Norima bausti už diskriminaciją dėl amžiaus ir negalios (5)

LŽNS nuotr.

LŽNS nuotr.

Teismingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriose siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo, taip pat už diskriminacijos ar smurto kurstymą ar neapykantos skatinimą prieš šias grupes.

„Baudžiamajame kodekse yra numatyta atsakomybė už diskriminaciją dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, taip pat atsakomybė už kurstymą prieš šias žmonių grupes. Tačiau nieko nekalbama apie diskriminavimą dėl amžiaus ar neįgalumo, nors tarptautiniai dokumentai tokią diskriminaciją draudžia“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pagrindiniuose Europos Sąjungos ir tarptautiniuose žmogaus teisių apsaugai skirtuose dokumentuose (įskaitant ir Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartiją, Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ir kt.) pateikiamas platesnis diskriminavimo pagrindų sąrašas, t. y. asmens diskriminacija (ir atitinkamai jos tarptautinis draudimas) yra siejama su lyties, rasės, odos spalvos, tautinės ar socialinės kilmės, kalbos, religijos ar tikėjimo, politinių ar kitokių pažiūrų, priklausymo tautinei mažumai, turtinės padėties, gimimo, negalios, amžiaus ir seksualinės orientacijos požymiais. Diskriminuoti dėl negalios atskirai draudžia ir Lietuvos ratifikuota Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija.

Lygių galimybių įstatyme taip pat numatytas draudimas diskriminuoti asmenį dėl amžiaus ar dėl negalios, tačiau Baudžiamajame kodekse nėra numatytos bausmės už šio reikalavimo nevykdymą.
„Priėmus šias pataisas atsakomybė grėstų tiems asmenims, kurie viešojoje erdvėje skatina neapykantą arba kursto žmones diskriminuoti ar smurtauti prieš neįgaliuosius ar tam tikros amžiaus grupės atstovus“, – teigia J. Bernatonis.

Pernai Lietuvos teismams buvo perduotos 24 baudžiamosios bylos dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, 2014 m. tokių bylų buvo 40.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. Pikc:

  Debilėjam toliau, škias… 🙂 O juk dar kiek nenumatyta diskriminacijos atvejų! Čia gi aukso kasyklos “teisių gynėjams”! Beje, priminsiu, kad, remdamiesi tuo debilišku tolerastiniu įstatymu, visokie koloradai gal laisvai kreiptis į teismą, aiškindami, jog jie diskriminuojami dėl “įsitikinimų ar pažiūrų”. Iš esmės, praktiškai visi visus teisman gali paduoti. Keista, kad dar nepradėjo – kol kas tik pederastų “teisių” gynėjai (kuriems tas “įstatymas” ir buvo priimtas) SIAUTĖJA. Beje, grįžtant prie tos įstatymo karikatūros “patobilinimo” – O juk kai pardavėjos nepilnamečiams neparduoda cigarečių arba alkoholio – kuo gryniausia diskriminacija dėl amžiaus! 😀

 2. Pikc:

  Atsiprašau, netyčia didžiosios įsijungė – neketinau paryškinti to “siautėja”.
  Dar galima papildyti, kad čia yra puikus idiotizmo pavyzdys, kai valdžiagyviai priima įstatymus ad hoc, nė velnio nesusimąstydami, kad įstatymas ir ne vien tam konkrečiam atvejui galioja. Taip ir atsiranda visokie BK170 dėl kokio nors įsižeidusio pederasto, jų papildymai – dėl kvailos dainuškos jutūbėj, BET KOKIUS nelegalus į Lietuvą įleisti įpareigojančios IX-2206 įstatymo pataisos – siekiant įtikti eurosajūzui dėl nelegalų kvotų, ir t.t. ir pan.

 3. Svirba:

  o kaip del diskriminacijos “shlektu” kraste kaip ten reikalai…?
  jiems dar negana mokyklu lenkisku o ar kas domisi kaip jie tvarkosi savivaldybese? LIETUVIU ten ne su kvapu nerasi
  kuom ne DISKRIMINACIJA?
  neveltui Kubilius bando atkreipti DEMESI i ta KRASTA.
  Ar kas nors GIRDI? alio?

 4. Svirba:

  o del amziaus ir negalios ira atskiros PENSIJOS ir PASALPIOS.

 5. Svirba:

  aisku pereinamasis laikotarpis tarp CCCP ir LT reikejo anksciau galvot kam dirbi ar ruSSkiams ar SAU.
  O dabar niekas “Kalashnikovo” nelaiko prie smilkinio. LAISVAS PAUKSTIS.
  SKRISK KUR NORI. ————-> LAISVE <————–

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: