VII-asis kino renginys „Sidabrinės gervės naktys“ vėl kyla skrydžiui per Lietuvą (0)

Vasaros kino renginio „Sidabrinės gervės“ naktys | Šventės rengėjų nuotr.

„Sidabrinės gervės naktys“ | Šventės rengėjų nuotr.

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo kasdienius įpročius – pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius filmus  kviečia septintą kartą į kelionę po Lietuvą besileidžiantis renginys „Sidabrinės gervės naktys“.

Nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 2 d. kino renginys aplankys daugiau nei 20 miestų ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Biržų ar Vilkaviškio iki Nidos bei Zarasų.

Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktyse“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.

„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie vis populiarėja, susirenka vis daugiau šeimų ir draugų kompanijų, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Taip pat šiais metais, renginyje palaikoma neatlygintinos kraujo donorystės idėja – lietuvišką kiną kelionėje po Lietuvą lydės Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai, kviesiantys dovanoti kraujo.

„Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos. Čia gydomi pacientai iš visos Lietuvos po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų, komplikuotų gimdymų, kovojama už onkologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Išgelbėti gyvybę gali padėti vos 20 min. Jūsų laiko ir lašas Jūsų gerumo“.

Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 100 tūkstančių žiūrovų.

Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

VII vasaros kino renginio „Sidabrinės gervės naktys“ tvarkaraštis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: