis (lenkiškais rašmenimis perrašytomis) pavardėmis. Todėl kiekvienas politikas ar žurnalistas, kuris propaguoja pavardžių perrašymą lenkiškais rašmenimis bei dvikalbius gatvių bei vietovių pavadinimus, laikytini ne Lenkijos bičiuliais, o Lenkijos bičiulių kauke prisidengusiais Rusijos agentais. Dėdamiesi Lenkijos bičiuliais, iš tikro savo pabrėžtinai nuolankia pozicija dėl gatvių, vietovių ir pavardžių provokuoja šovinistinę Lenkijos užsienio politiką pirmiausiai Lietuvos, o kas dėsninga, vėliau ir kitų kaimynių atžvilgiu; kas pražūtinga Lenkijos ir kitų vidurio Europos šalių vienybei Rytų agresoriaus akivaizdoje. Pati Lenkija čia irgi tėra didelio geopolitinio žaidimo dalis, kurios šovinistiniais kompleksais Rusija žaidžia, provokuodama per tokius savo agentus kaip liberanalinės padugnės ir kiti veikėjai Lietuvoje.

  • neziniukas:

   Nejaugi as tureciau jums rinkti visus faktus, apie lenku verzimasi i Lietuva ,arba apie Lietuvos ,ar geriau tiktu vadinti Suduvos,Bartu,Galindu zemiu pasisavinima ? Manau ,kad to nereikia,nes esu giliai isitikines,kad labai daug egoistisku individu, puikiai viska zinodami ,kvailiais tik apsimeta … Klausimas yra toks: kas ir i kieno vartus kamuoli spardo… Manau jeigu jus zaistumete Lietuvos puseje,tai turetumete ivardinti lenkus tokiais,kokie jie realai buvo ir yra, na o jeigu jus persirengete lenkiskus marskinelius,tada atleiskite – as jums padeti jau negalesiu… Ir prasau nekiskite cia zodzio “kirsinimas”,nes as esu tik zu tikraja istorija ir tikrus faktus. Jeigu jums faktu truksta ,tada siulau Google Books.

 12. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  SIŪLAU. Įsteigti Lietuvos mužiko vardą, ordiną, medalį ar kokį kitą simbolį ir juos teikti liberaliems antipatriotams -internacionalistams-globalistams. Pirmaisiais ir galim įvardinti Bruverį su Valadka.

 13. Bartas:

  Labai teisingai ir kilniai pasielgė Lietuvos vadovė. Garbingiems Lietuviams , garbingi apdovanojimai. Valio!

 14. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “M. Kundrotas. Kas iš tiesų kiršina lenkus su lietuviais?” Neparastai kvailas klausimas ir dar kvailesnis atsakymas: “Nesileiskime kiršinami. Būkime blaivūs ir vieningi. Už Jūsų ir mūsų Laisvę.”
  Oskaras Milašius savo knygelėje “Trečdalis atskilusio mėnulio virš Lietuvos” taip į tą reikalą žiūrėjo: Jei Lietuva nori išlikti kaip Valstybė, tai pirmas dalykas ką turi daryti, tai NESUSIDĖTI su lenkais. Ir mano manymu, tai šventa tiesa. Antra, ką reikia daryti, kad Lietuva išliktų, kaip Valstybė: nedaryti abortų. Tai ar M.Kundrotas tautininkas, ar tik penktoji kolona tautininkuose? Nes iš jo girdėjau tokią kažkokią rašytinę nuomonę…. tas kas ragina Lietuvos valdžią rinkti Konstitucijoje numatytu būdu, o tai aš ir raginu ir siekiu Lietuvoje legitymios valdžios, tas tarnauja oligarchams. Ar tas žmogus turi kokius nors smegenis?

  • Kemblys:

   Atsiprašau, Jonai, ar tu paskutiniame sakinyje ieškai smegenų pas Marių Kundrotą?

  • Dronas:

   Geriau, kad gimdytu ligotus? O, gal geriau, kad metytu patvoriais? Neblogai, butu, kad i sulini a ne? Ne abortai naikina Lietuviu tauta. Uztenka kruvos kitu priezasciu is kuriu esmine – skurdas.
   Del susidejimo su lenkais. Lenkija didele salis, gamina labai daug ka ir turi svori situose krastuose. Nori nenori, o su situ teks skaitytis. Patinka tai ar ne. Su Lenkija teks bendradarbiaut ir niekur tu nedingsi, kam neaisku kodel, tegu ziuri zemelapi ir svieciasi. Tiem kur ziuri i knyga ir mato spyga, tokiem ir aiskint beprasmiska, grabas istesins.
   Beje, man labai nepatinka tas kremliskas “legityvumas”. Kvapeli turi, zinai toki, negera labai. O ir zmogus tai kartojantis, neatrodo rimtai. Pradedi mastyti ar tai koks kenkejas uz rublius, ar tiesiog kvailys, kuris savo minties pagimdyt nesugebejes, dabar svetima, kaip lasiniu bryza ziaumoja.
   Valdzia nustos tarnaut oligarcham tada, kada prades bijot savo rinkeju. Gali rinkt juos kaip nori, jeigu tu jam tuscia vieta, su tavim niekas, niekada nesiskaitys.

   • aborigenas:

    Del lenku, kas cia neaisku. Ziurim i zemelapi ir matom aplink Lenkija valstybes, kurios su lenkais nenori tureti nieko bendro. Apie koki lenku ”svori ” cia kalbama. Viena Lietuva bando vaizduoti kazkokia draugyste su Lenkija. Kuo greiciau baigsis sita draugyste, paremta nacionaliniu Lietuvos interesu isdavyste, tuo greiciau normalizuosis santykiai tarp abieju valstybiu.Nes lenkai mus spaus iki tol, kol mes leisimes spaudziami. Nuolaidziavimas lenkams savaime sukelia konfliktine situacija tarp abieju valstybiu. Tokia paprasta yra tiesa. Bendradarbiavimas su Lenkija turi buti identiskas bendradarbiavimui su kitomis kaimyninemis salimis ( Latvija ,Estija, Skandinavijos salimis, netgi Baltarusija) ir ne daugiau
    I Lenkija reikia ziureti taip kaip ziuri kitos tautos praejusiame amziuje nukenteje nuo ju cekai, ukrainieciai, baltarusiai .Kaip i grobuoni kuriam reikia uzdeti apynasri

    • Kaunietis:

     Taip. Bet kaip tą paaiškinti mūsų valdžiažmogiams, kurių vienas atstovas užsienio reikalams atsiprašinėja lenkų lietuvių tautos vardu, bet neaišku už ką (?!)… Kažkoks durnių laivas…

     • Dronas:

      Ka jus vadina nuolaidziavimu? Kol kas Lietuva pasieke nemazai naudingu susitarimu. Ar jus cia del “lenko” tomasevskio? Tai anas kremliaus uzsakymu veja leidzia ir bangas stiklineje kelia. Beje, jeigu ne LLRA, tai didziosios dalies “bedu” su Lenkija ne nebutu. Nes sitas kremliaus darinys tuo ir uzsiima, kad siknoj slieku iesko. Beje, ko Lenkija tokio baisuas is Lietuvos pareikalavo? WQX ir panasu dalyka sugalvojo ne lenkai Lenkijoje, o “lenkai” Lietuvoje ir pradejo del to ardytis lygioje vietoje. Ir visa kita, tas pats. Didele lenku priekaistu lietuviam dalis, ateina kaip tik ne is lenkijos, o is neaiskiu dariniu pacioje Lietuvoje ir tam tikru asmenu, kuriem naudinga kelt kazkoki erzeli uz pinigus, ar siaip, siekiant kokiu savo, siauru tikslu. Ne viskas gerai ir su ta Lenkija, ten uztenka kremlaius pastumdeliu, ir prietranku tokiu kaip ir musuose veikiantis darinys, kuris vadinasi LLRA. Kremlius kaip koks grybas, isikverbe visur kur galejo, isplatino savo uzkrata ir dabar juo naudojasi.

      • aborigenas:

       Kai Tomasevskis kremliaus uzsakymu kaip jus sakot kelia audra stiklineje, visada Lenkija ji palaiko. Ir nesvarbu kokia butu valdzia Lenkijoje. Jie laikosi siuo klausimu nuoseklios politikos. Lenkija nesiskiria nei kiek nuo Rusijos, tik galimybes pas juos mazesnes. Nereikia buti naiviam ir viska nurasyti kremliaus itakai, spaudimas Lietuvai del dvikalbiu lenteliu prasidejo dar Jelcino laikais, kada rusu meska dar miegojo.

       • Dronas:

        Jeigu kazkurioje salyje, kazkokios tautybes zmones klykia kaip skerdziami, kad juos vos ne i mesos kombinatus kaip zaliava veza, tai bet kuri normali valstybe i tai PRIVALO atkreipt demesi. Tai neblogas svertas spausti kita valstybe. Be to pas juos uztenka zirinovskio lygio “politiku”. kurie cia atvaziave irgi bando is sudo vaska spausti. Bet kiek zinau, nelabai gaunasi, nes lenku padetis Lietuvoje, vos ne pati geriausia, o gal ir geriausia is visos ES. Neverta to sureiksminti. Reikia suprast, politikoje kaip gatves mustynese, turi but tvirtas ir budrus. Visada. Draugu, meiles ir panasiu dalyku ten nera, negali it net neturi buti. Todel nieko cia baisaus nematau. Nebutu vietiniu veikeju, kurie save vadina “lenkais”, tai ir nebutu jokiu priekaistu Lietuvai. O tomasevskio koloradines juosteles ir bendravimas su labai idomiais (ypac VSD) veikejais, kalba pats uz save. O juk tokiu parazitiniu dariniu pas mus apstu. Reikia apsisluot savo kiema, tada ir Lenkijai bus maziau “kabliuku”. Tokia jau ta politika.

      • Kasgi tie “nemaži naudingi susitarimai” su Lenkija būtų sudaryti iš jos malonės, o ne dėl naudos sau pačiai,- sunku numanyti… Mistika arba akių dūmimas yra ir tai, kad tomaševskis pagrindinai galėtų veikti kremliaus valstybiniu užsakymu. Nebent kremlius tai darytų per Varšuvą… Akivaizdžiai matoma, kad tomaševskinių veikimas yra tiesioginė, vieša Lenkijos valstybės “kresinė” politika. Antai, Lenkijos Seimas atvirai sako, kad lenkiško pavardžių ir vietų pavadinimų rašymo iš Lietuvos valdžios reikalauja dvišalės 1994 metų Lietuvos bendrystės su Lenkija pagrindu. Apie Lietuvos įsipareigojimų pagal šią sutartį vykdymą kalba ir Kirkilas su kitomis sisteminėmis Seimo partijomis. Taigi grindžiama tai ne tarptautine teise, o dvišaliu respublikų susitarimu, be to, šie faktai rodo, kad oficialios Lenkijos ir tomaševskinių, reikalavimai ir interesai sutampa. Tokiu atveju negali nesuprasti kas per tomaševskinius iš tikrųjų veikia Lietuvoje. Šią galimybę Lenkijai veikti galima būtų teisiškai suvaržyti atitinkama nota jai pranešus, kad minėtos 1994 metų sutarties Lietuva toliau netęsia. Tačiau tai nedaroma, taigi turime akivaizdų Lietuvos valdžios neveikimo valstybiniu lygiu faktą sprendžiant tomaševskinį klausimą.

       • Dronas:

        Del tomasevskio atsakiau komentaru auksciau. Akivaizdi kremliaus itaka, beje, tokiu veikeju pacioje Lenkijoje irgi uztenktinai. Klausyt ka kalba kirkilas, saves negerbt. Is geros valios, politikoje nieko nedaroma. Tai kvailyste. Todel nematau nieko baisaus toje Lenkijos politikoje. Lenkija turi savu tikslu, tai didele ir pakankamai stipri valstybe, turinti savu tikslu ir uzmaciu, taip yra ir niekur nuo to nedingsi. Patinka tai ar ne.Dabartiniu metu, ju tikslai sutampa su musu, tuo ir reikia naudotis. O politikoje visada reikia tvirtai laikytis savo ir nesilankstyt. Jeigu musu politikai-kenkejai visiski bestuburiai, negalintys, o gal ir nenorintys tinkamai atstovaut savo valstybes tikslu, tai jau deja ne Lenkijos, o musu beda.

 15. markas:

  Pamiršau padėkoti autoriui už straipsnį: Ačiū.

 16. Gintautas:

  Ačiū už gerą straipsnį, tegu tas Bruveris padirba mokytoju Šalčininkų ar Vilniaus rajone tai tada kitą giesmelę giedos. Įdomu ar rašė jisai komentarus kai “Lupaškai” buvo įteiktas Lenkijos valstybinis apdovanojimas, jo vardu vadinamos gatvės ir aikštės, gal ir paminklas bus statomas. Tegu parašo komentarą ir apie tai kai lietuvių ėdiko Vilniaus vaivados Bociankio vardu yra pavadintos gatvės ir mokykla. Linkiu sėkmės Bruveriui mokytojauti Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.

 17. Getas:

  Neišsilavinusiam dvasios ubagui tipiška glaustis tik prie stipresnio. o ne dirbti savo tautai, valstybei, tai tokie bruveriai, valatkos tą ir daro, manytina, kad tą daro neveltui – štai šių laikų kolaborantai (dirbantys stipriems imperiniems kaimynams), kurie savo straipsniais tautiečiams keičia sąmonę, o po to atsiras ir žalieji žmogeliai. Straipsnio autorius nėra valdžios atstovas, todėl kai kuriose frazėse reiškia perdaug pakantumo pseudolenkų Lietuvoje ir lenkomanų atžvilgiu, taip straipsnis geras. Na, galima sveikinti Prezidentę kuri apdovanojo tautininkus Nijolę ir Kazimierą. Valio Prezidentei, kurios palaikymas tautininkų idėjų jau buvo pastebimas ir anksčiau. Dabartinė Lenkijos vyriausybė vykdo savo tautos ir valstybės išlikimą ES ir tai yra pagirtina, o mūsų vyriausybei reikia imti pvz. kaip veikti, kad ES netaptų federacija. Jau pastebėta, kad liberastinės idėjos paveikė net mūsų olimpiečių uniformų gamintojus: vietoje Gedimino stulpų įdėtas žalias lapas?! Tai gal turima omenyje, kaip paprastai po žaliu lapu slepiasi tai, kas skleidžia blogą kvapą…?

 18. neziniukas:

  Kirsina ? Ar savo nuomones issakymas yra kirsinimas ? O gal bijant tokio ivertinimo, reikia tyleti ir savo nuomone pasilikti sau paciam ? Gal uztenka paprasto teiginio – kad lenkai yra lenkai ir jie kaip lenkai atvyko i Lietuva,ir kad jie budami lenkais ,patape Jogailiskos sajungos nariais,okupavo didele dali Lietuvos zemiu ,arba tikslingai emesi pervadinti teritorijas,kaip pvz Suduva,pervadindami Suvalkija? Negana to,labai daznai is lenkisku lupu isgirstu tokiu teiginiu ,kad Lietuva priklause ir priklauso Lenkijai. Ar man tada tyleti ? Manau visu pirma ,tai yra Lietuvos istoriku ir politiku darbas,kad blaivios nuomones issakymas,nebutu vertinimas kaip kirsinimas.

  • Kaunietis:

   Gerb. Nežiniuk, įdomu, kada buvo masinė Lenkijos gyventojų migracija į Lietuvą? 1920 metais po Vilniaus ir Pietryčių Lietuvos okupacijos? Taip, 1920 metais į šį kraštą iš Lenkijos atsikraustė daug kolonistų, bet… visi jie po karo grįžo į savo tėvynę. Tai kokie čia dar “lenkai ant Lietuvos” (Polacy na Litwie)?! Iš kur čia jų tiek daug atsirado?! O akademiko Z.Zinkevičiaus nuomonė apie tai, kokie “lenkai” gyvena Pietryčių Lietuvoje, tai mums jau neįdomi? Pamanyk, kažkoks ten akademikas kažką parašė… Būtų juokinga, jei nebūtų graudu… Siūlyčiau tą “lenkų ant Lietuvos” temą vieną kartą užbaigti. Vieną kartą ir visiems laikams. Lenkai gyvena Lenkijoje ir jau pats laikas tą suvokti.

   • Dronas:

    Todel, kad ten ne lenkai, o nutauteja lietuviai ir gudai. Lenkai is Lenkijos ju lenkais nelaiko. Stai tokie ten “lenkai”. Yr zinoma pora, bet santykinai nedaug.

   • neziniukas:

    Nejaugi as tureciau jums rinkti visus faktus, apie lenku verzimasi i Lietuva ,arba apie Lietuvos ,ar geriau tiktu vadinti Suduvos,Bartu,Galindu zemiu pasisavinima ? Manau ,kad to nereikia,nes esu giliai isitikines,kad labai daug egoistisku individu, puikiai viska zinodami ,kvailiais tik apsimeta … Klausimas yra toks: kas ir i kieno vartus kamuoli spardo… Manau jeigu jus zaistumete Lietuvos puseje,tai turetumete ivardinti lenkus tokiais,kokie jie realai buvo ir yra, na o jeigu jus persirengete lenkiskus marskinelius,tada atleiskite – as jums padeti jau negalesiu… Ir prasau nekiskite cia zodzio “kirsinimas”,nes as esu tik zu tikraja istorija ir tikrus faktus. Jeigu jums faktu truksta ,tada siulau Google Books

    • Kaunietis:

     O istorija yra tokia: 1920 metais Lenkija sulaužė Suvalkų taikos sutartį ir užėmė, t.y., okupavo Pietryčių Lietuvą ir Lietuvos sostinę Vilnių. Kaip bemąstysi, bet kariuomenės įvedimas į kitos valstybės teritoriją be tos valstybės sutikimo yra OKUPACIJA. O okupacija ir Afrikoje yra okupacija. Taigi.

 19. Ūla:

  Autorius labai teisingai viską ir visus įvardino. Tik gaila, kad ne visa Lietuva perskaito tokius straipsnius.

 20. lyvis:

  Kodėl Alkas.lt kiša rusiškus karinius žaidimus. lyvis

 21. Zigmantas CKB:

  Ačiū p. Mariui Kundrotui už trumpą ir labai aiškiai ir logiškai sudėtą straipsnį dėl Lietuvos ir Lenkijos santykių. Net neabejoju, kad Lietuvos patriotai niekada nesiekė pažeminti kitų tautų, bet visada darbais išreiškė meilę Tėvynei. Tik vatnikai nesupranta, kad yra Tėvynė ir kokia ji yra svarbi joje gimusiam žmogui, nepriklausomai nuo to kalbinio pagrindo. Jeigu gimei Lietuvoje – tai ir dirbk Lietuvai, puoselėk ją, gerbk ją ir tuomet pats būsi vertas pagarbos. dr. Nijolė Balčiūnienė ir dr. Kazimieras Garšva – vieni iš geriausių pavyzdžių, kurie viską daro, kad tik Lietuvos žmonės taptų tikrais Lietuvos patriotais.- patriotais ne paniekinat kitas tautas, bet statant patriotizą ant nenykstančių ir visuotinų vertybių, kurios išpažįstamos ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir kitose valstybėse, tos visuomenės dalies, kurie gerbia žmogų ir gyvybę.
  Apie p. Valatką ir p. Bruverį – geriau nieko nerašyti, bet patartina už juos melstis, kad netarnautų penktajai kolonai.

 22. Antanina:

  Vargu ar rasime dar kitą, panašią į Lietuvą valstybę, kurioje nevaržomai egzistuotų ir veiktų nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo kitos valstybės kariuomenė ARMIJA KRAJOVA. Tad apie kokį tautinio bendradarbiavimo padorumą arba normalų bendravimą galima kalbėti, kai Lenkijos vyriausybė, siekdama atkurti prieškarinę imperiją, atkūrusi Armojos krajovos visas karines vadovajančias ir mokomąsias struktūras nuo 1992 metų KASMET apmoko po 700 karių iš “SAVŲJŲ” – Vilniaus, Gardino ir Lvovo kraštų kareivius pogrindinei – diversantinei veiklai tuose kraštuose. Kai kasmet po mėnesį apmokoma po 250 pasiuntinių iš šių kraštų su pilnu aprūpinimu ir dar po 100 dolerių dienpiningių. Kai iš Amerikos lenkų Armijos krajovos ir Juzefo Pilsudskio fondų į šiuos padalinius kiekvienoje “SAVOJE” žemėje siunčiama po penkis milijonus dolerių ir po 3,5 tonos medikamentų – Armijos krajovos pogrindininkų paramai ir veiklai. Kai šiomis ir kitomis lėšomis remiami Lietuvoje sulenkėję lietuviai, šiomis sunkiomis ekonominėmis sąlygomis, džiaugdamiesi apčiuopama materialia parama iš usienių, dabar jau tapę lyg tikraisiais lenkais, SULENKINA 19 LIETUVIŠKŲ MOKYKLŲ IR ĮKURIA DAR PER 45 LENKIŠKAS MOKYMO ĮSTAIGAS, PALIKDAMI IŠTIKIMIESIEMS LIETUVIAMS VOS DVI LIETUVIŠKAS MOKYMO ĮSTAIGAS… ir tas verčiamas susipolonizuoti. Pilnai įtikėtina, kad Lenkijos vyriausybė panašią veiklą vysto ir Čekijoje, Slovakijoje,bando įsiskverbti ir į Karaliaučiaus sritį dėl tos pačios impeprijos atkūtimo. Ir , žvelgiant į didensnę tautą, gal tai kiek tai ir pateisinama….Tačiau žvelgiant į mūsų Valstybę ir jos vadovus, per 28 metus leidusius visiškai supolonizuoti Vilniaus krašto žmones, darosi kraupu: KIEK DAUG MES TURIME TAUTOS IŠDAVIKŲ, PAPAERKAMŲ PARSIDAVĖLIŲ, VISIŠKAI NEGERBIANČIŲ SAVO LIETUVIŠKŲ ŠAKNŲ, SAVOSIOS TAUTOS, SAVOS ŽEMĖS – LIETUVOS, DRĮSTANČIŲ LEISTI LENKAMS VYKDYTI TYLIAI SLENKANČIĄ OKUPACIJĄ VILNIAUS IR MAŽEIKIŲ KRAŠTUOSE. Ar pagalvojame, kiek daug praradome krašto ekonomikoje, prarardę Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą? Ligi idijotizmo triukšmaujame lyg tai dėl rusų puolimo, ir čia pat NEMATOME IR NENORIME APIE TAI ATVIRAI KALBĖTI, KAD VILNIAUS IR MAŽEIKIŲ KRAŠTAI JAU LENKŲ UŽVALDYTI.
  Tačiau mūsų išrinktieji pataikūnai, leidžia okupuoti mūsų kraštą ne tik lenkams, bet ir niekuomet MŪSIŠKIAIS NEBUVUSIEMS – ŽYDAMS. Kurie , 14 amžiaus pabaigoje patyliukais įšliaužę į Lietuvos žemes, prekiaudami SEPTYNERIEMS METAMS SKOLON ALKOHOLĮ, per 600 metų tiek nugirdė mūsų tautą, kad joje išsivystė GILIAUSIAS ALKOHOLIKŲ SINDROMAS, pasižymintis vergišku pataikūniškumu ir parsidavėliškumu, nesąžingumu ir net artimųjų pardavinėjimu…vis dėl alkoholio. Žydai, per 600 metų, alkoholio dėka, susigrobės iš prasiskolinusių mūsų valstiečių didumą Lietuvos žemių, turtų, paleisdami šimtus tūkstančių, gal ir milijonus lietuvių PŪSTELNINKAIS, bename pigiausia darbo jėga – miestuose žydų pastatytuose fabrikuose ir bravoruose- alkoholio gamyklose. Karo metais ir po jų Tarybų valdžia tuos fabrikantus buvo išvijusi ir fabrikus nacionalizavusi. Bet dabar jau pusė milijono judėjų palikuonių gavusių iš Grybaiskaitės antrą Lietuvos pilietybę, rengiasi sugrįžti į Lietuvą – SUSIGRĄŽINTI SAVUOSIUS TURTUS. Tai dar vieni “GERADARIAI” , BESIRENGIANTIEJI ATKURTI LITVAKŲ RESPUBLIKĄ LIETUVOS ŽEMĖJE, O GAL VISO PASAULIO ŽYDŲ ROJAUS IMPERIJĄ VIDURIO EUROPOJE. Neveltui žiauriausiomis ekonominėmis priemonėmis – krizėmis ir aukščiausiu išnaudojimo lygiu visame pasaulyje iš Lietuvos buvo išvaryti DU MILIJONAI JAUNŲ IR KRAŠTUI REIKLINGŲ LIETUVIŲ. Kad ištuštėjusiame nuo lietuvių krašte galėtų laisvai šeimininkauti žydai ir lenkai. O Llietuva, kiek syk parduota ir išmainyta Tu buvai????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: