Naisiuose vyksta antrasis bardų vasaros festivalis (nuotraukos) (0)

Naisiuose vyksta antrasis bardų vasaros festivalis | V.Šalavėjaus nuotr.

Naisiuose vyksta antrasis bardų vasaros festivalis | V.Šalavėjaus nuotr.

Gegužės 13 d. dainuojamosios poezijos gerbėjus į Naisius vėl pakvietė Lietuvos bardai – čia prasidėjo antrasis bardų vasaros festivalis. Praėjusiais metais net septyniolika penktadienio vakarų (nuo gegužės 22 d. iki rugsėjo 25 d.) Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų parkelyje skambėjo muzika, liejosi eilės. Renginys tapo ilgiausiu bardų festivaliu Lietuvoje – žiūrovų pamiltas ir laukiamas. Muzikinių vakarų tradicija Naisiuose užsimezgė 2013 m.: dvejus metus vyko „Penktadienio muzikos vakarai“, trečiaisiais prie jaunųjų atlikėjų prisijungė bardai.

Antrasis festivalis „Bardų vasara Naisiuose“ žada turiningą programą, įdomius susitikimus su aktoriais, muzikantais, poetais. Vakaro vedėjas Dovydas Petkus pradėti naująjį sezoną pakvietė renginio sumanytoją ir mecenatą Ramūną Karbauskį. Jis pasidžiaugė tęsiama tradicija, linkėjo jaukių penktadienio vakarų ir gerų emocijų.

Gegužės 13-ąją į pirmąjį šiųmetį susitikimą su Naisių krašto žiūrovais atvyko kabaretas „Atsakyk už save“. Trys vyrai – aktoriai Dalius Skamarakas, Algirdas Urbonas ir kompozitorius Sigitas Mickis – pasidalino savo pamąstymais apie supančią aplinką, meilę, jos formas, leido pajusti muzikos ir teatro sąlytį.

Antrajame vakare muziką ir poeziją į vienumą suliejo broliai Andrius ir Martynas Bialobžeskiai, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas ir gitaristas Jonas Krivickas. Vakaro dalyviams buvo pristatytos sau, draugams ar specialiai scenai sukurtos dainos, opusai, kūriniai iš C. Graužinio, G. Makarevičiaus spektaklių, skambėjo aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitoma poezija. Koncertas įgavo filosofinį atspalvį: reikėjo klausyti ir girdėti kiekvieną muzikos garsą, kiekvieną tariamą žodį – visi jie buvo prasmingi, emocingi, gilūs.

Festivalis „Bardų vasara Naisiuose“ tęsis iki rugsėjo 2 d. Žiūrovų dar laukia ne vienas susitikimas su pamėgtais ar nauja pažintis su jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais. Kitame birželio 3-osios dienos koncerte mobiliojoje Naisių scenoje savo kūrybą pristatys Viktorija Pranaitytė ir Povilas Girdenis. O gegužės 27 d. Naisiuose vyks kitas svarbus tradicinis renginys – tą dieną čia sparnus išskleis poezijos pavasario paukštė, ant savo sparnų atnešianti jau 40-ąją Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės literatūrinę premiją.

 

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: