Birželio 1 d. Lietuvoje paskelbta maudymosi pradžia (0)

leabentzen.com nuotr.

leabentzen.com nuotr.

Birželio 1 d. Lietuvoje prasideda maudymosi pradžia, kuri tęsis iki rugsėjo 15 d. Likus 10 dienų iki maudymosi pradžios turi būti atliekami maudyklų vandens kokybės tyrimai ir reguliariai kartojami kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 d. Jei paaiškėja, kad vanduo neatitinka higieninių reikalavimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.

Savivaldybės, atsižvelgusios į visuomenės teikiamus siūlymus, prieš maudymosi pradžia iki kiekvienų metų kovo 24 d. sudaro prižiūrimų maudyklų vandens kokybės tyrimų kalendorinį grafiką. Savivaldybės šią informaciją turi skelbti savo interneto svetainėse ir pateikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui. Maudyklų vandens kokybė turi būti stebima maudyklose, įtrauktose į stebimų Lietuvos maudyklų sąrašą. Šiame sąraše – 114 maudyklų. Be stebėtųjų pernai, šiemet į sąrašą įtrauktos Kauno m. Nemuno upės Panemunės ir Druskininkų m. Ilgio ežero maudyklos. Taip pat bus atnaujinta Vilkaviškio r. Paežerių ežero maudyklos vandens kokybės stebėsena.

Prieš šią maudymosi pradžią savivaldybės sudarė ir pateikė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui numatomų vykdyti maudyklų vandens tyrimų kalendorinį grafiką, kurį galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Aplinkos sveikataMaudyklos” skiltyje. Kai kurios savivaldybės taip pat yra numačiusios stebėti vandens kokybę vietos gyventojų pamėgtose poilsiavietėse.

Norima atkreipti dėmesį, kad Varėnos r. Žiežulio ežero poilsiavietės vandenyje nustatytas normas viršijo žarninių enterokokų kiekis.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro svetainės „Maudyklų vandens kokybė“ skiltyje. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Autorė yra Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *