Imsis vilioti imigrantus (5)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Birželio 13 d. Seimo Europos reikalų komiteto (ERK) nariai Marija Aušrinė Pavilionienė ir Andrius Kubilius susitiko su Europos Komisijos (EK) Migracijos ir vidaus reikalų generalinio direktorato direktoriumi Matijasu Riute (Matthias Ruete).

Susitikimo metu ERK nariai domėjosi migracijos politikos švietimo kontekste, Europos Sąjungos (ES) išorės sienų kontrolės bei socialinės politikos dėl pabėgėlių integracijos harmonizavimo aspektais. Be kita ko, atkreiptas dėmesys ir į 2016 m. birželio 10 d. į politinę tarybą susirinkusių trijų valdančiųjų partijų lyderių pasirašytą politinį susitarimą dėl pabėgėlių, jo reikšmę bei galimas pasekmes.

EK atstovas inter alia apžvelgė EK 2016 m. gegužės mėn. pateikto Bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos paketo bei 2016 m. birželio mėn. pateiktų iniciatyvų (Mėlynosios kortelės sistemos reforma, kuri padės Europos įmonėms pritraukti aukštos kvalifikacijos asmenų iš viso pasaulio; migrantų integravimo veiksmų planas, kuriuo siekiama padėti valstybėms narėms integruoti trečiųjų šalių piliečius ir paskatinti jų ekonominį ir socialinį indėlį; bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis priemonės, kurios padės geriau valdyti migracijos srautus) esmę. Pažymėta, kad minėtu veiksmų planu bus sprendžiamas pabėgėlių socialinės padėties harmonizavimo ES valstybėse narėse, siekiant išvengti traukos faktoriaus, klausimas.

Diskutuojant taip pat atkreiptas dėmesys dėl bendros stabilizacijos programos poreikio bei akcentuota ES valstybių narių dalyvavimo solidarumo programoje būtinybė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

 1. Pikc:

  Kas per idiotiškas pavadinimas? Pirma, ŠITIE du fruktai tikrai nėra tie, kurie rūpintųsi emigrantų susigrąžinimu – vienas viešai pareiškė, kad “iškovojome laisvę emigruoti”, kita tik lytiniais iškrypimais domisi. Antra, pavadinimas akivaizdžiai prieštarauja pranešimo tekstui – ta šutvė aptarinėjo NE emigrantų susigrąžinimo, o nelegalų importavimo klausimus. Panašu, informacija perkelta iš kurios nors purvasklaidos kloakos, nepažiūrėjus į turinį.

 2. Aistis:

  Kas įpareigojo A.Kubilių su Povilioniene atstovauti Lietuvą tokiu skaudžiu mūsų tautai klausimu? Vien tai jau NUSIKALTIMAS. Jie tegali tik dar daugiau parduoti Lietuvos interesus, nuskurdinti Lietuos žmones. Arabiečių – visiškai kitos kultūros ir net kitos klimatinės zonos žmonių Lietuvon negalima įsileisti, nes jie dėl mūsų šalto klimato čia išmirs daug anksčiau, nei savo žemėse. Reikia juos saugoti tik jų PRIGIMTINĖJE klimatinėje zonoje.

 3. Aistis:

  O dėl tautiečių sugrąžinimo Lietuvon, pirmiausiai būtina sulyginti atlyginimus su Vakarų Europos nors vidutiniais atlyginimais, mokamais aukštai išsilavinusiems tarnautojams, – kokiais išvyko iš Lietuvos mūsų emigrantai. O tai būtų tarp 10,000 – 30,000 eurų ir daugiau per mėnesį. Truputį mažiau nei gauna Lietuvos praskolintojas ir iš Švenska banko gaunantis devidentus už Lietuvių tautos skolų procentus Andrius Kubilius ir jo bendrininkai,

 4. Dronas:

  Zmogu priviliot i sali galima tik gerom gyvenimo salygom, ka uztikrina gerai veikiantys teismai, sutvarkyta ir uztikrinta socialine apsauga, zemas kysininkavimo lygis, geri, eiliniu pilieciu lukescius atitinkantys istatymai ir galu gale, geras uzdarbis. Lietuvoje as sito nematau, todel nematau pagrindo, puoseleti vilciu, kad cia kazkas vaziuos, juo labiau, kad PABEGE Lietuvos pilieciai, cia grys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: