Šiais metais Lietuvos gyventojai atostogaus namuose (0)

beatthebrochure.com nuotr.

beatthebrochure.com nuotr.

Vieni europiečiai perka lėktuvo bilietus į tolimus kraštus, kiti keliauja po gražiausiais savo šalies vietoves, tačiau dauguma Lietuvos gyventojų šiais metais atostogaus namuose. Apklausa parodė, kad lyginant su praėjusiais metais neturinčių pinigų poilsiavimui padaugėjo net pustrečio karto, o du trečdaliai respondentų iš Lietuvos šiemet planuoja atostogas praleisti tiesiog namuose. Tokius rezultatus atskleidžia Centrinėje ir Rytų Europoje atlikta finansų grupės „International Personal Finance“ (IPF) klientų apklausa.

Tyrimas parodė, kad šias metais atostogas namuose planuoja praleisti net 26 proc. daugiau lietuvių nei pernai. Tokiu pasirinkimu mes lenkiame visus europiečius – ilsėtis namuose ketina 67 proc. Lietuvos gyventojų, nors Europos šalių vidurkis – 47 proc., keliais procentiniais punktais mažesnis nei pernai. Štai, pavyzdžiui, Bulgarijoje ir Rumunijoje apie sėslias atostogas šiemet galvoja mažiau nei trečdalis apklaustųjų.

Lyginat tyrimo duomenis su 2015 m., bendrai visoje Europoje neturinčių pinigų atostogoms žmonių skaičius sumažėjo – praėjusiais metais finansinių išteklių poilsiui trūko 43 proc. apklaustųjų, šiemet – 37 proc. Tačiau Lietuvoje pinigų atostogoms neturinčiųjų skaičius išaugo kone pustrečio karto – nuo 14 iki 37 proc.

Pasak finansų įmonęs korporatyvinių reikalų departamento vadovės Lauros Ligutės, nors finansų poilsiui Lietuvos gyventojams ir trūksta, skolintis jie nėra linkę. „Mūsų šalyje atostogoms paskolą imtų vos 2 proc. respondentų, o iš šeimos ar draugų skolintųsi tik 1 proc. apklaustųjų. Dalis apklaustųjų atostogoms taupo iš anksto, tai teigia darantys 21 proc. respondentų iš Lietuvos, o santaupų joms nesukaupę žmonės tiesiog planuoja rinktis mažiau išlaidų reikalaujančius atostogų būdus. Vienas tokių – atostogas praleisti namuose“, – sako L. Ligutė.

Apklausa parodė, kad šiemet 270 Eur ar daugiau poilsiui planuoja išleisti vos 11 proc. apklaustųjų, nors pernai apie tokią sumą galvojo net pusė respondentų iš Lietuvos. Kad atostogų biudžetas sumažėjo patvirtina ir tai, jog ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų šiais metais joms gali skirti tik iki 134 Eur – prieš metus tokią nedidelę sumą atostogoms buvo suplanavę vos 4 proc. respondentų. Be to, 24 proc. apklaustųjų iš Lietuvos šiais metais atostogoms norėtų išleisti mažiau nei pernai.

Apklausoje, kuri vykdyta šių metų kovo-balandžio mėnesiais, dalyvavo 9220 tarptautinės finansų grupės IPF klientai iš septynių Centrinės ir Rytų Europos šalių. Lietuvoje buvo apklausta 513 respondentų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: