Prezidentė kviečia puoselėti senąsias tradicijas (1)

Prezidente su Kulgrinda_lrp.lt

Prezidentė „Skamba skamba kankliai“ atidarymo koncerte | lrp.lt nuotr.

Gegužės 26 d.  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“. Keturiasdešimt ketvirtus metus vykstantis renginys yra seniausias folkloro festivalis Lietuvoje.

Prezidentės teigimu, šio festivalio garsai atgaivina tai, ką mūsų širdyse per šimtus metų užkodavo nemirtinga tautos kūryba. Išgirdę seną dainą, tradicinių instrumentų muziką –išgirstame tai, kas sava ir brangu, ką norime išsaugoti ir perduoti naujoms kartoms.

„Sveikinu visus šventės dalyvius ir brangius svečius, atvežusius geriausią dovaną – savo tautos kūrybą. Atraskime vieni kitus per autentišką dainą, per muziką ir šokį.Puoselėkime senąsias tradicijas ir kurkime naujas“, – atidarydama festivalį sakė Prezidentė, festivalio globėja.

Šiemet festivalis siūlo per 30 renginių, kuriuose skambės tiek tradicinio, tiek šiuolaikinio folkloro koncertai, pasidainavimų vakarai, naktišokiai, vyks parodos, naujausių filmų pristatymai, vaikų folkloro festivalis.

Festivalyje pasirodo ne tik tradiciniai lietuvių ir Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų folkloro ansambliai, bet ir folkloro grupės iš Norvegijos, Italijos, Latvijos, Armėnijos, Slovėnijos, Ukrainos, Japonijos ir Afrikos šalių.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. suduvis:

    Senosios tradicijos – sokiai, dainuskos,senas apredas, zinoma viskas labai grazu, bet gaila , kad tai,toli grazu dar tik labai maza dalele to,ka mes visi turetume puoseleti. Ne ka maziau reikia puoseleti musu tikraja istorija,musu kilme. Reikia nebijoti garsiai apie tai kalbeti visame pasaulyje, Jau yra irodyta,kad musu tauta,Romos Imperijoje vadino Getais. Getai, kaip raso simtmeciu senumo kronika,buvo tie parys Gudai – Gotai. Getu gentis Jotvingiai – Suduviai,Romos Imperijoje buvo zinoma,kai viena is karingiausiu ir nenugalimu genciu. Stai apie ka daugiau reiketu kalbeti ir ka reiketu puoseleti. Reikia nebijoti visam pasauliui pasakyti,kas pavoge is musu, musu itikraji identiteta, musu istorija,netgi ir musu istorinius zenklus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: