Palerme – iškilmingas Lietuvos aikštės atidarymas (0)

palerme-iskilmingas-lietuvos-aikstes-atidarymas-urm.lt nuotr

Palerme – iškilmingas Lietuvos aikštės atidarymas | urm.lt nuotr.

Birželio 17 dieną Sicilijos sostinės Palermo centre atidaryta Lietuvos vardu pavadinta aikštė. Iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu buvo atidengtas užrašas „Largo Lituania“, dalyvavo Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė, Palermo meras Leoluca Orlando.

Palermo centrinėje dalyje esanti Lietuvos aikštė jungiasi su Danijos gatve. Lietuvos vardui įamžinti parinkta būtent ši, strategiškai svarbi vieta rajone, dedikuotame Europos šalims. To svarbą sveikinimo kalboje pažymėjo ir ambasadorė J. Balčiūnienė, teigdama, jog Sicilija ir Lietuva turi turtingą praeitį ir ilgus bendradarbiavimo ryšius. Ambasadorė pasidžiaugė, kad juos perima jaunoji karta.

„Smalsus, žingeidus, norintis pažinti jaunimas įkūnija Europos ateitį. Tvirtos ir vieningos Europos vizija yra paremta glaudžiu šalių bendradarbiavimu, o ši aikštė yra Lietuvos ir Sicilijos draugystės bei naujų perspektyvų simbolis. Šioje aikštėje stovi Galileo Galilei licėjus, kuris, įkvėptas šio įvykio, užmezgė ryšius su Vilniaus Užupio gimnazija. Tikiu, jog jų bendradarbiavimas bus ilgas ir vaisingas“, – teigė J. Balčiūnienė.

Ambasadorė padėkojo prie Lietuvos aikštės Palerme įkūrimo prisidėjusiems asmenims: Lietuvos garbės konsului Palerme Alesandro Palmidžiano (Alessandro Palmigiano), Palermo merui Leoluka Orlando (Leoluca Orlando), Palermo savivaldybės architektui Mikelandželo Salamonė (Michelangelo Salamone).

Palermo Galileo Galilei licėjus ir Vilniaus Užupio gimnazija dalyvaus bendrame mainų projekte, kurio metu apie 20-30 mokinių savaitę laiko lankysis užsienio mokykloje. Planuojama, kad moksleiviai iš Lietuvos į Palermą keliaus dar šių metų spalį, o Sicilijos mokiniai Vilnių aplankys 2017 m. balandį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: