„Baltų genas“: D.Razauskas apie baltų dievų panteoną (audio) (1)

Dievai. R. Petrausko kolekcija | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Dievai. R. Petrausko kolekcija | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Septintoje radijo laidoje „Baltų genas: mes ir senovės lietuvių mitai, legendos, simboliai“ Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Sakytinės tautosakos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Dainius Razauskas kalba apie baltų dievų panteono sampratą.

Ankstesnėje  laidoje D. Razauskas aptarė baltų mitinio pasaulėvaizdžio interpretaciją.

Pasak dr. D. Razausko graikiškos kilmės sąvoką panteonas lietuviškai turėtų būti verčiama „Visi Dievai“.

„XVI a. šaltiniai vardija tam tikrą sąrašą dievybių, kurias vadina „Visais Dievais“, bet jos akivaizdžiai nesudaro visų dievų, kadangi tarp jų net Perkūnas nepaminėtas – mūsų vienas žymiausių dievų – ir daugybė kitų nepaminėta. Tai reiškia, kad sąvoka „Visi Dievai“ buvo, bet sąrašo, kuris būtų tikslus ir apimtų visus dievus už tos sąvokos, niekada nebuvo.“ – teigia D. Razauskas.

Laidos bus transliuojamos kiekvieną šeštadienį (kartojamos sekmadienį) per radijo stotį „Extra FM” (88,5 MHz Vilnius / 89,3 MHz Utena / 91,5 MHz Ukmergė / 93,2 MHz Panevėžys / 97,1 MHz Kaunas / 98,1 MHz Marijampolė / 98,5 MHz Šiauliai / 100,2 MHz Klaipėda).

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė, rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“, informaciniai partneriai interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Mes baltai, Religija, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Arijų – baltų dievų panteonas PASAULYJE yra pats seniausias ir pats turtingiausias.
  Ne mažiau turtingi yra ir kitų seniausiųjų kultūrų (šumerų, sen. indų, graikų, egiptiečių, keltų, skandinavų, persų, kiniečių, japonų, Didžiojo vandenyno salų ir t.t.) šaltiniai. Jų tarpe yra ir arijų-baltų epai “Iliada” bei “Odisėja”, šventieji raštai Senasis Testamentas, sen indų “Ramajana” bei “Mahabharata”. Teko įminti ir išnagrinėti per 300 šaltinių. Juose dievai simbolizuoja gamtoje vykusius, vykstančius ir vyksiančius geofizinius procesus.
  Įdomu, kad šių šaltinių deka yra atrasti mokslininkams dar nežinomi Trečiasis ir Ketvirtasis Žemės judėjimai!!!
  Dar įdomiau tai, kad šių judėjimų deka mes sužinome – kas Žemėje buvo prieš 100 000 metų?, kas vyksta su klimatu mūsų laikais?, kas Žemėje vyks šiame tūkstantmetyje? ir kas vyks ateinančius 100 000 metų?! Ir t.t.
  Šia tema (su vyksmo technologinėmis schemomis, laiko grafikais ir įliustracijomis) parašytos knygos “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas”, “Praeitis ir Ateitis”.
  Gerb. Dainiui linkiu sekmės toliau ir giliau ir plačiau gvildenti šią temą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: