Š. Birutis: Turime užkirsti kelią, kad „balvonai“ nebūtų panaudoti priešiškai propagandai (5)

Žaliojo tilto skulptūros | Alkas.lt nuotr.

Žaliojo tilto skulptūros | Alkas.lt nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia turįs informacijos, kad nedraugiškos Lietuvai jėgos gali panaudoti Žaliojo tilto skulptūras prieš Lietuvą nukreiptos propagandos tikslams.

„Šiuo metu domėjimasis Žaliojo tilto skulptūromis ir galimybe jas išgabenti už Lietuvos ribų yra suaktyvėjęs ir tai susiję su nedraugiškų mūsų šaliai jėgų ketinimais šias skulptūras panaudoti aštrinant geopolitinę situaciją, kurstant tautinę neapykantą ir nesantaiką mūsų valstybės atžvilgiu. Mano pareiga užkirsti kelią tokiems veiksmams“, – sako Šarūnas Birutis.

Apie tai praėjusią savaitę buvo kalbėta ir su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi. Pernai skulptūros buvo nukeltos nuo Žaliojo tilto dėl jų avarinės būklės. Žaliojo tilto skulptūrų klausimas 2015–2016 m. buvo svarstytas dviejuose Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdžiuose ir juose buvo priimti skirtingi sprendimai.

Siekiant užkirsti kelią propagandiniams siekiams ir skulptūrų išgabenimui už Lietuvos ribų, kultūros paveldo apsaugos specialistai rekomenduoja ministrui laikytis procedūrų, skulptūras siūlytina saugoti kaip kilnojamąsias kultūros vertybes, neapibrėžiant konkrečios jų laikymo vietos.

Po 2016 m. kovo 1 d. Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos priimto sprendimo visuomenė per tris mėnesius gali pareikšti savo nuomonę dėl visiško apsaugos panaikinimo Žaliajam tiltui ir nukeltosioms skulptūroms. Ministras oficialų sprendimą gali pareikšti ne anksčiau nei pasibaigus minėtam terminui ir tai padarys birželio mėnesio pradžioje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

  1. Ona Voverien4:

    Tik mažiau bijokime visokių baubų. Priešas visada puola silpnesnį. Nedrebinkime kinkų ir to kinkų drebinimo neskleiskime toliau. Suprantu. kad sunaikinus Tautos dorąsias šaknis tremtryse ir kalėjimuose, stribų ir budelių palikuonims, labai jau norėtųsi vėl sėdėti tautai ant sprando. Tas nuostatas reikia rauti su šaknimis. Vyriškai ir tvirtai. O, jeigu pradde gąsdinti tokiais baubais valdžios vyrai, tai tą pačią minutėę, kai jiems pasidaro baisu, jie turėtų palikti postą, užleisti jį nebijantiems. Mažiau panikos. Ir daugiau tvirtumo. Ir bus čia Lietuva be balvonų ir be Penktosios kolonos. Kiekvienas dirbkime sąžiningai savo darbą ir nereikės bijoti. Pagarbiai Ona Voverienė.Vilnius, 2016.05.25.

  2. Zivile:

    Kokia terminologija! “balvonai”! Graudu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: