Lietuvos ir Latvijos pareigūnai tiria tarptautinio kyšininkavimo bylą (0)

STTSpecialiųjų tyrimų tarnybai (toliau – STT) bendradarbiaujant su Latvijos kovos su korupcija biuru (toliau – KNAB) ir atliekant ikiteisminį tyrimą, vakar, birželio 16 d., STT Klaipėdos valdybos pareigūnai atliko kratas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (toliau – VĮ KVJUD) ir sulaikė VĮ KVJUD Infrastruktūros direktorių Gediminą Zumarą. Taip pat buvo sulaikytas ir Latvijos Respublikos pilietis Genadijus Kamkalovas, kuris yra vienos Latvijos statybų bendrovės valdybos pirmininkas.

STT turimi duomenys leidžia įtarti, kad Genadijus Kamkalovas, atstovaudamas Latvijos bendrovei, laimėjusiai net kelis statybų rangos konkursus VĮ KVJUD, kurių vertė siekia keliolika milijonų eurų, už VĮ KVJUD priimamus Latvijos bendrovei finansiškai naudingus sprendimus per kelis kartus Gediminui Zumarui perdavė didesnės nei 250 MGL vertės kyšį.

Tuo pačiu metu sulaikymo operacija ir kiti procesiniai veiksmai buvo vykdomi ir Latvijoje. Latvijos KNAB sulaikė 6 asmenis, einančius aukštas pareigas viename iš didžiausių Latvijos verslo koncernų, atliko apie 20 kratų. Atliekant kratas buvo rasti ir paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daugiau nei 100 tūkst. eurų grynųjų pinigų.

Klaipėdoje viešintis premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį žurnalistams sakė, kad STT ketvirtadienį atliko kratas ir Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus kabinete. Anot premjero, įtarimams pasitvirtinus, uosto darbuotojai turės atsakyti, tačiau daugiau detalių apie kratas jis teigė kol kas nežinantis.

Uosto atstovė Nijolė Dvarionaitė-Milkintienė taip pat patvirtino,. kad ketvirtadienį uosto direkcijoje lankėsi STT pareigūnai bei atliko kratas, tačiau, jos žiniomis, jokio kyšio nebuvo.

STT Klaipėdos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Lietuvai siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare (EBPO) ir ratifikuoti EBPO konvenciją dėl kovos su užsienio valstybių pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose, STT, kaip specializuota Lietuvos kovos su korupcija institucija, stiprina bendradarbiavimą ir su kitų užsienio šalių antikorupcijos institucijomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: