„Baltų genas“: N.Laurinkienė apie žalčio ir gyvatės įvaizdžius senojoje baltų kultūroje (audio) (10)

Segė | Alkas.lt nuotr.

Segė | Alkas.lt nuotr.

Radijo stotis tęsia naują radijo laidų ciklą „Baltų genas: mes ir senovės lietuvių mitai, legendos, simboliai“.

Pirmojoje ciklo laidoje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus vyr. mokslo darbuotoja dr. Nijolė Laurinkienė pasakojo apie mito ryšį su tautosaka. Antroje ir trečiojoje laidoje N. Laurinkienė kalba apie gyvybės jėgos ir gyvybės atsinaujinimo simbolių – žalčio ir gyvatės įvaizdžius senojoje baltų kultūroje.

Klausykite laidos garso įrašo:

Trečioje „Baltų geno“ laidoje apie simbolius ir archetipus, būdingus kolektyvinei lietuvių pasąmonei, kalbės filosofas dr. Stanislovas Juknevičius.

Laidos bus transliuojamos kiekvieną šeštadienį (kartojamos sekmadienį) per radijo stotį „Extra FM” (88,5 MHz Vilnius / 89,3 MHz Utena / 91,5 MHz Ukmergė / 93,2 MHz Panevėžys / 97,1 MHz Kaunas / 98,1 MHz Marijampolė / 98,5 MHz Šiauliai / 100,2 MHz Klaipėda). Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė, rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“, informaciniai partneriai interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Mes baltai, Religija, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Perkūno Paukštis:

  Įdomi laida apie Dieviškumų apraiškas.

   • Perkūno Paukštis:

    Lietkrikščionys papratę “lengvai” šaipytis iš Gyvatos. Prisišaipys taip, kad nei Sibiro Šamanai gali jau ir nebepadėti…
    Prisimenu savo prosenelę (prūsę), gyvenusią su kažkokiu tarybiniu kolchozo ruskiu. Ta suruskėjusi “triedprūsė” į butelius dėdavo gyvates, užpildavo samagonu ar tai degtine, ir gerdavo. Man vaikui tai keldavo siaubą, tačiau ką aš vaikas būdamas tada galėjau pasakyti ?
    Tai dabar, lyg keršto atpildas, visa jos giminė nyksta prakeiksme ir prarasties siaube.
    O aš dar stengiuos būti garbingu Pagoniu, nešioju kai kuriuos Baltiškus ženklus, nes tai vienintelis mano išsigelbėjimas nuo jos pasėto prakeiksmo.

 2. Atgalinis pranešimas: „Baltų genas“: S. Juknevičiusė apie apie simbolius ir archetipus, būdingus kolektyvinei lietuvių pasąmonei (audio) | Alkas.lt

 3. Atgalinis pranešimas: „Baltų genas“: S.Juknevičius apie simbolius ir archetipus, būdingus kolektyvinei lietuvių pasąmonei (II) (audio) | Alkas.lt

 4. Atgalinis pranešimas: „Baltų genas“: S.Juknevičius apie mitų reikšmę formuojant tapatybę (audio) | Alkas.lt

 5. gintas:

  Zaltys tiesiog gyvybes sinbolis ir gyvas sinbolis.Taip pasirinko europieciu proteviai.Laikyti zalcius-reiskia puoseleti gyvybe.Zeme,moteris,Saule yra gyvybes-gyvatos tiekiejai.Zalciai buvo garbinami ,Graikijoje,TrakIijoje,Rusijoje.Iveskite i internetine paieska rusiska zodi ‘zmejevyk’ ir pamatysite daug medziagos sia tema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: