Seime kelią skinasi pataisa dėl šeimos apibrėžimo per santuoką (1)

Siaureslicejus.lt nuotr.

Siaureslicejus.lt nuotr.

Seimas, dar kartą apsvarstęs, pritarė Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-1217(2), kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Už pataisas  po I svarstymo balsavo 74, prieš –19, susilaikė 20 Seimo narių.

2013 m. gruodžio 10 d. Seimui pristatyto projekto iniciatorių teigimu, „šiuo įstatymo projektu buvo siekiama nustatyti, kad šeima yra pirminė ir pamatinė visuomenės ląstelė. Konstitucijos 18 straipsnis nustato, kad „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės”. Saugodama šeimą valstybė pirmiausiai turi saugoti prigimtinę šeimos struktūrą. Prigimtinė šeimos struktūra remiasi santuoka ir giminystės arba kraujo ryšiais“.

2016 m. birželio 2 d. Seimas po svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1217, pakeičiant pataisoms nepritarusį Teisės ir teisėtvarkos komitetą Socialinių reikalų ir darbo komitetu (SRDK).

„Laisvas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius bei tėvystė ir motinystė sudaro pačią šeimos sampratos esmę bei atitinka žmogaus prigimtį. Vien tik emocinis prieraišumas, tarpusavio supratimas, pagarba, atsakomybė negali būti laikomi pakankamais ir savarankiškais pagrindais atsirasti šeimos teisiniams santykiams. Taip pat minėtos aplinkybės negali pakeisti ir būti alternatyva laisvam vyro ir moters sutarimui sukurti šeimos teisinius santykius bei tėvystei ir motinystei“, – SRDK poziciją pristatė konservatorius Liutauras Kazlavickas.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad liberalus šeimos suvokimas nulėmė demografijos problemas.

„Šiuo metu dėl tokio jūsų elgesio per dieną prarandam iki 50 žmonių dėl didesnio mirtingumo nei gimstamumo, tai yra tiesioginio šeimos ardymo pasekmė, tai yra jūsų sąžinės reikalas, jis atsirado tuo metu, kai pradėjo propaguoti naujas vertybes su nauja politika“, – sakė R. J. Dagys.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien Seime balsavo prieš siūlomas Konstitucijos 38 straipsnio pataisas, įtvirtinančias šeimą per santuoką.

„Įžūlu, kad dalis Seimo narių šeimos sąvoką, o kartu ir visus Lietuvos žmones bando „sukišti“ į savo riboto supratimo rėmus. Valdžiai kištis į žmonių asmeninį gyvenimą ir lipti jiems ant galvos tampa prasto skonio tradicija. Kodėl Seimo nariai, rodantys apsimestinį susirūpinimą šeima, nuo pat 2006 metų nepriima naujo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo? Kodėl vaikai, kurie žudosi, negali gauti psichologinės pagalbos? Kodėl šeimos, ypač socialinės rizikos šeimos, iki šiol negauna pakankamos paramos? Sąrašas nepadarytų darbų ilgas. Čia reikia nukreipti jėgas vietoj to, kad dešimtmečius ir toliau tuščiai ginčytumės dėl paprasto ir aiškaus šeimos apibrėžimo“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Dalia Kuodytė.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

 1. Po EK vadės kalbos:

  Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-sinica.-politikai-kurie-tokiam-diktatui-nusileistu-laikytini-neben

  Paieškoje įrašę ,,santuoka” rasite tai ir dar daugiau:
  ,,Intelektualų žinia Europai: saugokite sienas ir santuokas”
  – alkas.lt/2017/10/23/intelektualu-zinia-europai-saugokite-sienas-ir-santuokas/
  ,,Lietuvos gyventojai nekeičia neigiamo požiūrio į vienos lyties asmenų partnerystę ir santuoką”
  – alkas.lt/2017/01/15/lietuvos-gyventojai-nekeicia-neigiamo-poziurio-i-vienos-lyties-asmenu-partneryste-ir-santuoka/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: