Pasaulio lietuvių bendruomenė jungiasi prie iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ (6)

Pasaulio lietuviu bendruomene pas prezidente_lrp.lt

Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai pas Prezidentę | lrp.lt nuotr.

Liepos 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos nariais. Tai lietuvius visame pasaulyje vienijanti nepolitinė visuomeninė organizacija, kurią 1949 m. Lietuvių charta įsteigė Vyriausiasis Lietuvos išlaisvinimo komitetas.

Susitikimas surengtas minint Bendruomenių metus. Šalies vadovė pabrėžė stiprių pasaulio lietuvių bendruomenių vaidmenį ne tik išlaikant tvirtą ryšį su Tėvynę, bet ir padedant spręsti skaudžias socialines problemas.

Prezidentė pakvietė išeivijos bendruomenes aktyviai įsitraukti į savo inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“, telkiančią į kovą prieš smurtą, patyčias, savižudybes ir priklausomybes.

Pasak šalies vadovės, socialinės problemos yra išvešėjusios ne tik Lietuvoje, bet ir tarp užsienyje gyvenančių lietuvių. Tuo tarpu, stiprios lietuvių bendruomenės išlaiko artimą ryšį su savo nariais, pirmosios pamato problemas, ištiesia pagalbos ranką ir padeda atsitiesti. Todėl, valstybės vadovės teigimu, kur lietuviai begyventų, jie turėtų nelikti abejingais savo bendruomenių nariams, kurie  susidūrė su problemomis, jiems padėti ir jais rūpintis.

Prezidentė pakvietė užsienyje gyvenančius lietuvius aktyviai dalyvauti šalies visuomeniniame ir politiniame gyvenime, balsuoti rinkimuose.

Šalies vadovė  taip pat aptarė lietuvybės stiprinimo ir išsaugojimo klausimus, aktyvų pasaulio lietuvių vaidmenį pritraukiant investicijas, pristatant Lietuvos poziciją svarbiausiais politiniais klausimais, atremiant priešiškos propagandos bandymus diskredituoti ir paniekinti Lietuvos valstybę bei mūsų tautos istoriją.

PLB aktyviai veikia 44 pasaulio kraštuose. Šios organizacijos tikslas – suvienyti visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, išlaikyti, kurti ir ugdyti lietuvių tautos gyvastį, puoselėti bei saugoti lietuvių kalbą, kultūrą ir tradicijas ir remti Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. O kas tas:

  yra saugi Lietuva? Čia turimas galvoje valdziazmogiu saugumas, ar saziningu piliečiu?

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Prezidentė pakvietė išeivijos bendruomenes aktyviai įsitraukti į savo inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“, telkiančią į kovą prieš smurtą, patyčias, savižudybes ir priklausomybes.”
  Prezidentė siekia pasaulyje gyvenančius lietuvius atitraukti nuo tjų pirmaeilio ir jau daugybę metų jų keliamo klausimo, kad lietuvos pilietis įgijęs kitos valstybės pilietybę neprarastų teisėtai įgytos LR pilietybės.

 3. Niekur pasaulyje negali būti lietuvių, kurie nuo pat pradžių buvo ir iki šiol yra T I K Lietuvos bendruomenės narių pavadinimas.
  Pasaulyje, išskyrus laikinai išvykusius iš Lietuvos, gali būti tik lietuvių kilmės asmenų.

 4. Dronas:

  Jeigu iseiviai kazkai parems tuos, kurie nori sukurti stipria ir saugia Lietuva, puiku. Bet nereikia pamirst, is uz balos to nepadarysi, tokia Lietuva sukirti gali tik tie, kurie joje gyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: