VRM siūlo registruoti išankstinio mokėjimo korteles (0)

Telefonas | efoto.lt

Telefonas | efoto.lt

Telefoniniams sukčiams tramdyti Vidaus reikalų ministerija (VRM) teikia pataisas, kuriomis siūloma registruoti išankstinio mokėjimo korteles įsigyjančių asmenų duomenis.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas šią savaitę pasirašė Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimo projektą, kad įsigyjant išankstinio mokėjimo SIM kortelę būtų registruojamas abonento vardas ir pavardė, asmens ar įmonės kodas ir adresas, pranešė ministerija.

„Pasinaudoję žmogaus sutrikimu, nusikaltėlių parankiniai išlupa iš jo paskutines santaupas. Be reikalo vaikomos ir specialiosios tarnybos, kurios privalo reaguoti į kiekvieną nelemtą pranešimą apie oro uoste, mokykloje ar prekybos centre neva padėtą bombą; dėl melagingų skambučių trikdoma ir valstybės institucijų, ūkio subjektų veikla.

Anoniminių grasintojų ir sukčių planas – taip pat niekam nėra paslaptis: naudoti neregistruotą išankstinio mokėjimo SIM kortelę, po skambučio ja atsikratyti (kartais ir telefonu), taip apsunkinant kriminalinės žvalgybos darbą.

Kiekvienais metais užregistruojama apie 300 nusikaltimų, padarytų naudojantis išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis. O tai reiškia – nusikaltėliai veikia kasdien. Anonimų kasmet mums visiems padaroma turtinė žala – apie 242 tūkst. eurų“, – rašoma pranešime.

Vokietija, Ispanija, Italija, Graikija, Slovakija, Bulgarija, Norvegija apynasrį anoniminiams grasintojams ir sukčiams užnėrė įtvirtindamos privalomą išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojų elektroninių ryšių duomenų kaupimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: